Kiedy zawiera się umowę o dzieło?

Kiedy zawiera się umowę o dzieło?

Aktualnie w Polsce funkcjonuje co najmniej kilka sposobów zawierania współpracy. Wśród nich dużym zainteresowaniem wykazuje się umowa o dzieło, która niejednokrotnie wygrywa z zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Czym się charakteryzuje? Czy w rzeczywistości opłaca się działać na takich warunkach?

Przedmiotem umowy o dzieło jest wypełnienie wybranej usługi lub osiągnięcie pożądanych wyników w zamian za konkretne wynagrodzenie. Wszystkie kwestie ustalane są na początku i akceptowane przez obie strony.

Umowa o dzieło podpisywana jest na okres realizowania zadań, projektów, raportów lub innych dokumentów. Jakość badana jest przez pracodawcę, który określa profesjonalizm wykonania oraz zgodność ze wstępnymi ustaleniami.

Odstąpienie od umowy może nastąpić jedynie w sytuacji, gdy pracownik nie dopełni swoich obowiązków w wyznaczonym terminie, uczyni to niewłaściwie lub swoim zachowaniem wpłynie niekorzystnie na interesy przełożonego (błędne działania, kuriozalne decyzje).

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kto okaże się rzetelnym menadżerem?
Next Co producent musi napisać na etykietach?

Może to Ci się spodoba

Czym charakteryzuje się umowa forfaitingu?

Jedną z metod sprzedaży wierzytelności jest zastosowanie umowy forfaitingu. Zachodzi między sprzedawcą i forfaiterem i może zostać zawarta w wybranej formie. Dlaczego stosuje się tego rodzaju umowy? Czy rzeczywiście warto

Umowa o dzieło. To powinieneś o niej wiedzieć

Umowa o dzieło oraz umowa zlecenie nazywane są umowami śmieciowymi. Obecnie ustawodawcy zmierzają do ograniczania nadmiernego wykorzystywania tych umów w relacjach przedsiębiorca – osoba świadcząca pracę, zmieniając przepisy dotyczące „oskładkowania”

Czym jest kontrakt eksportowy?

Kontrakty eksportowe podpisywane są zwykle między przedsiębiorca a wspólnikiem z zagranicy. Jest bardziej sformalizowaną umową sprzedaży lub zakupu przedmiotów lub usług. Po co stosuje się kontrakt eksportowy? Jakie informacje powinien

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post