Jak wybrać biuro rachunkowe?

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Co zrobić, by koszty obsługi księgowej zmienić w udaną inwestycję? Sprecyzuj swoje oczekiwania i wybierz tych, którzy oferują Ci jeszcze więcej.

Gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Od 10 sierpnia 2014r. biura rachunkowe nie muszą już posiadać certyfikatów wydawanych przez Ministerstwo Finansów. Państwo pozostawiło selekcję dobrych biur w rękach rynku, czyli Twoich. Jak ocenić przydatność biura rachunkowego?

Minimum, które trzeba sprawdzić weryfikując biuro to:

 • ü wpis do CEIDG lub KRS biura rachunkowego,
 • ü polisa OC – minimalna suma gwarancyjna biura rachunkowego powinna wynosić 10 000 Euro.
 • ü możesz również zweryfikować on-line statusu VAT wybranego biura.

Chcesz więcej?

 • ü Współpracuj z biurem, którego może wykazać się certyfikatem księgowego wydanym przez MF. Certyfikat oraz rok jego wydania możesz sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów.
 • ü Zapytaj o inne świadectwa kompetencji, np. wydane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. To potwierdzenie kwalifikacji przez najbardziej prestiżową organizację w kraju.

Księgowy szyty na Twoją miarę

Współczesne biuro rachunkowe oferuje Tobie znacznie więcej niż się spodziewasz. Główny atut nowoczesnej księgowości to maksymalne dopasowanie do aktualnych potrzeb przedsiębiorcy i przewidywanie tego, czego może potrzebować w przyszłości.

Bardzo istotną cechą jest dostosowanie zakresu usług do oczekiwań zarówno małych, jak i dużych podmiotów gospodarczych. Zrozumienie problemów początkującego przedsiębiorcy przy jednoczesnej gotowości do zmiany zakresu usług w miarę rozwoju firmy to duży komfort dla klienta biura, który nie musi martwić się ewentualną zmianą księgowego w późniejszym okresie.

Łatwy dostęp do księgowego i szybki przepływ informacji to kolejny aspekt, który jest nie do przecenienia w obecnym, zabieganym świecie. Biuro rachunkowe umożliwiające przesył dokumentów on-line, czy też za pomocą kuriera, oszczędza Twój czas i pieniądze, które warto poświęcić na inne zadania w firmie. Ponadto korzystając z narzędzi internetowych możesz komunikować się z biurem o dowolnej porze dnia i nocy, niekoniecznie odrywając się od codziennych zajęć. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdź obsługę w biurze na odległość.

Zdarzało Ci się nerwowo poszukiwać w sieci druku, który trzeba pilnie wypełnić, dostarczyć, lub dołączyć do akt? Zatem wiesz już, że dostęp do wzorów pism na stronie Twojego biura rachunkowego to niesamowita wygoda.

Reprezentacja w urzędach to kolejne komfortowe rozwiązanie dla przedsiębiorcy. Korzystając z tej możliwości zapewnisz należytą ochronę własnym interesom, a po wtóre oszczędzisz sobie nerwów związanych z osobistym starciem z machiną urzędniczą. Gdy zaś dopiero myślisz o otwarciu własnego biznesu, warto postawić na biuro rachunkowe, które pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązania i przeprowadzi przez cały proces zakładania firmy.

Jeśli zatrudniasz choćby jednego pracownika zwróć uwagę, by biuro, z którym współpracujesz nie tylko zapewniało prawidłowe prowadzenie całości dokumentacji pracowniczej, ale także wyręczyło Ciebie w kontaktach z różnego rodzaju urzędami (np. PIP) w sprawach związanych z zatrudnieniem.

Mawia się, że przy dobrej jakości usługi cena nie gra roli. Otóż gra, lecz możliwości, które oferuje nowoczesna technologia pozwalają w istotny sposób zredukować koszty przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości usług. Czy zatem warto upierać się przy analogowych rozwiązaniach prowadzenia biznesu? Wszystko zależy od tego jakie są Twoje oczekiwania wobec partnerów.


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Biuro rachunkowe, jak nie wpaść na minę?
Next Obniżona akcyza dla małych browarów – tylko, gdy są niezależne

Może to Ci się spodoba

Płatniku, bądź zawsze na bieżąco z przepisami i skorzystaj z programu e-pity Płatnik

Polskie prawo podatkowe charakteryzuje dość duża dynamika zmian. Najświeższa z nich, zacznie obowiązywać wraz z początkiem 2016 roku, a skierowana będzie do przedsiębiorców. Nie do wszystkich jednak, a do tych,

Przedsiębiorcy muszą się dostosować do unijnych przepisów o ochronie danych osobowych

W połowie 2018 roku zacznie obowiązywać Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (GDPR). Unijne prawo wprowadza narzędzia, które mają zwiększyć kontrolę osób fizycznych nad ich danymi osobowymi. Z drugiej strony nakłada

Samochód 4 komentarze

Firmy coraz częściej wynajmują samochody zamiast je kupować

Przedsiębiorcy coraz częściej wolą wynajmować samochody służbowe, niż je kupować. Co piąte auto, które w II kwartale trafiło do firm, było użytkowane w ramach wynajmu długoterminowego. Po polskich drogach jeździ ponad 135

Jak stworzyć taśmę PP z logo firmy?

Taśma PP, czyli taśma polipropylenowa, to cieszące się popularnością akcesorium do pakowania. Posiada szeroki zakres zastosowania ze względu na swoje właściwości. Cieszy się uznaniem użytkowników ze względu na doskonały stosunek

Właściciel największego producenta prefabrykowanych domów drewnianych chce sprzedać duży pakiet akcji

Firma Danwood Holding, dostawca prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej wykańczanych pod klucz, rozpoczyna pierwszą ofertę publiczną akcji. Właściciel chce sprzedać do 50 proc. akcji z możliwością zwiększenia o 10 proc. W przypadku sprzedaży

Firmy logistyczne poszukują chętnych do pracy

Rozwijający się rynek usług przyspiesza wzrost branży logistycznej. Oznacza to, że coraz większe będzie też zapotrzebowanie na kadrę, przede wszystkim pracowników operacyjnych – kierowców i magazynierów. W III kwartale tego roku wzrost

2 komentarze

 1. szalona
  15 grudnia, 19:24 Reply
  Ja przed każdym zakupem czytam opinie o tym, co wybrać. Przy wyborze biura rachunkowego powinno być dokładnie tak samo.
 2. robek
  17 grudnia, 20:17 Reply
  Ja bym jeszcze popytał znajomych, którzy mają firmy. Może oni mają kogoś ciekawego do polecenia.

Zostaw odpowiedź