Gdzie wysłać pracowników na wyjazd integracyjny?

Gdzie wysłać pracowników na wyjazd integracyjny?

Nikt nie ma wątpliwości, że relacja układa się dużo lepiej, gdy pracownicy się rozumieją, znają swoje dobre strony, mają takie same zainteresowania i podobne poglądy. W warunkach zawodowych trudno poznać współpracownika, bo głównie nie ma na to czasu. Świadome firmy stwarzają właściwe do tego warunki i cyklicznie organizują spotkania integracyjne, które mają odnowić lub naprawić relacje. Warto podjąć strategiczne decyzje i wybrać komfortowe miejsce na taki wyjazd oraz zagwarantować ciekawe atrakcje. Jak to zrobić?

Nie jest tajemnicą, że wszystkie wydatki związane z wyjazdem integracyjnym pokrywane są przez pracodawcę. Nie warto na tym oszczędzać. Atrakcyjne, ciekawe i pełne niespodzianek wyjazdy są mile wspominane, a umiejętności przywiezione ze szkoleń czy kursów na nich organizowanych przydatne w pracy.

Korporacje prześcigają się w ofertach. Luksusowe hotele, bazy noclegowe, wyżywienie w renomowanych restauracjach, centra rozrywkowe, bankiety i narady, szkolenia i kursy oraz pozostałe możliwości: basen, siłownia, spa, kręgielnia, kino.

Im ciekawsze hotele, dworki, tym większy komfort dla zatrudnionych. Oprócz kursów i nauki powinni mieć czas na rozrywkę, relaks i wypoczynek. Takie wyjazdy pozwalają naładować baterie, nabrać sił, zatęsknić za powinnościami, zaakceptować współpracowników.

Oferty nie mają granic. Wszystko zależy od wielkości portfela, fantazji i potrzeb pracodawcy. Wiadomo, że takie małe wakacje są kosztowe. Ale trzeba patrzeć również na zyski, bo zgrana kadra to efektywniejsza kadra.

 

Justyna Błahut
www.biznesgazeta.pl

Previous Czy istnieje pojęcie przymusowego urlopu?
Next Potrącenia z pensji pracowniczej

Może to Ci się spodoba

Jak internet pomaga w rekrutacji pracowników?

W dobie rozwoju technologicznego i innowacyjnych rozwiązań internet stał się świetnym narzędziem służącym do wielu celów. Obecnie większość korzysta z sieci, aby porozumiewać się z rodziną lub znajomymi, czytać wiadomości

Ponad połowa firm w Polsce musi ograniczać inwestycje przez braki kadrowe

Problemy z pozyskiwaniem pracowników, a z drugiej strony rosnący popyt na wykwalifikowane kadry zaostrzają konkurencję między pracodawcami, napędzają wzrost płac i wymuszają większe skupienie na obszarze employer brandingu. Ten przestał już być dla firm

Zatrudnienie 0 Comments

Branża budowlana zmaga się z brakiem pracowników

Coraz większy nacisk na ekologię, automatyzacja pracy, prefabrykacja i eliminacja papierowej dokumentacji – to trendy, które zdaniem liderów branży zdominują budownictwo w nadchodzących latach – wynika z raportu „Budownictwo. Innowacje. Wizja liderów branży

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post