Jak firma powinna ogłosić swoją upadłość?

Jak firma powinna ogłosić swoją upadłość?

W ostatnim czasie wiele przedsiębiorstw zauważa problemy finansowe. Zazwyczaj powodem jest kryzys gospodarczy i bezwzględna konkurencja. Trudności związane z zachowaniem stabilnej pozycji na rynku często kończą się tragicznie. Jak właściciel powinien doprowadzić do upadłości? Jak przeprowadzić prawidłowo cały proces upadłościowy?

Na wstępie warto powiedzieć, że firma musi poczynić kilka najważniejszych czynności, żeby procedurę upadłościową uznać za zamkniętą. Zazwyczaj wszystkie sprawy przedsiębiorca prowadzi sam, ale oczywiście może poprosić o pomoc doradcę, który przedstawi najkorzystniejsze rozwiązania w tej niezbyt dobrej sytuacji.

Po pierwsze trzeba złożyć wniosek upadłościowy do najbliższego sądu rejonowego, który rozpatruje takie sprawy. W wysyłanym dokumencie należy wybrać jedną z dwóch opcji: układ lub likwidacja. Następnie sąd otacza swoim nadzorem dobra majątkowe firmy oraz zwołuje spotkanie dla wierzycieli.

Na koniec sąd decyduje o ogłoszeniu upadłości przedsiębiorstwa (lub układu, jeśli taka była wstępna prośba) oraz likwidacji majątku firmowego. Cała procedura nie zostanie zastosowana, gdy posiadane dobra będą zbyt niskie na zwrot należności.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy wnioskujący uzyska odpowiedz od ZUS-u?
Next Kiedy warto podpisać kontrakt eksportowy?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Czy wiara może wspomagać w prowadzeniu biznesu?

Biznes polega na radzeniu sobie z sukcesami i porażkami. W biznesie niejednokrotnie człowiek jest sam i jeśli ma kogoś, kogo może o coś poprosić, łatwiej jest mu pozbyć się trudności.

Mała firma 0 Comments

Jakie są fakty dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej?

Zastanawiając się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej analizujemy plusy i minusy takiej formy zatrudnienia. Poniżej opisujemy kilka informacji, które ułatwią zrozumienie niejasnych kwestii i mogą pomóc niektórym w podjęciu decyzji

Mała firma 0 Comments

Kto kontroluje wypłacanie wynagrodzeń?

W Polsce za prawidłową wypłatę wynagrodzeń odpowiadają inspektorzy pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do zadań inspektorów pracy należy po pierwsze kontrola obliczania poziomu pensji oraz metoda ich przekazywania pracownikom. Zajmują

Mała firma 0 Comments

Obowiązki pracodawcy w zakresie zaspokajania socjalnych potrzeb zatrudnionego

W obrębie obowiązków pracodawcy zamieszczone jest zaspokajanie potrzeb bytowych, socjalnych i kulturalnych pracownika w stopniu, na jaki udostępniają to jego możliwości i warunki finansowe. Zobowiązanie to jest zdefiniowane przepisem, jednak

Mała firma 0 Comments

Dlaczego Polacy otwierają własne biznesy?

Każdy pracownik zatrudniony w poważnej firmie zdaje sobie sprawę, że pracuje dla dobra wspólnego. Poza tym otrzymuje średnie wynagrodzenie i niezbyt atrakcyjny pakiet socjalny. Aby to zmienić podwładni decydują się

Mała firma 0 Comments

Jak wygląda kontrola Zakładu Ubezpieczeń Społecznych?

Zgodnie z funkcjonującym prawem ZUS może kontrolować działalności gospodarczych. Zazwyczaj chodzi o uiszczanie płatności i składek do budżetu państwa. Jak wyglądają czynności kontrolne? Na jakich warunkach wybiera się konkretne przedsiębiorstwa?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź