Kredyt gotówkowy na Święta – czy Polacy biorą?

Kredyt gotówkowy na Święta – czy Polacy biorą?

Zbliżające się święta to okres wzmożonych wydatków. Polacy z roku na rok wydają coraz więcej, chcąc zorganizować rodzinną uroczystość na wysokim poziomie. Chociaż do takich wydatków można się przygotować, wiele osób zaciąga kredyty gotówkowe. Nie inaczej będzie w tym roku.

Jak wynika z Barometru Providenta, w 2017 roku Polacy wydali średnio 720 zł na zakupy świąteczne. Najwięcej pieniędzy na organizację świąt przeznaczają osoby zarabiające powyżej 5 000 zł – ich wydatki wyniosły nawet 1000 zł. Tak duże koszty wynikają z tego, iż Polacy nie chcą na świętach oszczędzać – nie zamierzają ograniczać się do najtańszych produktów.

Polacy wspomagają się kredytami świątecznymi

Zgodnie z raportem „Sytuacja na rynku consumer finance” przygotowanym przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH, nawet 12,5% Polaków w okresie świątecznym sięga po wsparcie finansowe oferowane przez banki. Potwierdzają to kredyty gotówkowe na finanse.rankomat.pl – w tym czasie wyraźnie rośnie zainteresowanie tego rodzaju produktami bankowymi.

Wysokość kredytów jest bardzo zróżnicowana, co wynika z indywidualnych potrzeb Polaków. Osoby, które zarabiają mniej, decydują się na zaciągnięcie wyższych kwot. Natomiast kredytobiorcy mający na swoim koncie oszczędności często wnioskują o niższe kwoty.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy na święta?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego powinna być dobrze przemyślana. Warto bowiem pamiętać, że po świętach zobowiązanie trzeba będzie spłacić. Im mniejsza całkowita kwota do uregulowania, tym lepiej.

Dlatego wybierając ofertę, dobrze jest skorzystać z kalkulatora kredytów bankowych na finanse.rankomat.pl. Takie narzędzie pomoże oszacować wysokość miesięcznej raty i jednocześnie pozwoli porównać dostępne oferty.

Załóżmy, że na święta potrzebujesz zastrzyku gotówki w wysokości 1500 zł. Zobowiązanie chcesz spłacić w ciągu 12 miesięcy. Wniosek warto złożyć m.in. w takich bankach jak:

  • Credit Agricole – w przypadku Powitalnego Kredytu Gotówkowego miesięczna rata wyniesie 125 zł, zaś całkowita kwota do spłaty wyniesie 1500 zł (RRSO 0%)
  • Getin Bank – Darmowy kredyt gotówkowy to miesięczna rata na poziomie 125 zł, zaś całkowita kwota do spłaty to 1500 zł (RRSO 0%)
  • Bank Pekao – Pożyczka Ekspresowa dla nowych klientów to miesięczna rata na poziomie 131,17 zł, zaś całkowita kwota do spłaty to 1574,04 zł (RRSO 9,37%).

Jak wynika z powyższego, warto porównywać dostępne oferty kredytowe. Dzięki temu można dotrzeć do atrakcyjnych produktów bankowych z przystępnym RRSO.

Previous Zagraniczni inwestorzy idą w Polsce na rekord. Pojawiają się zainteresowani z nowych kierunków
Next Rzeczy których nie możesz zapomnieć jadąc w podróż służbową

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wzrost gospodarczy na świecie i w UE nabiera tempa

Dane płynące zarówno z gospodarki strefy euro, jak i amerykańskiej są wyższe od oczekiwań. To jednak nie przekłada się na szybszy wzrost płac, a więc i cen. Jak podkreśla analityk Templeton Asset Management TFI,

Wiadomości 0 Comments

Wycieczki zdrowotne do Polski

Polska stała się jednym z krajów, najchętniej wybieranych do turystyki medycznej. Do jej wzrostu na rynku polskim doprowadziły ugruntowana infrastruktura turystyczna oraz niski koszt leczenia. Z roku na rok rośnie

Wiadomości 0 Comments

Ile kosztuje kampania w Google Adwards

Skuteczność reklamy w Google jest tak oczywista, że nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że jest to wartościowa inwestycja. Jednak planując wdrożenie kampanii w Google Adwords, warto na początku przeanalizować

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post