Czy należy się bać rozmowy kwalifikacyjnej?

Czy należy się bać rozmowy kwalifikacyjnej?

W zasadzie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na określone stanowisko, proponuje rozmowę kwalifikacyjną. Metoda weryfikowania wiedzy i umiejętności uzależniona jest od prywatnych zastrzeżeń właściciela. Część pytań i zadań pojawia się w zasadzie zawsze. Czego powinien się spodziewać aplikujący? Jak przygotować się do spotkania?

Na początek trzeba powiedzieć, że celem każdej rozmowy kwalifikacyjnej jest podstawowa weryfikacja. Zwykle określa się zgodność dokumentów aplikacyjnych z rzeczywistością i ocenia charakter oraz umiejętności komunikacyjne.

Najczęściej rekruter pyta o kierunek studiów, ukończone kursy, poprzednie miejsca pracy, powody złożenia aplikacji akurat tutaj, ambicje i plany zawodowe, predyspozycje do pracy na konkretnym stanowisku. Oprócz informacji z przeszłości kandydata sprawdza się sposób udzielania odpowiedzi, pewność siebie, reakcje na stres, pracę grupowa, dobre i złe strony oraz inteligencję i logiczne myślenie.

Podsumowując, rekrutacja określa czy kandydat ma prawo zajmować wolne stanowisko w przedsiębiorstwie oraz kto poradzi sobie najszybciej. Często o wyborze może zadecydować pierwsze wrażenie, a nie posiadane referencje i wykształcenie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Na jakich zasadach oddaje się samochody poleasingowe?
Next W jaki sposób oblicza się urlop proporcjonalny?

Może to Ci się spodoba

Zatrudnienie 0 Comments

Pracodawcy szukają sposobów na przyciągnięcie cudzoziemców do pracy

Już ponad połowa firm w Polsce zatrudnia obcokrajowców. Przedsiębiorcy najchętniej przyjmują do pracy obywateli z sześciu krajów z uproszczoną procedurą zatrudnienia, czyli m.in. Ukrainy i Białorusi. W przypadku cudzoziemców z Azji i Dalekiego Wschodu procedury są

Zatrudnienie 1Comments

Outsourcing procesów rekrutacji pozwala oszczędzić czas i koszty. W Polsce popularność takich usług jest jednak wciąż niewielka

Światowy rynek outsourcingu rekrutacji stałych rośnie w tempie 15 proc. rocznie. W 2016 roku jego wartość może wynieść 4,9 mld dolarów. Na Zachodzie z tego typu usług korzysta coraz więcej firm, m.in.

Zatrudnienie 0 Comments

Kto może ubiegać się o węgierskie świadczenie emerytalne?

Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy w celach zarobkowych. Celem bezrobotnych Polaków są kraje zachodniej Europy, gdzie poszukiwani są specjaliści i pracownicy fizyczni. Jednak wschodni rynek pracy także otwiera się

Zatrudnienie 0 Comments

Zmiany w procesie zatrudniania niepełnosprawnych pracowników

Od 2013 roku wzrosła wysokość dodatku, jaki uzyskują pracodawcy dający zatrudnienie niepełnosprawnym. Istotne w tej kwestii jest, by przekazywać zapłatę bezpośrednio na rachunek bankowy podwładnego. W innym przypadku przedsiębiorca nie

Co daje picie wody, czyli 5 powodów, dla których pracownicy powinni mieć zawsze obok siebie szklankę z wodą

Naukowcy i lekarze potwierdzają, że ilość płynów rekomendowanych do picia zależy od wagi, płci, wieku i aktywności fizycznej.  Regularne uzupełnianie płynów – w tym głównie wody – jest istotne zwłaszcza

Zatrudnienie 2 komentarze

W przyszłym roku będą obowiązywać nowe przepisy Kodeksu pracy. Ograniczenia w umowach na czas określony

Za niecałe pół roku wejdą w życie zmiany w Kodeksie pracy. Po podpisie prezydenta nowelizacja czeka na opublikowanie w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy wprowadzą inne zasady zatrudniania w oparciu o umowę na czas określony. Pracodawca będzie

4 komentarze

  1. Asia
    29 sierpnia, 21:15 Reply
    Kwestia stresu przed rozmową kwalifikacyjną to sprawa indywidualna. Niestety nie każdy potrafi sobie z tym stresem radzić.
  2. Haiti
    09 września, 22:03 Reply
    Uważam, że nie ma absolutnie się czym denerwować, trzeba być przede wszystkim sobą i na luzie (w miarę rozsądku oczywiście)
  3. Grześ
    21 września, 20:41 Reply
    Pamiętam rozmowę przed pierwszą pracą. Pół nocy zasnąć nie mogłem, a obudziłem się godzinę przed budzikiem. Stres był wielki, aż do momentu kiedy wszedłem do biura. Szef okazał się bardzo sympatyczny.
  4. worms
    10 sierpnia, 13:12 Reply
    Właśnie to szef powinien zadbać o to, aby przyszły pracownik czuł się komfortowo i aby stres był jak najmniejszy.

Zostaw odpowiedź