Spełnij marzenie o samochodzie

Spełnij marzenie o samochodzie

Marzysz o nowym samochodzie, ponieważ stary coraz częściej Cię zawodzi? Chciałbyś chociaż raz pozwolić sobie na model prosto z salonu, ale nie masz pieniędzy? Każdy z nas zna ten ból. Jednak można temu łatwo zaradzić. Pomocny okaże się kredyt samochodowy, które proponują różne banki. Dzięki takiej ofercie już wkrótce możesz stać się właścicielem swojego wymarzonego pojazdu i to przy minimum formalności.

Kto może wziąć kredyt samochodowy

Każdy bank ma swoje własne zasady, ale jeśli chodzi akurat o kredyt samochodowy, jak i każdy inny, aby móc go zaciągnąć trzeba być pełnoletnią osobą, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnej. Trzeba również posiadać udokumentowany, stały dochód. Może on pochodzić z umowy o pracę, emerytury, renty, działalności gospodarczej czy wolnego zawodu – ważne abyś mógł w banku wykazać, że na Twoje konto co miesiąc wpływa określona kwota, dzięki której możesz spłacić ratę.

Co jest istotne?

Kredyt samochodowy można wziąć zarówno na samochód nowy jak i używany – jest to coraz częściej praktykowane rozwiązanie. W zależności od banku, w którym zdecydujesz się taki kredyt zaciągnąć, jego wysokość może sięgać nawet 500 000 zł. Dlatego istotne jest również to, na ile lat taki kredyt samochodowy jest udzielany. Najlepiej, aby był to okres dłuższy, na przykład 8 lat – pozwoli to w spokoju spłacać regularnie raty. Co jeszcze jest istotne? To, czy proponowany Ci kredyt samochodowy ma gwarancję – powinien mieć, gdyż to bardzo korzystne rozwiązanie dla klienta.

Dobrze byłoby, gdyby miał też gwarancję stałej raty – nie będziesz musiał się wtedy obawiać, że nagle, z powodu wahania rynku walutowego, Twoja rata drastycznie wzrośnie. I na koniec jeszcze jedna, wcale nie najmniej istotna kwestia – oprocentowanie. Wiadomo, że każdy kredyt samochodowy jest odpowiednio oprocentowany, jednak warto poszukać takiej oferty, gdzie oprocentowanie nie jest zbyt wysokie – to oczywiste, że im jest wyższe, tym więcej trzeba będzie oddać pieniędzy.

Na co wziąć kredyt samochodowy?

Odpowiedź wydaje się banalnie prosta – na samochód. Ale okazuje się, że możliwości są o wiele szersze. Po pierwsze, możesz go wziąć zarówno na samochód nowy jak i używany. Co więcej, nie musi to być samochód osobowy – może być również ciężarowy czy przyczepa samochodowa typu camper. Jakby tego było mało, odpowiedni kredyt samochodowy można wziąć na motocykl, skuter, minibusa czy nawet jacht. Słowem na wszystko, co może posłużyć Ci do przemieszczania się.

Gdzie zaciągnąć kredyt?

Możliwości jest wiele. Każdy bank, któremu zależy na klientach, zrobi wszystko, aby ułatwić im wszelkie formalności. Dlatego też kredyt samochodowy często można zaciągnąć nie tylko w banku, ale również w komisach czy u dealerów danych marek. Informacji na ten temat można zasięgnąć drogą tradycyjną, poprzez wizytę w oddziale placówki, jak i poprzez Internet czy telefon. Warto przed taką rozmową dowiedzieć się więcej na temat kredytu, zapisać interesujące nas kwestie, aby móc je poruszyć w trakcie rozmowy. Dzięki temu zdobędziemy niezbędną nam wiedzę i z całą pewnością podejmiemy odpowiednią decyzję co do wyboru kredytu samochodowego. Następnie pozostanie nam już tylko wizyta w salonie czy w komisie i sfinalizowanie transakcji zakupu samochodu.

Previous Od maja przyszłego roku instytucje publiczne będą powoływać własnych inspektorów ochrony danych osobowych
Next Wystąpienia publiczne – jak opanować stres?

Może to Ci się spodoba

Firma 1Comments

Samochód firmowy sposobem na zmniejszenie podatku

Jak wiadomo koszta obniżają podatek dochodowy, dlatego warto je generować by w konsekwencji płacić go jak najmniej. Jednym z najbardziej typowych kosztów w większości firm to wydatki na samochód. Koszty

Samochód 0 Comments

Jak sprawnie zarządzać flotą samochodową?

Firmowa flota pojazdów dla wielu przedsiębiorstw jest jednym z podstawowych narzędzi pracy. Z posiadaniem służbowych aut wiąże się jednak szereg obowiązków wynikających z utrzymania ich w pełnej sprawności. Zarządzanie flotą pojazdów

Ubezpieczenie assistance za granicą to nie luksus, tylko przezorność

Wbrew pozorom na nieprzewidziane zdarzenia podczas wojaży poza Polską można się przygotować. Taką możliwość daje polisa car assistance, która zapewni pomoc, gdy nasze auto zawiedzie. Członkostwo w Unii Europejskiej daje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post