Chcesz zmienić auto, ale nie potrzebujesz modelu prosto z salonu? Zastanów się nad samochodem poleasingowym
Planujesz zmianę auta? Szukasz nowego pojazdu w atrakcyjnej cenie? Być może najlepszym pomysłem okaże się kupno samochodu poleasingowego. Podpowiemy, jakie są zalety takiego rozwiązania i na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.
Samochody poleasingowe to pojazdy, które były częścią firmowej floty i nie zostały wykupione po zakończeniu kontraktu. Obiegowa opinia głosi, że takie auta są często zaniedbane, mają duże przebiegi, a ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. W wielu przypadkach to powszechne przekonanie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Okazuje się, że jeżeli wybierzemy odpowiednie źródło zakupu to wśród poleasingowych modeli często możemy znaleźć prawdziwe perełki.
Auto handlowca i auto menedżera
Można przypuszczać, że najbardziej wyeksploatowane samochody poleasingowe to te użytkowane przez handlowców, którzy każdego dnia pokonują dziesiątki, a nawet setki kilometrów. Pamiętaj jednak, że samochody służbowe, eksploatowane przez sprzedawców to jedynie część ogromnego rynku pojazdów poleasingowych. Wysokiej klasy auta, użytkowane przez prezesów i kadrę menedżerską prezentują się z reguły zdecydowanie lepiej. Pełniąc rolę pojazdów reprezentacyjnych są świetnie utrzymane, a ich kondycja jest znakomita. Warto szukać takich okazji.
Atrakcyjna cena
Dużym walorem samochodów poleasingowych jest ich atrakcyjna cena. Ceny rynkowe takich samych modeli mogą być nawet o 20-30% wyższe niż ceny aut poleasingowych. W większości przypadków do sprzedaży trafiają samochody nie starsze niż 4-5 lat. Nawet jeśli auto ma spory przebieg, z pewnością posłuży jeszcze przez kilka lat.
Auto z udokumentowaną historią
Większość firm, specjalizujących się w sprzedaży dóbr poleasingowych bardzo restrykcyjnie podchodzi do procedur dokumentowania eksploatacji pojazdów. Zanim zakupisz samochód, będziesz mógł zapoznać się z jego historią serwisową i rzeczywistym stanem technicznym.
W przeciwieństwie do wielu aut z rynku wtórnego, naprawy aut firmowych są zazwyczaj dokonywane w sprawdzonych, autoryzowanych serwisach. Choć przebieg takich pojazdów bywa spory, ich dobry stan techniczny zdaje się rekompensować liczbę pokonanych kilometrów.
Sprawdzony dostawca
Sprawdzeni, renomowani dostawcy o stabilnej pozycji na rynku nie mydlą oczu potencjalnym klientom. Nie zatajają informacji dotyczących przeszłości wypadkowej aut czy ich faktycznego przebiegu.. Dlatego planując zakup samochodu poleasingowego warto skierować swoje kroki w stronę zaufanego, kompetentnego sprzedawcy.
Sprawdź zanim kupisz
Sprzedaż dóbr poleasingowych coraz częściej odbywa się na specjalnych platformach aukcyjnych.
Mogą z nich korzystać osoby prywatne lub przedsiębiorcy. Zakup auta może nastąpić w wyniku licytacji lub opcji „kup teraz”.
Każdy samochód można wcześniej obejrzeć we wskazanym przez organizatora aukcji miejscu. Zdecydowanie warto to zrobić. Zakup auta na podstawie kilku zdjęć może być przyczyną rozczarowań.
A może leasing?
Samochody poleasingowe będą doskonałym wyborem dla osób, które chcą zakupić stosunkowo młode auto w przyjaznej dla portfela cenie. Dobrym pomysłem (zwłaszcza dla przedsiębiorców) może być także wzięcie takiego samochodu w leasing. Po zakończeniu umowy leasingowej pojazd wróci do leasingodawcy, a dotychczasowy użytkownik auta będzie mógł podpisać nową umowę. Leasing jest również znakomitym sposobem na optymalizację podatkową firmy i wygenerowanie odczuwalnych oszczędności.
Może to Ci się spodoba
Dla branży logistycznej pracownicy ze Wschodu oznaczają być albo nie być
Do 2050 roku na rynku pracy zabraknie około 10,6 mln osób w wieku 18–44 lat. Może to wyrównać migracja 4,5 mln pracowników ze Wschodu – wynika z danych Deloitte. W 2017 roku
Dlaczego warto mieć księgową?
Prowadzenie firmy w Polsce nie jest łatwym zadaniem, głównie przez wzgląd na zmienne i często wykluczające się nawzajem prawo. Z pomocą księgowej przyjdzie nam to jednak zdecydowanie prościej. Dlaczego warto
Pracodawcy coraz częściej korzystają z rekrutacji poprzez rekomendacje
Klasyczne portale z ofertami pracy stają się coraz mniej efektywne. Coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem w rekrutacji staje się metoda rekomendacji. Osoby zatrudnione z polecenia częściej niż w przypadku tradycyjnych rekrutacji spełniają oczekiwania firmy. Potencjał polecania ofert
Inwentaryzacja środków trwałych – kluczowe pojęcia
Efektywne zarządzenie majątkiem to nie tylko obowiązek przedsiębiorcy, ale i też warunek sukcesu. Bez odpowiedniego śledzenie tego, co gdzie się znajduje i jak przebiegają w firmie kluczowe procesy „obiegu” elementów
Pracodawcy prześcigają się w benefitach dla pracowników
Karnet na siłownię, pakiet medyczny czy dopłaty do wakacji to najpopularniejsze dziś benefity pracownicze, które stały się na rynku standardem. Dlatego pracodawcy szukają takich produktów i usług, które będą bardziej atrakcyjne
Ekonomiści prognozują długotrwały spadek popytu na niektóre dobra konsumpcyjne
Czynniki ekonomiczne i polityczne – dwucyfrowa inflacja, wzrost stóp procentowych, wysokie ceny energii i niepewność związana z wojną w Ukrainie – powodują, że w nadchodzących miesiącach konsumenci będą raczej wstrzymywać się z zakupami dóbr trwałego użytku.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post