Czy prowadzenie szkoły nauki jazdy jest opłacalne?

Czy prowadzenie szkoły nauki jazdy jest opłacalne?

W ostatnim czasie coraz więcej młodych ludzi zapisuje się na kurs prawa jazdy. W związku z powyższym wydaje się, iż zainteresowanie tego typu kursami jest spore, a otworzenie szkoły nauki jazdy opłacalne. Jakie są jednak prawa rozpoczęcia tego typu działalności zarobkowej?

Po pierwsze należy się zastanowić nad tym, ilu nauczycieli i ile samochodów chcemy posiadać, a co z tym związek zorientować się w popycie na tego rodzaju usługi w regionie, gdzie planujemy otworzyć taką aktywność. Nie należy zapominać, iż placówek tej dziedziny jest dużo na rynku krajowym, a aby osiągnąć sukces trzeba jakimś patentem przyciągnąć zainteresowanych kursantów.

Badając rynek należy zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na lokalną konkurencję pozyskać informację takie jak:

– status obsługi,

– silne i złe obszary,

– poziom odpowiednio wykonywanych zleceń,

– kwalifikacje nauczycieli,

-ceny za kursy,

– metody prowadzenia akcji marketingowych.

Wyżej określone punkty są tylko małym elementem informacji, które mogą być użyteczne podczas zapoznawania się z terenem, na którym pragniemy się rozwijać.

Ponadto oprócz określonych kwalifikacji instruktorów akademia jazdy wymaga posiadania: pojazdów na cele nauki w ruchu drogowym, auli wykładowej do ćwiczeń teoretycznych, placu manewrowego lub dostępu do niego oraz pakietów kursanta zwierających informacje niezbędne do przyswojenia przez przyszłego uczestnika ruchu ulicznego.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy mówimy o nisko cennych dobrach trwałych?
Next Czy doradca zawodowy jest potrzebny?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Co biznesplan powinien mówić o kadrze pracowniczej?

Każdy przyszły przedsiębiorca, zanim otworzy swoją działalność gospodarczą, powinien sporządzić profesjonalny biznesplan. Może skorzystać z pomocy eksperta lub samodzielnie symulować możliwe kłopoty i utrudnienia. Dość istotne jest dopracowanie szczegółów i

Zakładam firmę 0 Comments

Z jakiego powodu przedsiębiorcy piszą biznesplany?

Każdy przyszły przedsiębiorca musi pomyśleć o stworzeniu biznesplanu, żeby przeanalizować wydatki, prognozowane zyski, konkurencyjne firmy oraz prawdopodobieństwo niepowodzenia. Jest to świetne rozwiązanie dla początkujących, ale pomocne także dla starszych przedsiębiorców.

Zakładam firmę 2 komentarze

Jak powinien wyglądać dobry biznesplan?

Młody przedsiębiorca, który planuje otworzyć własną firmę, powinien przygotować profesjonalny i rzetelny biznesplan. Nie funkcjonują jednak żadne zasady, które regulowałyby kwestię. Dlatego też większość punktów może opracować świeżo upieczony właściciel.

Zakładam firmę 0 Comments

Jak opisać kadrę w biznesplanie?

Biznesplan, jak sama nazwa mówi, to dokument opisujący charakterystykę naszej działalności. Skrupulatne napisanie biznesplanu jest bardzo ważne, ponieważ jest to pierwszy dokument, na podstawie którego można oceniać efektywność przyszłej działalności.

Zakładam firmę 0 Comments

Wszystko o handlu obwoźnym

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się handel obnośny, czyli mobilna sprzedaż towarów i usług. Zwykle to sprzedający przyjeżdża do kupca lub puka do drzwi wszystkich mieszkańców osiedla, aby przedstawić swoją ofertę.

Escape room czyli pomysł na nowoczesny biznes

Nowoczesna forma rozrywki jaką są bez wątpienia pokoje zagadek bije coraz większe rekordy popularności w Polsce i Europie. Z jednej strony łączy w sobie frajdę bycia razem z zabawą w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź