Jak wybrać biuro rachunkowe?

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Co zrobić, by koszty obsługi księgowej zmienić w udaną inwestycję? Sprecyzuj swoje oczekiwania i wybierz tych, którzy oferują Ci jeszcze więcej.

Gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Od 10 sierpnia 2014r. biura rachunkowe nie muszą już posiadać certyfikatów wydawanych przez Ministerstwo Finansów. Państwo pozostawiło selekcję dobrych biur w rękach rynku, czyli Twoich. Jak ocenić przydatność biura rachunkowego?

Minimum, które trzeba sprawdzić weryfikując biuro to:

 • ü wpis do CEIDG lub KRS biura rachunkowego,
 • ü polisa OC – minimalna suma gwarancyjna biura rachunkowego powinna wynosić 10 000 Euro.
 • ü możesz również zweryfikować on-line statusu VAT wybranego biura.

Chcesz więcej?

 • ü Współpracuj z biurem, którego może wykazać się certyfikatem księgowego wydanym przez MF. Certyfikat oraz rok jego wydania możesz sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów.
 • ü Zapytaj o inne świadectwa kompetencji, np. wydane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. To potwierdzenie kwalifikacji przez najbardziej prestiżową organizację w kraju.

Księgowy szyty na Twoją miarę

Współczesne biuro rachunkowe oferuje Tobie znacznie więcej niż się spodziewasz. Główny atut nowoczesnej księgowości to maksymalne dopasowanie do aktualnych potrzeb przedsiębiorcy i przewidywanie tego, czego może potrzebować w przyszłości.

Bardzo istotną cechą jest dostosowanie zakresu usług do oczekiwań zarówno małych, jak i dużych podmiotów gospodarczych. Zrozumienie problemów początkującego przedsiębiorcy przy jednoczesnej gotowości do zmiany zakresu usług w miarę rozwoju firmy to duży komfort dla klienta biura, który nie musi martwić się ewentualną zmianą księgowego w późniejszym okresie.

Łatwy dostęp do księgowego i szybki przepływ informacji to kolejny aspekt, który jest nie do przecenienia w obecnym, zabieganym świecie. Biuro rachunkowe umożliwiające przesył dokumentów on-line, czy też za pomocą kuriera, oszczędza Twój czas i pieniądze, które warto poświęcić na inne zadania w firmie. Ponadto korzystając z narzędzi internetowych możesz komunikować się z biurem o dowolnej porze dnia i nocy, niekoniecznie odrywając się od codziennych zajęć. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdź obsługę w biurze na odległość.

Zdarzało Ci się nerwowo poszukiwać w sieci druku, który trzeba pilnie wypełnić, dostarczyć, lub dołączyć do akt? Zatem wiesz już, że dostęp do wzorów pism na stronie Twojego biura rachunkowego to niesamowita wygoda.

Reprezentacja w urzędach to kolejne komfortowe rozwiązanie dla przedsiębiorcy. Korzystając z tej możliwości zapewnisz należytą ochronę własnym interesom, a po wtóre oszczędzisz sobie nerwów związanych z osobistym starciem z machiną urzędniczą. Gdy zaś dopiero myślisz o otwarciu własnego biznesu, warto postawić na biuro rachunkowe, które pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązania i przeprowadzi przez cały proces zakładania firmy.

Jeśli zatrudniasz choćby jednego pracownika zwróć uwagę, by biuro, z którym współpracujesz nie tylko zapewniało prawidłowe prowadzenie całości dokumentacji pracowniczej, ale także wyręczyło Ciebie w kontaktach z różnego rodzaju urzędami (np. PIP) w sprawach związanych z zatrudnieniem.

Mawia się, że przy dobrej jakości usługi cena nie gra roli. Otóż gra, lecz możliwości, które oferuje nowoczesna technologia pozwalają w istotny sposób zredukować koszty przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości usług. Czy zatem warto upierać się przy analogowych rozwiązaniach prowadzenia biznesu? Wszystko zależy od tego jakie są Twoje oczekiwania wobec partnerów.


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Biuro rachunkowe, jak nie wpaść na minę?
Next Obniżona akcyza dla małych browarów – tylko, gdy są niezależne

Może to Ci się spodoba

Biuro rachunkowe 0 Comments

JPK w 2018 roku

Już za chwilę przywitamy hucznie rok 2018. Czeka nas kolejny etap wprowadzania zmian w zakresie podatkowym. Cały czas trwa przecież szeroka reforma systemu administracji podatkowej oraz walki z nieuczciwymi działaniami

Firmy tworzą własne media społecznościowe

Coraz więcej polskich firm bierze przykład z zachodnich korporacji i tworzy własne social media. Wewnętrzna firmowa platforma komunikacyjna spełnia wiele funkcji. Buduje poczucie przynależności, integruje pracowników i ułatwia komunikację z kadrą zarządzającą. Takie rozwiązanie

Samochód 0 Comments

Chcesz zmienić auto, ale nie potrzebujesz modelu prosto z salonu? Zastanów się nad samochodem poleasingowym

Planujesz zmianę auta? Szukasz nowego pojazdu w atrakcyjnej cenie? Być może najlepszym pomysłem okaże się kupno samochodu poleasingowego. Podpowiemy, jakie są zalety takiego rozwiązania i na co warto zwrócić uwagę

2 komentarze

 1. szalona
  15 grudnia, 19:24 Reply
  Ja przed każdym zakupem czytam opinie o tym, co wybrać. Przy wyborze biura rachunkowego powinno być dokładnie tak samo.
 2. robek
  17 grudnia, 20:17 Reply
  Ja bym jeszcze popytał znajomych, którzy mają firmy. Może oni mają kogoś ciekawego do polecenia.

Zostaw odpowiedź