Czy mogę ubiegać się o zwolnienie z posiadania kasy fiskalnej?

Czy mogę ubiegać się o zwolnienie z posiadania kasy fiskalnej?

Będą przedsiębiorcą, na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że kasa fiskalna jest bardzo ważną częścią prowadzenia swojej działalności. Jak się jednak okazuje, istnieją pewne przepisy, które zwalniają ich z obowiązku stosowania tego urządzenia. Kto może ubiegać się o takie zwolnienie i jakie kryteria muszą zostać spełnione? Dziś postaramy się w prosty sposób wytłumaczyć to wszystko Wam, naszym Czytelnikom!

Nie dla każdego

Na samym początku, warto wiedzieć, kto bezwarunkowo musi zakupić i zainstalować co najmniej jedno urządzenie w swoim punkcie sprzedaży. Otóż wedle obowiązujących przepisów prawnych transakcje sprzedaży muszą być rejestrowane przez przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą towarów lub usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Krótko mówiąc, odbiorcą jest tutaj „przeciętny Kowalski”, który nie prowadzi swojej firmy.

Ze względu na wielkość dochodu

Skoro wiemy już, kto jest zobowiązany do podjęcia odpowiednich czynności związanych z zakupem kasy fiskalnej, czas na garść informacji o tym, kto może być z tego zwolniony. Pierwszą z tych grup jest fakt, stanowiący o tym, że gdy przedsiębiorca nie przekroczył w poprzednim okresie podatkowym sumy 20000 złotych, nie musi on kupować kasy fiskalnej. Ważnym punktem do pozytywnego rozpatrzenia takiego zwolnienia jest to, że ten obrót musi być wykonany na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o tym kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej.

Sklepy internetowe

Obecne zasady nie przewidują również wycofania zwolnienia dla podatników prowadzących sprzedaż swoich produktów poprzez sieć internetową w systemie wysyłkowym. Oczywiście istnieją pewne ograniczenia i warunki, które muszą zostać spełnione. Przede wszystkim, zwolnieniu podlega dostawca towaru, który otrzyma zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem na przykład poczty czy na rachunek bankowy podatnika. Całość musi być jednak odpowiednio wykazana na dokumentacji.

Podsumowanie

Wraz z wprowadzeniem nowych osób zaostrzających przepisy dotyczące zwolnień z konieczności posiadania kas fiskalnych zmieniło się bardzo dużo. Dziś tym obowiązkiem zostały obarczone firmy z takich branż jak, chociażby paliwowa, transportowa i ta zajmująca się sprzedażą wyrobów z metali szlachetnych. Ta lista jest znacznie dłuższa i wymaga ona znacznie poważniejszego zagłębienia się w obowiązujące ustawy niż jeszcze kilka lat temu.

Previous Wspólna polityka rolna kluczowa dla rozwoju całego sektora rolno-spożywczego
Next Ponad 80 proc. firm na całym świecie chce przejść cyfrową transformację

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czy doradca zawodowy jest potrzebny?

Kiepska sytuacja na rynku pracy zmusza poszukiwaczy pracy do skorzystania z pomocy doradcy zawodowego. Dzięki proponowanym rozwiązaniom prościej wskazać metody efektywnego wybierania stanowiska oraz ocenić możliwości oraz mocne strony. Czy

Wiadomości 4 komentarze

Polskie firmy delegują do pracy za granicą najwięcej osób w UE

Największym eksporterem usług na wewnętrznym rynku Unii Europejskiej jest Polska. W 2014 roku ZUS wydał blisko 428 tys. poświadczeń ubezpieczenia społecznego dla delegowanych pracowników. Stanowi to 36 proc. wszystkich delegowań w Unii.

Wiadomości 0 Comments

Rynek spotkań to dla gospodarki dodatkowe 1,5 mld zł i ponad 30 tys. miejsc pracy

Prawie 34 tys. spotkań i wydarzeń oraz blisko 7 mln uczestników – tak można w liczbach pokazać rynek spotkań w Polsce. To branża, która dynamicznie się rozwija i wciąż ma duży potencjał. Jej wkład w gospodarkę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post