Pracownicy narzekają na problemy alergiczne w pracy? Zadbaj o czystość

Pracownicy narzekają na problemy alergiczne w pracy? Zadbaj o czystość

Wielogodzinna praca za biurkiem tylko z pozoru wydaje się bezpieczna. Nieodpowiednie lub zbyt rzadkie czyszczenie powierzchni użytkowych bywa uciążliwym problemem nie tylko dla przedsiębiorcy, ale i wszystkich pracowników. Alergie zdarzają się wtedy znacznie częściej.

141267515462661200

Alergie = brud w miejscu pracy

Problem 1: niewłaściwy dobór chemii czyszczącej

Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej nie jest łatwy. Rynek wydaje się dobrze nasycony, ale liczba podwykonawców, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży, ubywa.

Amatorzy proponują konkurencyjne lub znacznie niższe ceny obsługi, lecz korzystają ze znacznie mniej zaawansowanego osprzętu, a ich wiedza na temat chemii czyszczącej bywa wyraźnie ograniczona.

Źle dobrane środki chemiczne mogą być powodem, dla których objawy alergiczne wśród pracowników nasilają się – dotyczy to szczególnie osób podatnych na podrażnienia śluzówki. Tanie preparaty czyszczące to realny problem, z którym boryka się wiele polskich firm.

Profesjonalne spreje do czyszczenia mebli, a także antyalergiczne środki do mycia powierzchni użytkowych to bezpieczeństwo dla wszystkich osób przebywających w zakładzie pracy przez przynajmniej kilka godzin. To jeden z powodów, dla których przedsiębiorcy nie powinni kierować się ceną przy wyborze firmy sprzątającej – oceniają specjaliści ESCORT.

Tania chemia, którą dobierze niedoświadczona firma sprzątająca może być powodem występowania:

  • podrażnień układu oddechowego,
  • zaczerwienienia oczu,
  • reakcji obronnych skóry rąk i twarzy,
  • świądu oraz wysypki,

a w skrajnych wypadkach także poważniejszych problemów zdrowotnych.

 

Problem 2: nieregularne sprzątanie biura

Nie tylko tania chemia może być powodem, dla którego pracownicy będą narzekali na nasilające się objawy alergii. Warto zdecydować, aby sprzątanie biura w Warszawie, odbywało się regularnie i w sposób możliwie kompleksowy.

Wiele zanieczyszczeń osadza się nie tylko na półkach mebli, biurkach, fotelach, ale i na sprzętach codziennego użytku, a w tym przede wszystkim na: telefonach stacjonarnych, klawiaturach, myszkach, a także drukarkach.

 

Problem 3: zaniedbany system klimatyzacyjny

Wśród problemów, które bagatelizuje wielu przedsiębiorców są także systemy klimatyzacyjne. Nieregularne czyszczenie urządzeń schładzających powietrze może być powodem, dla którego latem w sprzęcie osadzają się grzyby oraz pleśń. Zanieczyszczenia organiczne, które trafiają do pomieszczeń użytkowych są jednym z głównych przyczyn występowania problemów układu oddechowego oraz podrażnień oczu.

W skrajnych wypadkach, nieregularnie czyszczona klimatyzacja może być także realnym zagrożeniem dla zdrowia człowieka – namnażające się na filtrach powietrza bakterie mogą powodować nawet zapalenie płuc.

 

Problem 4: ozon z urządzeń kserujących i drukarek

Wśród problemów z jakimi muszą zmierzyć się przedsiębiorcy są także urządzenia kserujące i drukarki. W wyniku wypełnienia papieru tuszem, do pomieszczenia wydzielany jest ozon, który ze względu na jonizowanie powietrza powoduje podrażnienia oczu.

Za zasadę przyjmuje się, że urządzenia drukujące powinny być oddalone od miejsca pracy o przynajmniej 1,5 do 2 metrów.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Biura na wynajem, czyli sale na godziny
Next Motywacyjny system wynagradzania pracowników

Może to Ci się spodoba

Pracownik nie ma obowiązku odbierania służbowych SMS-ów i e-maili podczas urlopu

Pracodawca nie powinien wymagać, aby jego podwładny był dostępny podczas urlopu wypoczynkowego. W praktyce wielu pracodawców oczekuje jednak, że pracownik pozostanie w kontakcie telefonicznym czy e-mailowym, a pracownicy z różnych powodów akceptują ten

W branży transportowej brakuje pracowników

Niedobór pracowników występuje zarówno w transporcie samochodowym, jak i kolejowym czy lotniczym. – Każdy z tych sektorów boryka się z deficytem osób o określonych kompetencjach. Ponad połowa osób pracujących w transporcie ukończyła 50. rok  życia i myśli o przejściu

Kadry 1Comments

W jaki sposób określa się wypłacalność przedsiębiorstwa?

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że nawiązywanie współpracy bywa ryzykowne. Aby w przyszłości nie mieć problemów finansowych dobrze jest sprawdzić wypłacalność kontrahenta. Jak to uczynić? Na wstępie warto powiedzieć, że

Czy Polacy bardzo różnią się w doborze ubioru do pracy od innych nacji?

Jeśli chodzi dobór garderoby do pracy Polacy coraz więcej czasu i pieniędzy przeznaczają na zadbanie o swój ubiór. Zgodnie z oceną specjalistów w kwestii zewnętrznej prezencji należymy do grupy tych

W przyszłym roku będą obowiązywać nowe przepisy Kodeksu pracy. Ograniczenia w umowach na czas określony

Za niecałe pół roku wejdą w życie zmiany w Kodeksie pracy. Po podpisie prezydenta nowelizacja czeka na opublikowanie w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy wprowadzą inne zasady zatrudniania w oparciu o umowę na czas określony. Pracodawca będzie

Zatrudnienie 1Comments

Outsourcing procesów rekrutacji pozwala oszczędzić czas i koszty. W Polsce popularność takich usług jest jednak wciąż niewielka

Światowy rynek outsourcingu rekrutacji stałych rośnie w tempie 15 proc. rocznie. W 2016 roku jego wartość może wynieść 4,9 mld dolarów. Na Zachodzie z tego typu usług korzysta coraz więcej firm, m.in.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź