Kiedy przekazywanie emerytury jest wstrzymywane?

Kiedy przekazywanie emerytury jest wstrzymywane?

Każdy, kto jest w wieku emerytalnym oraz spełnił kilka podstawowych warunków ustawowych, ma prawo pobierać świadczenie emerytalne raz w miesiącu. Są natomiast przypadki, gdy wypłaty mogą zostać zablokowane. Kiedy może nastąpić przerwa w wypłacanie emerytury?

Świadczenie emerytalne jest zatrzymywane, jeśli dochodzi do zignorowania najważniejszych ustaleń prawnych. Głównie wtedy, gdy emeryt jest czynny zawodowo i otrzymuje wynagrodzenie, które stanowi 130% podstawowej płacy.

Emeryt może utracić prawa do emerytury, gdy nie ma dokumentów potwierdzających zasadność wypłacania świadczenia lub legitymuje się fałszywymi dokumentami w celach zarobkowych.

Istnieje także możliwość, że miesięczna należność nie zostanie wydana z innych powodów, na przykład nieprawidłowy numer konta, brak upoważnionego do pobrania świadczenia.

Należy mieć na uwadze, że zablokowanie wypłaty świadczenia może zostać wprowadzone na miesiąc, jednak nie dłużej niż 3 lata. Po upływie okresu kary emerytura będzie przyznawana ponownie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kto powinien przygotować sprawozdania finansowe spółki?
Next Jak wygląda garderoba pracownika korporacji?

Może to Ci się spodoba

Czym jest zasiłek przedemerytalny?

Zasiłek przedemerytalny przekazywany jest osobom, które posiadają bogate kwalifikacje zawodowe i z dnia na dzień tracą pracę. Jednak, aby skorzystać z pomocy, wcześniej należy wypełnić i zostawić właściwy wniosek w

Masz firmę i tracisz etat? Bądź zdrów bo ZUS nie wypłaci zasiłku

Jeśli przedsiębiorca oprócz prowadzenia firmy jest też zatrudniony na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenie musi uważać na to kiedy zachoruje. Jeżeli będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim w czasie,

Praca w szczególnych warunkach – dokumentacja do ZUS

Przy uwzględnieniu praw do wcześniejszej emerytury, czy też emerytury pomostowej  Zakład Ubezpieczeń Społecznych uwzględnia okresy pracy w szczególnych warunkach. Okresy te powinny być należycie udokumentowane, w przeciwnym razie nie będą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post