Wycieczki zdrowotne do Polski

Wycieczki zdrowotne do Polski

Polska stała się jednym z krajów, najchętniej wybieranych do turystyki medycznej. Do jej wzrostu na rynku polskim doprowadziły ugruntowana infrastruktura turystyczna oraz niski koszt leczenia. Z roku na rok rośnie liczba pacjentów z całego świata, odwiedzających Polskę w celach zdrowotnych, m.in. stomatologicznych i okulistycznych.

Koszty leczenia w Polsce są o wiele mniejsze niż w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii (niższe nawet o 60-80%; według danych statystycznych ze strony: http://4healthtravel.com). Polskie szpitale i kliniki są na bieżąco z aktualnościami ze świata medycznego, wprowadzają nowoczesne technologie i dorównują najwyższym międzynarodowym standardom.

Wyspecjalizowany zespół medyczny, składa się z profesjonalistów, którzy są poddawani rygorystycznym szkoleniom, zanim zostaną dopuszczeni do wykonywania swojego zawodu. Rząd i polskie stowarzyszenia stale inwestują w rozwój prywatnych placówek oraz promują służbę zdrowia. Dzięki temu nasz kraj zajmuje wysokie miejsce w turystyce medycznej.

Centrum medycyny w Polsce jest położone w samym sercu Europy, czyli w Krakowie. Miasto oferuje profesjonalną pomoc medyczną, opiekę podczas leczenia i w okresie rekonwalescencji. Krakowskie szpitale posiadają szeroki wachlarz zabiegów we wszystkich dziedzinach medycyny, m.in.: w kardiologii, chirurgii ortopedycznej i estetycznej, problemach kręgosłupa i stawu, a także w okulistyce i stomatologii.

Okulistyka w Polsce ciągle się rozwija i dorównuje standardom europejskim, zarówno w diagnostyce, jak i terapeutyce. Postęp obejmuje nie tylko ośrodki kliniczne i prywatne, ale również mniejsze zakłady opieki zdrowotnej. Głównym ośrodkiem polskiej okulistyki jest Klinika Okulistyki i Onkologii Okulistycznej w Krakowie. W zakres jej usług wchodzą, m.in. leczenie guzów wewnątrzgałkowych, brachyterapia i przezźreniczna termoterapia. Znacząco wzrósł poziom okulistycznej opieki ambulatoryjnej.

Wykonuje się różne zabiegi okulistyczne, począwszy od operacji zaćmy, jaskry, rogówki, astygmatyzmu, a skończywszy na chirurgii witreoretinalnej. W Polsce wykonuje się zaawansowane zabiegi, takie jak iniekcje doszklistkowe inhibitorów angiogenezy oraz steroidów. Nie byłyby one dostępne bez możliwości zdiagnozowania obrazowego, np. USG czy angiografii fluoresceinowej, które również zostało wprowadzone do polskich gabinetów okulistycznych. Istotne jest też pojawienie się na rynku optycznym nowoczesnych okularów, np. z soczewkami progresywnymi (http://avm4you.pl), które mają w przyszłości zapobiegać wielu chorobom oczu.

Jeszcze jakiś czas temu, chorzy na wysiękową postać AMD tracili nieodwracalnie wzrok. Obecnie w Polsce podaje się leki, należące do grupy czynników anty-VEGF, hamujące rozwój choroby oraz poprawiające całkowicie wzrok. W Polsce wprowadzono największe osiągnięcia okulistyki światowej. Posiadamy nowoczesną aparaturę i dostęp do zaawansowanych lekarstw. W okulistyce w XXI wieku rozwinie się mikrochirurgia oraz profilaktyka (farmakologiczna oraz badania przesiewowe).

Kolejną dobrze prosperującą gałęzią medycyny w Polsce jest stomatologia. Polscy stomatolodzy są postrzegani jako wyspecjalizowana kadra, która może oferować usługi dentystyczne pacjentom z krajów wysoko rozwiniętych. Pacjenci są bardziej świadomi tego, co oferują im nowe technologie dentystyczne, dlatego preferują profesjonalne usługi na najwyższym światowym poziomie. Do rozwoju stomatologii w Polsce przyczyniła się prywatyzacja. Rośnie liczba specjalistów, którzy polepszają swoje usługi poza wytycznymi NFZ. Uczestniczą w sympozjach i kongresach stomatologicznych (krajowych oraz zagranicznych) oraz inwestują w zaawansowaną aparaturę. Nasze gabinety stomatologiczne i laboratoria dorównują pozostałym wysoko uprzemysłowionym państwom.

Postępują różne dziedziny stomatologii: ortodoncja, periodontologia czy chirurgia odtwórcza. Rozwija się endodoncja, zajmująca się leczeniem kanałowym i  chorobami miazgi. Dzięki temu możemy zachować zęby, które miały być usunięte. W implantologii możemy uzupełnić braki w uzębieniu częściami stałymi, tj. będącymi stale zaaplikowanymi w naszej jamie ustnej, których nie można wyjąć, jak np. protezy. Możemy też odtworzyć tkankę kostną wyrostków zębodołowych, skorygować tkanki miękkie jamy ustnej i odbudować uszkodzone korony protetyczne. Są to metody najmniej inwazyjne, ale efektywne i idealnie imitujące naturalny kolor i kształt zęba (charakterystyka poszczególnych metod leczenia zaczerpnięta ze strony: http://proortodent.pl).

Wysoki progres nastąpił w tomografii komputerowej, która symuluje procesy z zakresu chirurgii, protetyki i implantologii. Istotnym punktem w polskiej stomatologii było też wprowadzenie mikroskopu zabiegowego. Za jego pomocą, lekarze mogą prowadzić zabiegi w dużym przybliżeniu, dzięki któremu podniósł się poziom diagnozy i leczenia.

W europejskich gabinetach kładzie się szczególny nacisk na profesjonalne zabiegi higieniczne oraz na profilaktykę. Regularne wizyty kontrolne są podstawą w utrzymaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej. Popularny ostatnio stał się system, gdzie higiena i profilaktyka jest prowadzona w gabinetach przez higienistki stomatologiczne. Rola lekarza-stomatologa polega tylko na kontroli.

Previous Pożyczka bankowa i pozabankowa - różnice
Next Polskie firmy mają problem z nieterminowymi płatnościami od kontrahentów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Aegon – towarzystwo ubezpieczeniowe z doświadczeniem

Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego to bardzo często decyzja, od której zależeć może komfortowe życie codzienne i spokojna emerytura. Firmy oferujące ubezpieczenia prześcigają się w różnych ofertach i coraz lepszych usługach, a

Wiadomości 1Comments

Pożyczki przez internet to mniej formalności

Pożyczki udzielane przez internet są od jakiegoś czasu niezwykle popularne. Odkąd tylko się pojawiły, korzysta z nich ogromna liczba osób, często nawet regularnie. Na czym polegają zalety tego rozwiązania i

Wiadomości 0 Comments

Nieterminowe płatności utrudniają ekspansję zagraniczną polskich firm

Rośnie skala opóźnień w płatnościach w krajach Europy Zachodniej, czyli u głównych partnerów handlowych Polski – wynika z danych firmy Atradius. Problem z nieterminowo opłacanymi fakturami ma 41 proc. przedsiębiorstw. Firmy muszą też coraz

Wiadomości 0 Comments

W najbliższych tygodniach złoto może tanieć. Możliwy powrót do niskich poziomów z grudnia

Najbliższe tygodnie mogą przynieść spadki na rynku złota w okolice minimów z grudnia 2016 roku – przewiduje Dorota Sierakowska, analityk surowcowy z Domu Maklerskiego BOŚ. Oznaczałoby to, że surowiec czeka przecena o co najmniej

Wiadomości 0 Comments

Polski rynek tłumaczeń jednym z najszybciej rozwijających się w Europie

Polski rynek tłumaczeń, wart ok. 1 mld zł rocznie, rozwija się prężnie, ale jest bardzo rozdrobniony. W ciągu kilku najbliższych lat czeka go nieuchronna konsolidacja, podobnie jak dzieje się to

Wiadomości 0 Comments

Aplikacje do namierzania telefonów komórkowych

Telefon jest dziś jednym z najważniejszych urządzeń w naszym życiu codziennym. Większość z nas praktycznie się z nim nie rozstaje. Znajduje się w nim dzięki temu mnóstwo prywatnych wiadomości na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź