Radca prawny — jakie są jego obowiązki?

Radca prawny — jakie są jego obowiązki?

Z pomocy radcy prawnego na co dzień korzystają zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą. Najogólniej rzecz ujmując, obowiązki radcy prawnego związane są z doradztwem oraz reprezentacją klienta przed organami administracyjnymi lub organami sprawiedliwości. Czym dokładnie zajmuje się radca prawny w Gdyni i kiedy warto skorzystać z jego usług?

Pomoc osobom fizycznym

Do radcy prawnego udajemy się, gdy w naszym życiu pojawiają się problemy natury prawnej. Mogą one dotyczyć życia rodzinnego (rozwód, podział opieki nad dziećmi, podział majątku), sfery finansowej (obecnie z pomocy radców prawnych chętnie korzystają osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich), prawa karnego lub karno-skarbowego, a także innych jego dziedzin.

Do radcy prawnego udajemy się zwykle po poradę, choć możemy mu również zlecić skonstruowanie pisma urzędowego lub reprezentowanie nas przed sądem, lub przed różnego typu organami administracyjnymi, na mocy udzielonego pełnomocnictwa. Dobry radca prawny jest w stanie nie tylko przeanalizować dany problem, ale również przeprowadzić nas przez często długą i trudną batalię z drugą stroną sporu.

Radca prawny dla firm

Radca prawny w Gdyni pomaga nie tylko osobom fizycznym, ale również przedsiębiorcom. O ile osoby fizyczne korzystają z pomocy prawnika incydentalnie, o tyle w przypadku firm sprawa wygląda nieco inaczej.

Duże podmioty gospodarcze na co dzień zawierają różnego typu oraz transakcje, które często wymagają analizy prawnika. Z tego też powodu przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na nawiązanie stałej współpracy z radcą prawnym, który znając specyfikę funkcjonowania danej firmy, będzie w stanie doradzać jej właścicielom w efektywny sposób.

Radca prawny przyjmuje również klientów, którzy dopiero zamierzają założyć własną działalność gospodarczą. Pomaga on wybrać formę prawną, w jakiej będzie prowadzona firma, a często także doradza w kwestii wyboru sposobu opodatkowania. Radca prawny może również pomóc załatwić wiele formalności związanych z założeniem własnej firmy.

Zakres obowiązków radcy prawnego

Choć ogólny zakres obowiązków radcy prawnego jest bardzo szeroki, to ilość jego pracy wykonanej dla konkretnego klienta zależy od specyfiki danej sprawy. Innego nakładu pracy wymaga bowiem prowadzenie sprawy rozwodowej z orzeczeniem o winie drugiej strony, innego zaś prowadzenie sprawy rozwodowej, w której strony ustaliły już podział majątku i opieki nad dziećmi. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że radca prawny w Gdyni to osoba, która może nam pomóc poradzić sobie z różnego rodzaju problemami natury prawnej.

Obecnie prawnicy coraz częściej specjalizują się w konkretnych dziedzinach prawa, na przykład w prawie cywilnym, karnym, budowlanym czy medycznym. Na stronach ich kancelarii dostępny jest pełen zakres świadczonych przez daną osobę usług, wraz z wyszczególnieniem gałęzi prawa, w jakich się specjalizuje. Pamiętajmy także, że radca prawny może znaleźć zatrudnienie na podstawie umowy o pracę — wtedy zakres jego obowiązków zależny jest od zapisów zawartych w umowie.

Dowiedz się więcej na https://www.kancelaria-gdynia.eu/

Previous Pachnący przyprawami Zanzibar czy rajskie Seszele? – idealne kierunki na zimę
Next Akademia Dewelopera – dołącz do prestiżowej grupy deweloperów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pachnący przyprawami Zanzibar czy rajskie Seszele? – idealne kierunki na zimę

Poszukujecie egzotycznych miejsc na wakacje marzeń, gdzieś pod palmami, w tropikalnej scenerii i z dala od tłumów turystów? Marzą Wam się kojące kąpiele w ciepłych morskich falach? Jeśli interesuje Was

Wiadomości 1Comments

Sprzęt IBM – milowy krok w rozwoju technologii informatycznych

Amerykańskiego przedsiębiorstwa IBM z siedzibą w Armonk (stan Nowy Jork) nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, jednakże nie wszyscy znają historię tego giganta od wielu lat działającego w branży nowoczesnych technologii.

Wiadomości 0 Comments

Budżet domowy – jak go kontrolować?

By utrzymać stabilną sytuację finansową i cieszyć się naprawdę zadowalającymi efektami pod każdym względem, należy w odpowiedni sposób zaplanować budżet domowy. I choć wielu osobom zadanie to wydaje się być

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać dobry rollup?

Reklama to obecnie rzecz tak oczywista, że w zasadzie już jej nie zauważamy. Z jednej strony nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ludzki mózg przyzwyczaja się do bodźców, na

Wiadomości 2 komentarze

Przez niemiecką płacę minimalną polskie firmy transportowe podniosą ceny przewozów dla firm z Europy Zachodniej

Płaca minimalna dla kierowców w Niemczech nie odbije się na rentowności firm transportowych, ale spowoduje wzrost cen przewozów i w ten sposób uderzy również w firmy z Europy Zachodniej. Polska branża ocenia tę regulację jako sprzeczną

Wiadomości 0 Comments

Kiedy warto założyć lokatę krótkoterminową?

Na odkładanie środków na lokatach bankowych decyduje się spore grono oszczędzających osób. Do wyboru mają nie tylko produkty długoterminowe, ale również depozyty trwające kilka miesięcy. Sprawdź, kiedy opłaca się założyć

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź