Jak funkcjonuje spółka komandytowa?

Jak funkcjonuje spółka komandytowa?

Wśród spółek osobowych dużą popularnością cieszą się spółki komandytowe, które zakłada się na potrzeby przedsiębiorstwa, posiadają kilku wspólników, ale nie wykazują osobowości prawnej. Co jeszcze trzeba wiedzieć o spółkach komandytowych? Czy formalności przed założeniem jest wiele?

Na początek trzeba powiedzieć, że spółka komandytowa działa na podstawie Kodeksu spółek handlowych i otwierana jest przez minimum dwóch wspólników, którzy planują wspólne prowadzenie działalności gospodarczej.

Aby spółka funkcjonowała zgodnie z prawem należy zawrzeć umowę komandytową, która przekazuje informacje na temat prowadzonej firmy, branży, członków, wkładu początkowego. Całość musi przyjąć postać aktu notarialnego, który będzie podstawą do zarejestrowania spółki.

Reasumując, spółka komandytowa jest odpowiednim wyjściem dla wspólników, którzy chcą ponieść odpowiedzialność tylko za swoje czyny. Okazuje się natomiast, że dość istotnym i ważnym warunkiem działania jest umowa, która wygasa po określonym terminie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kto powinien uregulować koszty egzekucyjne?
Next Jak lekarz odpowiada za swoje błędy?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

Kto inwestuje w akcje ukraińskie?

W ubiegłych latach coraz liczniejsza grupa inwestorów skupia się na rynku Ukrainy. Ponad 80% akcjonariuszy ukraińskich to mieszkańcy Unii Europejskiej. Jaką firmę można prowadzić w tym państwie? Zgodnie z Konstytucją

Spółki 0 Comments

Dobra kondycja finansowa, czy upadłość – oceni sąd

Niewypłacalność to stan, w którym podmiot nie może wywiązywać się na bieżąco ze swoich zobowiązań. Kodeks cywilny nie zawiera definicji niewypłacalności. Ocena, czy taki stan osoby zobowiązanej jest faktem pozostawiona

Spółki 0 Comments

Śmierć wspólnika a rozwiązanie spółki jawnej

Jedną z przyczyn unieważnienia spółki jawnej jest śmierć jednego z partnerów. Rozwiązanie spółki nie oznacza jednak ustania jej bytu prawnego, ponieważ traci ona go z chwilą wykreślenia z rejestru przedsiębiorców.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post