Lojalność partnerów biznesowych kluczem do sukcesu firmy
Wielu przedsiębiorców stawia w swoich działaniach przede wszystkim na reklamę produktów i usług, ponieważ w tym widzi najlepszą szansę na rozwój i pozyskiwanie klientów oraz kontrahentów. Niestety, taka działalność ma zazwyczaj krótkotrwałe efekty. Chociaż często dzięki reklamie udaje się osiągnąć zamierzony cel, to szybko może się okazać, że nie znajduje on odzwierciedlenia w długofalowych wynikach firmy oraz jej dalszym rozwoju. A oto przecież głównie nam chodzi. Dlatego warto przyjrzeć się innym rozwiązaniom, takim jak budowanie relacji opartych na wzajemnej lojalności partnerów.
Czym jest lojalność partnerów biznesowych?
To właśnie wzajemna lojalność partnerów biznesowych pozwala budować trwałe relacje, które utrzymują się przez długi czas. Pomaga zdobyć stabilną pozycję na rynku, a co za tym idzie – wypracować większe zyski i otworzyć się na nowe obszary działalności. Mało tego, często skutkuje także zbudowaniem z partnerami biznesowymi solidnych relacji, których podstawą są wzajemne szacunek i zaufanie. W przypadku współpracy opartej na lojalności nie chodzi wyłącznie o chęć zysku, chociaż oczywiście jest on również ważny. Jest to jednak skutek w pewnym sensie poboczny. Dzięki więzi bazującej na lojalności firma zyskuje lojalnych kontrahentów, umacnia swoją pozycję na rynku i może liczyć na dalsze zyski. Zadowoleni ze współpracy partnerzy działają lepiej niż niejedna reklama.
Jak budować lojalność?
Proces zdobywania lojalności partnerów biznesowych jest długotrwały. Nie da się jej zbudować w kilka dni, potrzeba zdecydowanie więcej. Trzeba też o taką relację cały czas umiejętnie dbać. Zamiast stosować nieprzemyślane sposoby, które mogą tylko zniechęcić naszych partnerów do dalszej współpracy, albo opierać się na zupełnie nieskutecznej metodzie prób i błędów, postaw na wieloletnie doświadczenie innych w budowaniu wzajemnej lojalności.
Zdecyduj się na sprawdzone sposoby przygotowane przez specjalistów z Sodexo. Opracowane przez nich kompleksowe programy lojalnościowe są bardzo skuteczne i wyjątkowo korzystne z perspektywy przedsiębiorców. Mogą oni cieszyć się z wyników takich działań, nie ponosząc żadnych kosztów związanych z obsługą programu lojalnościowego. Karty przedpłacone, kupony premiowe czy vouchery Click e Pass ucieszą każdego kontrahenta, zwłaszcza że można je dopasować do indywidualnych zainteresowań i potrzeb. Im bardziej nagroda, którą można otrzymać, trafia w gusta partnerów, tym większa szansa na przywiązanie ich do siebie na dłużej. O atrakcyjności oferty Sodexo świadczy też fakt, że punkty, w których można realizować kupony i karty, znajdują się na terenie całego kraju, a ich liczba jest naprawdę imponująca.
Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że zbudowanie lojalności partnerów biznesowych może być niezwykle trudne i dość czasochłonne, warto postawić na tę opcję ze względu na długotrwałe korzyści, które ze sobą niesie.
Może to Ci się spodoba
Rekordowa kara dla Google’a to przestroga dla innych firm
Firmy, które chcą funkcjonować na rynku reklamy internetowej i jej targetowania, powinny mieć podobne prawa, a dane, z których korzystają, powinny być pozyskiwane zgodnie z przepisami – uważają przedstawiciele Together Data, firmy specjalizującej
Ponad 1/3 Polaków uważa handel za atrakcyjną branżę na własny biznes
Rosnąca zamożność społeczeństwa i dobre nastroje konsumentów sprawiają, że handel dynamicznie się rozwija. Ponad 1/3 Polaków uważa, że to branża, w której warto rozpocząć własny biznes – wynika z badania TNS dla Grupy Muszkieterów.
Biznes na obcasach
Jak kobiety radzą sobie w zarządzaniu firmą? Doskonale, zwłaszcza w Polsce. Z raportu Women in business: the path to leadership wynika, że w naszym kraju co trzeci manager to kobieta.
Branża hotelarska zmaga się z niedoborem pracowników
Duża konkurencja ze strony apartamentów i obiektów na krótkoterminowy wynajem oraz rosnące koszty pracy powodują, że hotele muszą szukać sposobów na podniesienie rentowności i przyciągnięcie gości. To jest jednak trudne ze względu na
Już milion osób współpracuje z branżą sprzedaży bezpośredniej
Firmy z branży sprzedaży bezpośredniej od kilku lat bardzo dobrze radzą sobie na polskim rynku. W 2017 roku odnotowały blisko 5-proc. wzrost obrotów – do 3,3 mld zł, a liczba współpracujących
Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy faktoringowej?
Faktoring staje się coraz popularniejszą usługą finansową wśród polskich przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy przekonują się do takiej formy zabezpieczenia przed przeterminowanymi płatnościami między innymi dzięki mniejszej liczbie formalności niż na przykład w
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post