Polska Izba Przemysłu Targowego – 20 lat doświadczeń i sukcesów

Polska Izba Przemysłu Targowego – 20 lat doświadczeń i sukcesów

W tym roku Polska Izba Przemysłu Targowego, jedyna ogólnopolska i najważniejsza organizacja przemysłu targowego w Polsce obchodzi Jubileusz 20-lecia samorządu przedsiębiorców działających w branży targowej. Kulminacją obchodów Jubileuszu była uroczysta Gala Jubileuszowa w dniu 28 października 2013 r., w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie z udziałem wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki – Janusza Piechocińskiego. Gala Jubileuszowa była doskonałą okazją na podsumowanie dorobku PIPT, która od początku swojego istnienia jest integratorem polskiego środowiska targowego, a także zabiega o popularyzację i wsparcie idei targów przez władze państwowe i samorządowe oraz o wsparcie dla tej idei ze strony osób publicznych, reprezentujących świat polityki, gospodarki i nauki.

fot.Marcin Melanowicz-8387

Komitet Honorowy

W związku z obchodami Izba powołała Komitet Honorowy i zaprosiła do tego grona wybitnych ludzi świata polityki, gospodarki, nauki i mediów, którzy swoją działalnością zawsze wspierali ideę targów i przyczyniali się do ich rozwoju. Komitetowi przewodniczył Janusz Piechociński, Minister Gospodarki i Wicepremier. W skład Komitetu weszli: poseł na Sejm RP Adam Szejnfeld z Sejmowej Komisji Gospodarki; przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej: Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Janusz Steinhoff, b. Wicepremier i Minister Gospodarki, Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Tadeusz Donocik, b. Wiceminister Gospodarki, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej; laureaci wyróżnienia PIPT „Ambasador Targów”: Waldemar Pawlak, b. Wicepremier i Minister Gospodarki, Poseł na Sejm RP, Wojciech Lubawski, Prezydent Miasta Kielc, Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania; W Komitecie Honorowym nie mogło zabraknąć również przedstawicieli świata nauki. Reprezentował ich prof. dr hab. Henryk Mruk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz dr Marcin Gębarowski z Politechniki Rzeszowskiej. Natomiast media reprezentował redaktor naczelny magazynu Brief, Grzegorz Kiszluk.

 

20 pracowitych lat

Gala Jubileuszowa była doskonałą okazją na podsumowanie 20-letniego dorobku Polskiej Izby Przemysłu Targowego, która od początku swojego istnienia integruje środowisko targowe i zabiega o popularyzację i wsparcie idei targów przez władze państwowe i samorządowe oraz o wsparcie dla tej idei osób publicznych, reprezentujących świat polityki, gospodarki i nauki.

– W ciągu tych 20 lat udało się wprowadzić standardy europejskie. Poddać sektor targowy w Polsce nie tylko standaryzacji definicyjnej, ale także jakościowej – mówił prezes PIPT, Andrzej Byrt podsumowując 20-letni dorobek Izby.

 

PIPT dziś to 72 przedsiębiorców, w tym 22 organizatorów targów i operatorów obiektów targowych z 15 miast, organizatorzy wystąpień polskich wystawców na targach za granicą, firmy świadczące usługi projektowania, budowy i wyposażenia wnętrz, firmy transportu i spedycji targowej, a także inni graczy na rynku targowym. Te lata intensywnego rozwoju uczyniły z niej najważniejszą organizację przemysłu targowego w Polsce.

Na przestrzeni 20 lat działania polskiego samorządu targowego ponad 23 mln uczestników w kraju skorzystało z targów, jako najskuteczniejszego instrumentu marketingu i komunikacji biznesowej, a także jako instrumentu internacjonalizacji małych i średnich przedsiębiorstw oraz promocji eksportu.

 

W ciągu tych 20 lat dokonał się spektakularny rozwój przemysłu targowego w Polsce, powstało wiele nowych ośrodków targowych, w których odbywa się rocznie kilkaset targów i wystaw, odgrywające wielkie znaczenie nie tylko dla rozwoju poszczególnych miast targowych i regionów, ale również dla całej gospodarki Polski.

– Mamy szereg imprez, które nie boją się konkurencji europejskiej, a nawet światowej. Wszędzie gdzie mamy silny przemysł tam są znaczące targi – mówił Andrzej Byrt.

– Targi to miejsce dla innowacji, dla tego co wchodzi na rynek i ma szansę zmienić sytuację w wielu branżach, i właśnie z tego powodu  targi to tak ważne miejsce, w którym odbywają się spotkania biznesowe – mówiła dyrektor biura PIPT, Marzenna Łukaszewicz.

 

Uczestnikom Gali został przekazany Jubileuszowy Raport Targowy 2012, który nie tylko dostarczy cennych informacji i danych o kondycji rynku targowego w 2012 roku, ale także jest doskonałym podsumowaniem działań Izby w minionym dwudziestoleciu.

 

Zasłużeni dla rozwoju tragów

Podczas Gali odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych Postanowieniami Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego osobom zasłużonym dla rozwoju gospodarki, a w szczególności przemysłu targowego w Polsce.

Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński gratulował zaangażowanym w przemysł targowy i zachęcał do dalszej pracy na rzecz rozwoju targów.

– To jest nieustanna praca. Apeluję do Państwa, abyśmy jeszcze bardziej zintensyfikowali te działania.

 

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Andrzej Bobiński, prezes zarządu Transmeble International sp. z o.o. Przedsiębiorstwa Międzynarodowej Spedycji Targowej, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej PIPT. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Alojzy Kuca, Członek Honorowy PIPT, inicjator i współzałożyciel Izby, były wiceprezes zarządu. Krzyżem Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej odznaczony został Károly Nagy, Członek Honorowy PIPT, obywatel Węgier, inicjator powołania do życia i były wieloletni dyrektor zarządzający CENTREX – Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, od 2008 roku realizującego audyt danych statystycznych targów organizowanych przez członków PIPT.

– Takie dni jak dziś są czymś co pobudza do działania – mówił tuż po otrzymaniu odznaczenia Andrzej Bobiński.

– Z pewnością ten dzień jest ogromnie ważny dla wielu moich koleżanek i kolegów, również dla mnie. Dzień bardzo wzruszający i napawający optymizmem – mówiła Marzenna Łukaszewicz, dyrektor biura PIPT i jedna z odznaczonych.

 

Za zasługi na rzecz rozwoju polskiego samorządu targowego odznaczeni zostali:

Srebrnym Krzyżem Zasługi   – Żaneta Berus

Srebrnym Krzyżem Zasługi   – Grażyna Grabowska

Srebrnym Krzyżem Zasługi   – Małgorzata Legiędź – Gałuszka

Srebrnym Krzyżem Zasługi   – Jan Lisiak

Srebrnym Krzyżem Zasługi   – Marzenna Łukaszewicz

Srebrnym Krzyżem Zasługi   – Andrzej Meliński

Srebrnym Krzyżem Zasługi   – Agnieszka Strzelczyk – Walczak

Srebrnym Krzyżem Zasługi   – Halina Trawa

Brązowym Krzyżem Zasługi  –  Elżbieta Derdzikowska

Brązowym Krzyżem Zasługi  –  Marek Dobiszewski

Brązowym Krzyżem Zasługi  – Adam Gabrysiak

Brązowym Krzyżem Zasługi  – Włodzimierz Gola

Brązowym Krzyżem Zasługi  – Beata Gorajek

Brązowym Krzyżem Zasługi  – Pan Zygmunt Kosmala

Brązowym Krzyżem Zasługi  –  Ewa Niemczyk

Brązowym Krzyżem Zasługi  – Roman Obst

Brązowym Krzyżem Zasługi  – Mirosław Pietrucha

Brązowym Krzyżem Zasługi  – Ewa Rachoń

Brązowym Krzyżem Zasługi  – Jacek Serkuczewski

Brązowym Krzyżem Zasługi  –  Maciej  Witkowiak

Brązowym Krzyżem Zasługi  – Grzegorz Wiśniewski

Brązowym Krzyżem Zasługi  – Piotr Wojewodzic.

 

Ambasador targów 2012

Podczas Gali wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński wręczy także Honorowy Tytuł „Ambasadora Targów 2012” Prezydentowi Miasta Poznania, Ryszardowi Grobelnemu.

– Dla każdego prezydenta Poznania targi to jedno z najważniejszych wydarzeń i jedna z najważniejszych instytucji. Dla mnie to obowiązek spojrzenia na targi w kontekście ogólnopolskim, na różne wydarzenia targowe, również te, które dzieją się poza Poznaniem – tak Ryszard Grobelny komentował otrzymanie honorowego tytułu „Ambasadora Targów”.

Tytuł ten Izba przyznaje od 2011 roku.  Jest to szczególne wyróżnienie w przemyśle targowym, poprzez które Izba docenia rolę i zaangażowanie osób ze świata biznesu, nauki lub polityki, przyczyniających się do rozwoju przemysłu targowego w Polsce i popularyzacji idei targów.

 

 

Więcej informacji:

www.polfair.pl

Aleksandra Rogatka

Tel. 505 23 83 44

ola.rogatka@europortmedia.pl

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Na czym polega topgrading?
Next Czym jest spółka przekształcona?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rynek mieszkaniowy kwitnie. Deweloperzy nie przestają inwestować

Boom mieszkaniowy trwa. Od stycznia do maja deweloperzy oddali do użytku mniej więcej tyle samo mieszkań, ile przed rokiem. Jednak uzyskali pozwolenia na budowę o ponad 50 proc. więcej lokali niż

Wiadomości 6 komentarzy

Firmy prowadzone przez kobiety są bardziej stabilne

Wciąż więcej mężczyzn niż kobiet prowadzi własny biznes, jednak to firmy prowadzone przez płeć piękną są w lepszej sytuacji. Kobiety to również większe optymistki. Co trzecia uważa, że najbliższe miesiące przyniosą poprawę

Wiadomości 0 Comments

Tradycyjna etykieta biznesowa jednym ze źródeł sukcesu japońskich firm

Nieznajomość etykiety biznesowej może zniweczyć szansę na nawiązanie współpracy z japońskim przedsiębiorstwem. Przestrzeganie tradycyjnych norm zachowań jest niezwykle istotne w firmach w Japonii. Łączą one nowoczesny sposób produkcji z tradycyjnym systemem zarządzania, bazującym na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post