Wycieczki zdrowotne do Polski

Wycieczki zdrowotne do Polski

Polska stała się jednym z krajów, najchętniej wybieranych do turystyki medycznej. Do jej wzrostu na rynku polskim doprowadziły ugruntowana infrastruktura turystyczna oraz niski koszt leczenia. Z roku na rok rośnie liczba pacjentów z całego świata, odwiedzających Polskę w celach zdrowotnych, m.in. stomatologicznych i okulistycznych.

Koszty leczenia w Polsce są o wiele mniejsze niż w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii (niższe nawet o 60-80%; według danych statystycznych ze strony: http://4healthtravel.com). Polskie szpitale i kliniki są na bieżąco z aktualnościami ze świata medycznego, wprowadzają nowoczesne technologie i dorównują najwyższym międzynarodowym standardom.

Wyspecjalizowany zespół medyczny, składa się z profesjonalistów, którzy są poddawani rygorystycznym szkoleniom, zanim zostaną dopuszczeni do wykonywania swojego zawodu. Rząd i polskie stowarzyszenia stale inwestują w rozwój prywatnych placówek oraz promują służbę zdrowia. Dzięki temu nasz kraj zajmuje wysokie miejsce w turystyce medycznej.

Centrum medycyny w Polsce jest położone w samym sercu Europy, czyli w Krakowie. Miasto oferuje profesjonalną pomoc medyczną, opiekę podczas leczenia i w okresie rekonwalescencji. Krakowskie szpitale posiadają szeroki wachlarz zabiegów we wszystkich dziedzinach medycyny, m.in.: w kardiologii, chirurgii ortopedycznej i estetycznej, problemach kręgosłupa i stawu, a także w okulistyce i stomatologii.

Okulistyka w Polsce ciągle się rozwija i dorównuje standardom europejskim, zarówno w diagnostyce, jak i terapeutyce. Postęp obejmuje nie tylko ośrodki kliniczne i prywatne, ale również mniejsze zakłady opieki zdrowotnej. Głównym ośrodkiem polskiej okulistyki jest Klinika Okulistyki i Onkologii Okulistycznej w Krakowie. W zakres jej usług wchodzą, m.in. leczenie guzów wewnątrzgałkowych, brachyterapia i przezźreniczna termoterapia. Znacząco wzrósł poziom okulistycznej opieki ambulatoryjnej.

Wykonuje się różne zabiegi okulistyczne, począwszy od operacji zaćmy, jaskry, rogówki, astygmatyzmu, a skończywszy na chirurgii witreoretinalnej. W Polsce wykonuje się zaawansowane zabiegi, takie jak iniekcje doszklistkowe inhibitorów angiogenezy oraz steroidów. Nie byłyby one dostępne bez możliwości zdiagnozowania obrazowego, np. USG czy angiografii fluoresceinowej, które również zostało wprowadzone do polskich gabinetów okulistycznych. Istotne jest też pojawienie się na rynku optycznym nowoczesnych okularów, np. z soczewkami progresywnymi (http://avm4you.pl), które mają w przyszłości zapobiegać wielu chorobom oczu.

Jeszcze jakiś czas temu, chorzy na wysiękową postać AMD tracili nieodwracalnie wzrok. Obecnie w Polsce podaje się leki, należące do grupy czynników anty-VEGF, hamujące rozwój choroby oraz poprawiające całkowicie wzrok. W Polsce wprowadzono największe osiągnięcia okulistyki światowej. Posiadamy nowoczesną aparaturę i dostęp do zaawansowanych lekarstw. W okulistyce w XXI wieku rozwinie się mikrochirurgia oraz profilaktyka (farmakologiczna oraz badania przesiewowe).

Kolejną dobrze prosperującą gałęzią medycyny w Polsce jest stomatologia. Polscy stomatolodzy są postrzegani jako wyspecjalizowana kadra, która może oferować usługi dentystyczne pacjentom z krajów wysoko rozwiniętych. Pacjenci są bardziej świadomi tego, co oferują im nowe technologie dentystyczne, dlatego preferują profesjonalne usługi na najwyższym światowym poziomie. Do rozwoju stomatologii w Polsce przyczyniła się prywatyzacja. Rośnie liczba specjalistów, którzy polepszają swoje usługi poza wytycznymi NFZ. Uczestniczą w sympozjach i kongresach stomatologicznych (krajowych oraz zagranicznych) oraz inwestują w zaawansowaną aparaturę. Nasze gabinety stomatologiczne i laboratoria dorównują pozostałym wysoko uprzemysłowionym państwom.

Postępują różne dziedziny stomatologii: ortodoncja, periodontologia czy chirurgia odtwórcza. Rozwija się endodoncja, zajmująca się leczeniem kanałowym i  chorobami miazgi. Dzięki temu możemy zachować zęby, które miały być usunięte. W implantologii możemy uzupełnić braki w uzębieniu częściami stałymi, tj. będącymi stale zaaplikowanymi w naszej jamie ustnej, których nie można wyjąć, jak np. protezy. Możemy też odtworzyć tkankę kostną wyrostków zębodołowych, skorygować tkanki miękkie jamy ustnej i odbudować uszkodzone korony protetyczne. Są to metody najmniej inwazyjne, ale efektywne i idealnie imitujące naturalny kolor i kształt zęba (charakterystyka poszczególnych metod leczenia zaczerpnięta ze strony: http://proortodent.pl).

Wysoki progres nastąpił w tomografii komputerowej, która symuluje procesy z zakresu chirurgii, protetyki i implantologii. Istotnym punktem w polskiej stomatologii było też wprowadzenie mikroskopu zabiegowego. Za jego pomocą, lekarze mogą prowadzić zabiegi w dużym przybliżeniu, dzięki któremu podniósł się poziom diagnozy i leczenia.

W europejskich gabinetach kładzie się szczególny nacisk na profesjonalne zabiegi higieniczne oraz na profilaktykę. Regularne wizyty kontrolne są podstawą w utrzymaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej. Popularny ostatnio stał się system, gdzie higiena i profilaktyka jest prowadzona w gabinetach przez higienistki stomatologiczne. Rola lekarza-stomatologa polega tylko na kontroli.

Previous Pożyczka bankowa i pozabankowa - różnice
Next Polskie firmy mają problem z nieterminowymi płatnościami od kontrahentów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Podstawowe wyposażenie profesjonalnej pieczarkarni — poznaj listę

Regały do pieczarkarni są chyba jednymi z ważniejszych sprzętów w firmie tego rodzaju. Regały takowe, rzecz jasna mają półki, a na nich podłoże do uprawy pieczarek, które to regularnie wzbogaca

Wiadomości 0 Comments

IKE i IKZE: oszczędzanie z ulgą

Na niekorzystne trendy demograficzne wpływu nie mamy, ale na wysokość przyszłej emerytury już tak. Dodatkowe zabezpieczenie przyszłości to już dziś de facto obowiązek każdego z nas. Demografia jest nieubłagana: nie

Wiadomości 0 Comments

Niskie ceny benzyny mogą się utrzymać do przyszłych wakacji

Nadprodukcja ropy naftowej, jej rekordowe zapasy i niski popyt sprawiły, że tegoroczne wakacje były udane dla kierowców. Ceny benzyny spadły o 20–30 proc. w porównaniu do czerwca. Zapowiedzi o możliwym zamrożeniu produkcji nieco podniosły ceny.

Dotacje 2 komentarze

Jak uzyskać fundusze unijne na otwarcie działalności?

Własna działalność gospodarcza to ogromne wyzwania i duża odpowiedzialność. Jednak oprócz formalności i załatwiania spraw urzędowych trzeba zdobyć pieniądze niezbędne na start. W ostatnim czasie młodzi przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają

Wiadomości 0 Comments

W ciągu trzech lat ma powstać strategia surowcowa Polski

Polska potrzebuje polityki surowcowej – uważa prof. Maciej Kaliski z krakowskiej AGH. Chodzi m.in. o określenie listy złóż strategicznych dla kraju oraz wyznaczenie dla nich obszarów funkcjonalnych. Określenie planów państwa związanych z bogactwami naturalnymi, złożami gazu,

Wiadomości 0 Comments

Nie tylko Polacy mają kłopot z drogim frankiem

W ostatnich dniach media żyły skokowym wzrostem kursu CHF, wynikającym z jego uwolnienia przez bank centralny Szwajcarii. Rzesze Polaków odczują skutki tej decyzji w swoich portfelach. Czy kredyty w tej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź