Kiedy przekazywanie emerytury jest wstrzymywane?

Kiedy przekazywanie emerytury jest wstrzymywane?

Każdy, kto jest w wieku emerytalnym oraz spełnił kilka podstawowych warunków ustawowych, ma prawo pobierać świadczenie emerytalne raz w miesiącu. Są natomiast przypadki, gdy wypłaty mogą zostać zablokowane. Kiedy może nastąpić przerwa w wypłacanie emerytury?

Świadczenie emerytalne jest zatrzymywane, jeśli dochodzi do zignorowania najważniejszych ustaleń prawnych. Głównie wtedy, gdy emeryt jest czynny zawodowo i otrzymuje wynagrodzenie, które stanowi 130% podstawowej płacy.

Emeryt może utracić prawa do emerytury, gdy nie ma dokumentów potwierdzających zasadność wypłacania świadczenia lub legitymuje się fałszywymi dokumentami w celach zarobkowych.

Istnieje także możliwość, że miesięczna należność nie zostanie wydana z innych powodów, na przykład nieprawidłowy numer konta, brak upoważnionego do pobrania świadczenia.

Należy mieć na uwadze, że zablokowanie wypłaty świadczenia może zostać wprowadzone na miesiąc, jednak nie dłużej niż 3 lata. Po upływie okresu kary emerytura będzie przyznawana ponownie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kto powinien przygotować sprawozdania finansowe spółki?
Next Jak wygląda garderoba pracownika korporacji?

Może to Ci się spodoba

Jak otrzymywać w przyszłości większe emerytury?

Elementem decydującym o wielkości przyszłej emerytury jest zysk osiągnięty z ulokowanych w inwestycjach składek. Jej wartość może wzrosnąć dzięki większemu udziałowi akcji. Jednak inwestując dużą liczbę akcji jednocześnie rośnie ryzyko.

Kontrola zwolnień lekarskich

Nieuzasadnione zwolnienia to dodatkowe koszty dla pracodawców, dlatego firmy coraz częściej korzystają z możliwości kontroli zwolnień lekarskich przez ZUS. Pomaga ona ustalić, czy pracownik nie wykonuje w tym czasie pracy zarobkowej lub nie przedłuża sobie w ten

Finansowanie składek ubezpieczeniowych dla przedsiębiorcy

Osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, w całości regulują swoje składki ubezpieczeń: chorobowego, emerytalnego, rentowego i wypadkowego. Właściciel działalności pozarolniczej z własnych środków pokrywa też wszystkie składki ubezpieczeniowe za osoby, które

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post