Nagroda jubileuszowa – zasady wypłaty

Nagroda jubileuszowa – zasady wypłaty

Na warunkach umowy o pracę każdy zatrudniony otrzymuje honorarium odpowiedni do praktykowanych zadań. Według punktów zawartych w regulaminie pracy, po spełnieniu wyznaczonych powinności, pracownikowi należy się prawo do ubiegania się o nagrodę jubileuszową.

Owa nagroda to swego rodzaju dopłata do wynagrodzenia podstawowego, które w dużej mierze związane jest z uzyskaniem konkretnego stażu pracy. Na staż pracy składają się: wszystkie minione stanowiska pracownika; cały okres zatrudnienia do momentu powzięcia urlopu bezpłatnego oraz inne stanowiska, które miały wpływ na rozszerzenie doświadczeń pracowniczych.

Podstawą do zliczenia sumy przyznawanej jako nagrody jubileuszowej jest wynagrodzenie, które liczone jest od chwili uzyskania prawa do pobrania tego typu nagrody. zleceniobiorcy ponad programowo należy się równowartość pieniężna za urlop wypoczynkowy. Podczas liczenia wysokości nagrody jubileuszowej należy wziąć pod uwagę podstawowe wynagrodzenie, możliwe dodatki (funkcyjny, stażowy, specjalny), poza tym inne składki, które należały się pracownikowi.

Do nagrody jubileuszowej ma prawo każdy zatrudniony, który spełnił wszystkie zobowiązania do momentu, w którym upływa czas upoważniający go do niej lub w kiedy w życie wejdą przepisy regulujące. Każdy pracodawca zmuszony jest do przyznania nagrody jubileuszowej, jeśli jej przyznanie jest zasadne, bezzwłocznie. A doprowadzić do realizacji powinien w chwili, kiedy zatrudniony uzyskał prawo do nagrody jubileuszowej. Jeśli natomiast spóźni się z przekazaniem należności, zobowiązany będzie do zapłaty sumy podstawowej z wliczeniem odsetek za czas zwłoki.

 

Justyna Błahut
www.biznesgazeta.pl

Previous Kiedy można odwołać lub przerwać urlop pracownika?
Next Czym jest sąd arbitrażowy?

Może to Ci się spodoba

Wynagrodzenie 0 Comments

Kto ustala dochody osób pracujących w budżecie państwa?

Kwotę zarobku pracowników gospodarki kapitałowej kraju oblicza się na podstawie odrębnych reguł, niż w kwestii standardowych paktów o prace w indywidualnych zakładach pracy. Scharakteryzowane wypłaty podlegają pod zamiejscowe układy zbiorowe.

Wynagrodzenie 0 Comments

Jak nalicza się wynagrodzenie w trakcie urlopu pracownika?

Osoba świadcząca pracę w ramach umowy o pracę jest uprawniony do urlopu wypoczynkowego, w trakcie którego pobiera pełne wynagrodzenie. Oznacza to, że wykorzystując dni wolne pobiera wynagrodzenie w takiej samej

Wynagrodzenie 0 Comments

Czy warto pracować w Islandii?

Imigracja zarobkowa jest coraz bardziej popularna i w zasadzie nikogo już nie dziwi. Bezrobotni Polacy lubią kraje zachodu (np. Niemcy, Holandia), które umożliwią im poprawę sytuacji materialnej w krótkim czasie.

Wynagrodzenie 0 Comments

Co składa się na wynagrodzenie pracownicze?

Każdy podwładny zatrudniony w ramach umowy musi dostawać wynagrodzenie. Powinno odpowiadać wykonywanym obowiązkom oraz liczbie odpracowanych godzin. Czy istnieje specjale wskazania, które decydują o wysokości pensji dla podwładnego? Przede wszystkim

Wynagrodzenie 0 Comments

Dodatki płacowe za pracę poza miejscem zamieszkania

Pracownik może liczyć na dodatki finansowe do normalnego wynagrodzenia w sytuacji, gdy wykonuje on swoje obowiązki zawodowe poza miejscowością, w której mieszka. Jakie są regulacje prawne? Każda absencja w miejscowości

Wynagrodzenie 0 Comments

Wynagrodzenie za okres niezdolności do pracy

Zgodnie z Kodeksem Pracy za okres kiedy pracownik jest niezdolny do pracy, na skutek choroby lub odizolowania w związku z chorobą powodującą zakażenie, pracownik ma prawo do 80% wynagrodzenia. Okres

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź