Radca prawny — jakie są jego obowiązki?

Radca prawny — jakie są jego obowiązki?

Z pomocy radcy prawnego na co dzień korzystają zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą. Najogólniej rzecz ujmując, obowiązki radcy prawnego związane są z doradztwem oraz reprezentacją klienta przed organami administracyjnymi lub organami sprawiedliwości. Czym dokładnie zajmuje się radca prawny w Gdyni i kiedy warto skorzystać z jego usług?

Pomoc osobom fizycznym

Do radcy prawnego udajemy się, gdy w naszym życiu pojawiają się problemy natury prawnej. Mogą one dotyczyć życia rodzinnego (rozwód, podział opieki nad dziećmi, podział majątku), sfery finansowej (obecnie z pomocy radców prawnych chętnie korzystają osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich), prawa karnego lub karno-skarbowego, a także innych jego dziedzin.

Do radcy prawnego udajemy się zwykle po poradę, choć możemy mu również zlecić skonstruowanie pisma urzędowego lub reprezentowanie nas przed sądem, lub przed różnego typu organami administracyjnymi, na mocy udzielonego pełnomocnictwa. Dobry radca prawny jest w stanie nie tylko przeanalizować dany problem, ale również przeprowadzić nas przez często długą i trudną batalię z drugą stroną sporu.

Radca prawny dla firm

Radca prawny w Gdyni pomaga nie tylko osobom fizycznym, ale również przedsiębiorcom. O ile osoby fizyczne korzystają z pomocy prawnika incydentalnie, o tyle w przypadku firm sprawa wygląda nieco inaczej.

Duże podmioty gospodarcze na co dzień zawierają różnego typu oraz transakcje, które często wymagają analizy prawnika. Z tego też powodu przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na nawiązanie stałej współpracy z radcą prawnym, który znając specyfikę funkcjonowania danej firmy, będzie w stanie doradzać jej właścicielom w efektywny sposób.

Radca prawny przyjmuje również klientów, którzy dopiero zamierzają założyć własną działalność gospodarczą. Pomaga on wybrać formę prawną, w jakiej będzie prowadzona firma, a często także doradza w kwestii wyboru sposobu opodatkowania. Radca prawny może również pomóc załatwić wiele formalności związanych z założeniem własnej firmy.

Zakres obowiązków radcy prawnego

Choć ogólny zakres obowiązków radcy prawnego jest bardzo szeroki, to ilość jego pracy wykonanej dla konkretnego klienta zależy od specyfiki danej sprawy. Innego nakładu pracy wymaga bowiem prowadzenie sprawy rozwodowej z orzeczeniem o winie drugiej strony, innego zaś prowadzenie sprawy rozwodowej, w której strony ustaliły już podział majątku i opieki nad dziećmi. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że radca prawny w Gdyni to osoba, która może nam pomóc poradzić sobie z różnego rodzaju problemami natury prawnej.

Obecnie prawnicy coraz częściej specjalizują się w konkretnych dziedzinach prawa, na przykład w prawie cywilnym, karnym, budowlanym czy medycznym. Na stronach ich kancelarii dostępny jest pełen zakres świadczonych przez daną osobę usług, wraz z wyszczególnieniem gałęzi prawa, w jakich się specjalizuje. Pamiętajmy także, że radca prawny może znaleźć zatrudnienie na podstawie umowy o pracę — wtedy zakres jego obowiązków zależny jest od zapisów zawartych w umowie.

Dowiedz się więcej na https://www.kancelaria-gdynia.eu/

Previous Pachnący przyprawami Zanzibar czy rajskie Seszele? – idealne kierunki na zimę
Next Akademia Dewelopera – dołącz do prestiżowej grupy deweloperów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

iPhone 12 Pro – wydajność w dobrej cenie!

Szukasz telefonu na miarę swoich oczekiwań? Bez dwóch zdań będziemy nim iPhone 12 Pro z kilku poważnych powodów. Przedstawimy je w poniższym tekście. Dowiesz się, dlaczego warto postawić na ten model,

Wiadomości 3 komentarze

Pomysły na biznes w branży pralniczej

Założyć pralnię – na pierwszy rzut oka nic prostszego. Wiele osób, zwłaszcza w dużych miastach ma dużo rzeczy, które mogą ulec zabrudzeniu, ale nie mają czasu, aby prać je na

Wiadomości 0 Comments

Event marketing, czyli sposób na utrzymanie pozytywnych relacji z klientem

Event dawno już przestał być jedynie wydarzeniem służącym rozrywce zaproszonych na niego gości. Coraz częściej używa się go jako niezwykle skutecznego narzędzia marketingowego przydatnego w budowaniu pozytywnych relacji z klientem.

Wiadomości 0 Comments

Jakie korzyści daje udział w programie Polska Bezgotówkowa?

Niemal co czwarty Polak uważa, że w Polsce jest zbyt mało miejsc, w których można płacić kartą płatniczą. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi program Polska Bezgotówkowa, który ma na celu upowszechnienie

Wiadomości 5 komentarzy

Zdobądź wiedzę o walutach egzotycznych

Inwestowanie na rynku Forex pozwala zarabiać zarówno podczas trendu zwyżkowego, jak i zniżkowego. Wszystko dlatego, że transakcje odbywają się na parach walutowych. Warto jednak wiedzieć, że poza walutami głównymi, można

Wiadomości 0 Comments

Co zrobić kiedy bank nie chce wymienić zniszczonych lub starych pieniędzy?

Zasadniczo podarte banknoty oraz zniszczone i mocno zabrudzone monety można wymienić w kasie dowolnego banku działającego na terenie kraju. Dotyczy to pieniędzy wyemitowanych przez Narodowy Bank Polski. Czasem jednak zdarza

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź