Czego spodziewać się po rozmowie kwalifikacyjnej?
Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które otwiera nabór na wskazane stanowisko, przygotowuje rozmowę kwalifikacyjną. Metoda sprawdzania wiedzy i możliwości zależy od dokładnie omówionych oczekiwań pracodawcy. Większość pytań i schematów pojawia się prawie zawsze. Czego musi się spodziewać kandydat? Jak przygotować się do spotkania?
Na wstępie warto powiedzieć, że celem każdej rekrutacji jest podstawowa weryfikacja. Zwykle sprawdza się zgodność dokumentów aplikacyjnych z rzeczywistością, ocenia osobowość i komunikację.
Niejednokrotnie pracodawca pyta o edukację, odbyte szkolenia, dotychczasowe miejsca pracy, powody złożenia aplikacji właśnie tutaj, ambicje i marzenia zawodowe, predyspozycje do pracy na przygotowanym stanowisku. Oprócz faktów z przeszłości kandydata sprawdza się sposób odpowiedzi na pytania, pewność siebie, odporność na presję, pracę w grupie, wady i zalety oraz inteligencję i logiczne myślenie.
Reasumując, rekrutacja określa czy kandydat może przejąć wolne miejsce w przedsiębiorstwie oraz kto odnajdzie się na nim dość szybko. Nie raz o wyborze decyduje pierwsze wrażenie, a nie posiadane referencje i wykształcenie.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Jak powinna wyglądać rzetelna rozmowa kwalifikacyjna?
Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na wskazane stanowisko, przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną. Metoda sprawdzania wiedzy i kwalifikacji zależy od umownych oczekiwań przełożonego. Wiele pytań i schematów pojawia się bardzo często.
Pracować wbrew bezrobociu
Bezrobocie w naszym kraju jest poważnym problemem społecznym. Urzędy pracy każdego dnia rejestrują nowych bezrobotnych bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Poszukiwania pracy okazują się bardzo trudne, a udaje
Hossa na rynku magazynowym. W kolejnych latach branży może zagrozić brak pracowników
Polski rynek magazynowy wciąż jest w fazie hossy i nie zwalnia. Świadczą o tym zarówno duża liczba nowych powierzchni w budowie, jak i rekordowy popyt, który generują głównie najemcy z sektora e-commerce, sieci handlowe i operatorzy logistyczni.
Rozmowa kwalifikacyjna – jak ją poprowadzić?
Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną wielu osobom kojarzy się z końcem ich problemów z zatrudnieniem. Oznacza to przecież, że ich dokumenty aplikacyjne zostały odebrane jako atrakcyjne. Teraz należy jedynie pokonać kandydatów
Praca w szczególnych warunkach – dokumentacja do ZUS
Przy uwzględnieniu praw do wcześniejszej emerytury, czy też emerytury pomostowej Zakład Ubezpieczeń Społecznych uwzględnia okresy pracy w szczególnych warunkach. Okresy te powinny być należycie udokumentowane, w przeciwnym razie nie będą
Błędy podczas zawierania umowy o dzieło
Umowa o dzieło polega na opłacaniu pracownika, który wykonuje umówione wcześniej zadanie lub usługę. Może to mieć charakter ciągły, tzn. zlecenia będą przekazywane systematycznie, a wynagrodzenie zależne będzie od rodzaju
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post