Czy należy się bać rozmowy kwalifikacyjnej?

Czy należy się bać rozmowy kwalifikacyjnej?

W zasadzie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na określone stanowisko, proponuje rozmowę kwalifikacyjną. Metoda weryfikowania wiedzy i umiejętności uzależniona jest od prywatnych zastrzeżeń właściciela. Część pytań i zadań pojawia się w zasadzie zawsze. Czego powinien się spodziewać aplikujący? Jak przygotować się do spotkania?

Na początek trzeba powiedzieć, że celem każdej rozmowy kwalifikacyjnej jest podstawowa weryfikacja. Zwykle określa się zgodność dokumentów aplikacyjnych z rzeczywistością i ocenia charakter oraz umiejętności komunikacyjne.

Najczęściej rekruter pyta o kierunek studiów, ukończone kursy, poprzednie miejsca pracy, powody złożenia aplikacji akurat tutaj, ambicje i plany zawodowe, predyspozycje do pracy na konkretnym stanowisku. Oprócz informacji z przeszłości kandydata sprawdza się sposób udzielania odpowiedzi, pewność siebie, reakcje na stres, pracę grupowa, dobre i złe strony oraz inteligencję i logiczne myślenie.

Podsumowując, rekrutacja określa czy kandydat ma prawo zajmować wolne stanowisko w przedsiębiorstwie oraz kto poradzi sobie najszybciej. Często o wyborze może zadecydować pierwsze wrażenie, a nie posiadane referencje i wykształcenie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Na jakich zasadach oddaje się samochody poleasingowe?
Next W jaki sposób oblicza się urlop proporcjonalny?

Może to Ci się spodoba

Kadry 1Comments

Outsourcing procesów rekrutacji pozwala oszczędzić czas i koszty. W Polsce popularność takich usług jest jednak wciąż niewielka

Światowy rynek outsourcingu rekrutacji stałych rośnie w tempie 15 proc. rocznie. W 2016 roku jego wartość może wynieść 4,9 mld dolarów. Na Zachodzie z tego typu usług korzysta coraz więcej firm, m.in.

Zatrudnienie 1Comments

Plusy i minusy pracy dorywczej

Dość często osoba, która zaczyna swoją drogę zawodową szuka stałego i pewnego zatrudnienia oraz pożądanych pieniędzy. Bywa jednak, że nie każdy podwładny marzy o długotrwałej umowie i wieloletniej współpracy. Większość}

Zatrudnienie 0 Comments

Czym jest Krajowy Rejestr Sądowy „KRS”?

Krajowy Rejestr Sądowy zajmuje się gromadzeniem informacji o przedsiębiorstwach, stowarzyszeniach, fundacjach i podmiotach zadłużonych. Został powołany ponad 12 lat temu i sprawnie działa do dziś. W jakim celu stosuje się

Zatrudnienie 0 Comments

Wady i zalety zatrudnienia niepracowniczego

W związku z nieustannymi zmianami na rynku pracy przedsiębiorcy i kandydaci usiłują odszukać najlepsze rozwiązania i wygodny sposób zatrudnienia. Dużym zaufaniem obdarza się umowy o pracę, bowiem dają stabilizację i

Zatrudnienie 0 Comments

Jak wygląda umowa o dzieło?

Jedną z popularnych w Polsce form zatrudnienia nieustannie jest umowa o dzieło. Kwalifikowana jest to kategorii tzw. umów śmieciowych, które nie dają przyszłości i pewnego miejsca pracy. Czym charakteryzuje się

Zatrudnienie 0 Comments

Pracować wbrew bezrobociu

Bezrobocie w naszym kraju jest poważnym problemem społecznym. Urzędy pracy każdego dnia rejestrują nowych bezrobotnych bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Poszukiwania pracy okazują się bardzo trudne, a udaje

4 komentarze

  1. Asia
    29 sierpnia, 21:15 Reply
    Kwestia stresu przed rozmową kwalifikacyjną to sprawa indywidualna. Niestety nie każdy potrafi sobie z tym stresem radzić.
  2. Haiti
    09 września, 22:03 Reply
    Uważam, że nie ma absolutnie się czym denerwować, trzeba być przede wszystkim sobą i na luzie (w miarę rozsądku oczywiście)
  3. Grześ
    21 września, 20:41 Reply
    Pamiętam rozmowę przed pierwszą pracą. Pół nocy zasnąć nie mogłem, a obudziłem się godzinę przed budzikiem. Stres był wielki, aż do momentu kiedy wszedłem do biura. Szef okazał się bardzo sympatyczny.
  4. worms
    10 sierpnia, 13:12 Reply
    Właśnie to szef powinien zadbać o to, aby przyszły pracownik czuł się komfortowo i aby stres był jak najmniejszy.

Zostaw odpowiedź