Nest Solidne Inwestycje i Nest Dobrane Inwestycje

Nest Solidne Inwestycje i Nest Dobrane Inwestycje

Bezpieczeństwo domowych finansów to jeden z głównych celów każdego, kto myśli o przyszłości – swojej i rodziny, ale też dewiza Nest Banku, który oferuje atrakcyjne ubezpieczenia na życie. Nest Solidne Inwestycje i Nest Dobrane Inwestycje to dwie różne propozycje, ale obie są skrojone na miarę konkretnych potrzeb Klientów. Dzięki temu, każdy ma szansę skorzystać z ubezpieczenia na życie i w ten sposób zatroszczyć się o domowy budżet oraz przyszłość swoich najbliższych.

Ubezpieczenia na życie

Polisa na życie to przede wszystkim doskonałe zabezpieczenie bliskich na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Ale taka polisa niesie za sobą również inne korzyści, które obowiązują w trakcie życia. Na czym więc konkretnie polega ubezpieczenie na życie?

Przede wszystkim, w razie śmierci ubezpieczonego, uposażeni, którymi może być najbliższa rodzina, otrzymują środki zgromadzone w ramach polisy. Jest to więc jedna z najlepszych form zabezpieczenia finansowego bliskich i szybkie przekazanie środków bez postępowania spadkowego.

Polisa na życie obejmuje też inne aspekty, o które można rozszerzyć podstawowe ubezpieczenie na wypadek śmierci. Szeroki zakres ochrony może obejmować m.in.: niezdolność do pracy, utratę pracy, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków), ciężką chorobę czy urodzenie dziecka.

Co więcej, polisa na życie może mieć różny charakter. Jednym z najpopularniejszych wariantów jest ubezpieczenie inwestycyjne, które polega na inwestowaniu środków w fundusz. Tego rodzaju ubezpieczenia na życie oferuje Nest Bank, proponując dwa produkty inwestycyjne – Nest Solidne Inwestycje oraz Nest Dobrane Inwestycje.   

Nest Solidne Inwestycje – dla początkujących

Nest Solidne Inwestycje to produkt inwestycyjny, który świetnie sprawdzi się w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z inwestowaniem. Przede wszystkim jest to ubezpieczenie na życie. Jednak, ze względu na fakt, że jest to produkt inwestycyjny, oprócz zabezpieczenia bliskich na wypadek swojej śmierci, można zainwestować środki finansowe na dwa sposoby – w wybrany fundusz inwestycyjny otwarty poprzez UFK lub modelowy portfel: Portfel Śmiały, Portfel Rozważny, Portfel Stabilny. Każdy z nich jest zarządzany przez Trigon TFI.

Minimalna kwota składki, w ramach Nest Solidnych Inwestycji, wynosi 5000 zł. Sugerowany, minimalny czas trwania ubezpieczenia to 5 lat. W tym czasie możliwe są potencjalne zyski z inwestowania części środków zgormadzonych w ramach składek. Trzeba mieć przy tym świadomość, że wysokość zysków jest uzależniona od ryzyka zaakceptowanego przez ubezpieczonego. Co ważne, podczas trwania polisy, możliwa jest bezpłatna zmiana modelowego portfela lub funduszu. Produkt posiada także opcję „Konwersji wraz z wiekiem”, czyli tzw. alokacji Life Cycle, gdzie wraz dojrzewaniem Klienta środki inwestowane są w sposób coraz bardziej bezpieczny.

Nest Dobrane Inwestycje – dla doświadczonych

Nest Dobrane Inwestycja to produkt, który skierowany jest szczególnie do bardziej doświadczonych inwestorów.  Oprócz ubezpieczenia na życie, potencjalnie można wiele zyskać, ponieważ cała składka jest inwestowana w wybrany fundusz kapitałowy. W przypadku Nest Dobranych Inwestycji, minimalna składka wynosi 10000 zł, a sugerowany, minimalny czas trwania polisy, to 5 lat.

Warto wiedzieć, że wśród funduszy kapitałowych bazujących na Funduszach Inwestycyjnych Zamkniętych, spośród których można wybierać, znajdują się takie, które bazują na akcjach zagraniczne, fundusze mieszane i dłużne, a także fundusze z grupy absolute return. W tym ostatnim przypadku, celem inwestowania jest osiągnięcie zysków w każdych warunkach panujących na rynku.

Decydując się na ubezpieczenie na życie, warto wybrać ofertę, która sprosta wszystkim oczekiwaniom i uwzględni możliwości, ale też, przy okazji, może przyczynić się do zyskania znacznie więcej niż finansowa ochrona bliskich po swojej śmierci. Szansa na potencjalne zyski z inwestowania przy okazji ubezpieczenia, to jedna z głównych zalet. Można z niej czerpać, wybierając jeden z produktów inwestycyjnych Nest Banku, przygotowanych we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa S.A – indywidualne ubezpieczenie na życie Nest Solidne Inwestycje lub Nest Dobrane Inwestycje.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Jakie bazy danych możemy tworzyć poprzez program Taxomatic i w jaki sposób?
Next Prowadzisz salonu urody? Warto się dokształcać

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Obowiązkowe i nielubianie ubezpieczenie OC samochodu

Każdy posiadacz samochodu poszukuje różnych sposobów, aby obniżyć koszty utrzymania własnego samochodu. Łatwo jest ograniczyć koszty eksploatacji, bowiem w dużych miastach coraz częściej bardziej efektywne jest korzystanie z komunikacji miejskiej.

Wiadomości 0 Comments

Dane satelitarne wspierają pracę administracji publicznej

Polski sektor kosmiczny szybko nadrabia zaległości względem państw Zachodu. Krajowe firmy są częścią międzynarodowego ekosystemu, uczestniczą w misjach kosmicznych i współpracują m.in. z NASA czy ESA. W Polsce dynamicznie rozwijają się kosmiczne takie

Wiadomości 0 Comments

Dużo pracujesz – zadbaj o zdrowie swoich stawów zanim pojawią się ich trwałe choroby

Siedząca lub stojąca praca, mimo, że nie kojarzona z nadmiernym wysiłkiem, ma wpływ na stawy, postawę ciała i na kręgosłup. Pojawiające się od czasu do czasu bóle kręgosłupa, stawów barkowych,

Wiadomości 0 Comments

Wybór brokera – czym się kierować?

Rynek Forex, czyli międzynarodowy rynek walutowy to rynek, który niemal nigdy nie zasypia i ma ogromne obroty dobowe sięgające kilku bilionów dolarów. Do tego dochodzi rynek kontraktów CFD, czyli kontraktów

Wiadomości 0 Comments

Lata 2025–2030 mogą być trudne dla systemu emerytalnego

W 2060 roku na jednego emeryta będzie przypadać tylko dwóch pracujących. Zabezpieczyć emerytury po 2020 roku miał Fundusz Rezerwy Demograficznej. Choć wpływy do Funduszu są wyższe niż wydatki, to środki

Wiadomości 0 Comments

Zmiany w gospodarce Chin zmniejszają wymianę handlową z Afryką

Dla większości afrykańskich krajów Chiny są głównym partnerem handlowym. Niestety, z powodu zmian w chińskiej gospodarce, przestawianej z modelu produkcyjnego na konsumpcyjny, oraz zmniejszenia zapotrzebowania na surowce w Państwie Środka wzajemne relacje słabną. Do tego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź