Czy mogę ubiegać się o zwolnienie z posiadania kasy fiskalnej?

Czy mogę ubiegać się o zwolnienie z posiadania kasy fiskalnej?

Będą przedsiębiorcą, na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że kasa fiskalna jest bardzo ważną częścią prowadzenia swojej działalności. Jak się jednak okazuje, istnieją pewne przepisy, które zwalniają ich z obowiązku stosowania tego urządzenia. Kto może ubiegać się o takie zwolnienie i jakie kryteria muszą zostać spełnione? Dziś postaramy się w prosty sposób wytłumaczyć to wszystko Wam, naszym Czytelnikom!

Nie dla każdego

Na samym początku, warto wiedzieć, kto bezwarunkowo musi zakupić i zainstalować co najmniej jedno urządzenie w swoim punkcie sprzedaży. Otóż wedle obowiązujących przepisów prawnych transakcje sprzedaży muszą być rejestrowane przez przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą towarów lub usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Krótko mówiąc, odbiorcą jest tutaj „przeciętny Kowalski”, który nie prowadzi swojej firmy.

Ze względu na wielkość dochodu

Skoro wiemy już, kto jest zobowiązany do podjęcia odpowiednich czynności związanych z zakupem kasy fiskalnej, czas na garść informacji o tym, kto może być z tego zwolniony. Pierwszą z tych grup jest fakt, stanowiący o tym, że gdy przedsiębiorca nie przekroczył w poprzednim okresie podatkowym sumy 20000 złotych, nie musi on kupować kasy fiskalnej. Ważnym punktem do pozytywnego rozpatrzenia takiego zwolnienia jest to, że ten obrót musi być wykonany na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o tym kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej.

Sklepy internetowe

Obecne zasady nie przewidują również wycofania zwolnienia dla podatników prowadzących sprzedaż swoich produktów poprzez sieć internetową w systemie wysyłkowym. Oczywiście istnieją pewne ograniczenia i warunki, które muszą zostać spełnione. Przede wszystkim, zwolnieniu podlega dostawca towaru, który otrzyma zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem na przykład poczty czy na rachunek bankowy podatnika. Całość musi być jednak odpowiednio wykazana na dokumentacji.

Podsumowanie

Wraz z wprowadzeniem nowych osób zaostrzających przepisy dotyczące zwolnień z konieczności posiadania kas fiskalnych zmieniło się bardzo dużo. Dziś tym obowiązkiem zostały obarczone firmy z takich branż jak, chociażby paliwowa, transportowa i ta zajmująca się sprzedażą wyrobów z metali szlachetnych. Ta lista jest znacznie dłuższa i wymaga ona znacznie poważniejszego zagłębienia się w obowiązujące ustawy niż jeszcze kilka lat temu.

Previous Wspólna polityka rolna kluczowa dla rozwoju całego sektora rolno-spożywczego
Next Ponad 80 proc. firm na całym świecie chce przejść cyfrową transformację

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Co drugi rodzic oszczędza z myślą o przyszłości swoich dzieci

Połowa rodziców ma odłożone środki dla swoich dzieci lub regularnie oszczędza z myślą o ich przyszłości – wynika z raportu „Dojrzałość finansowa Polaków 2017” przygotowanego przez Nationale-Nederlanden. W przypadku rodzin, które otrzymują świadczenie z programu Rodzina

Wiadomości 0 Comments

Administracja publiczna coraz bardziej zaawansowana technologicznie

Innowacje technologiczne zmieniają sektor publiczny. Wdrażane systemy informatyczne umożliwiają świadczenie e-usług przez administrację publiczną, dzięki czemu każdy może mieć urząd na ekranie komputera. Liczba takich usług stale rośnie i cieszą się one

Wiadomości 0 Comments

W Hamburgu rusza szczyt G20. Będzie on miał znaczenie głównie polityczne, nie gospodarcze

Liderzy największych światowych gospodarek rozpoczynają dziś dwudniowy szczyt w Hamburgu. Na dzień przed rozpoczęciem spotkania i w dniu wizyty amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w Polsce ogłoszono osiągnięcie ostatecznego porozumienia w sprawie wolnego handlu między

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post