Jak wybrać odpowiedni filtr do wody?

Jak wybrać odpowiedni filtr do wody?

Czy jesteś gotowy, aby przestawić się na czystą wodę? Masz rację! Musisz zdecydować, który filtr jest najlepszy dla Ciebie i Twojej rodziny. Istnieje wiele opcji domowych filtrów do wody. Przyjrzyjmy się różnym rodzajom filtrów, które są dostępne do użytku domowego.

1. Dzbanek filtrujący
Zasada działania: Woda przepływa grawitacyjnie przez warstwę wykonaną z sorbentu z węglem aktywnym, żywicą jonowymienną i opatentowanym włóknem Aqualen.

Zalety
Łatwy w użyciu, nie wymaga podłączenia do źródła wody ani instalacji wodno-kanalizacyjnej. Możesz kupić wkłady w każdym sklepie detalicznym lub online. Wkłady te nadają się do uzdatniania wody w biurze, na działce bez wodociągu lub w mieszkaniu.

Wady
Dzbanek filtrujący nie uzdatnia wody tak dobrze i tak szybko jak filtry podłączone do sieci wodociągowej.

Oczyszczona woda ma objętość równą objętości dzbanka (zazwyczaj od 1 do 1,5 litra). Na przykład, jeśli potrzebujesz 3 litry wody do przygotowania przepisu na zupę, musisz napełnić dzbanek dwukrotnie i poczekać, aż woda zostanie przefiltrowana. Dzbanki nie są zalecane do walki z kamieniem. Twarda woda powoduje, że wkłady filtrujące szybciej się zużywają i muszą być częściej wymieniane.

Zobacz:  Dzbanki filtrujące wodę – dlaczego warto?

2. Filtr kranowy
Zasada działania: Woda przepływa przez filtr wody pod ciśnieniem.

Zalety
Niski koszt. Niewielkie wymiary. Nie jest wymagany stały montaż i podłączenie do sieci wodociągowej. Woda jest uzdatniana w nieco inny sposób niż w dzbanku filtrującym.

Wady
Modele bez przełącznika muszą być odłączone od kranu, aby móc używać niefiltrowanej wody. Ten filtr nie filtruje wody tak dokładnie jak filtr podzlewozmywakowy.

3. Filtr podzlewozmywakowy
Zasada działania: Filtr umieszczony jest pod zlewem, zazwyczaj w szafce kuchennej. Oddzielny kranik do wody filtrowanej znajduje się poza zlewozmywakiem, na blacie lub przy baterii. Pozwala to na wygodne korzystanie z trzech różnych strumieni wody: ciepłej, zimnej i filtrowanej. Woda dostaje się do kranu za pomocą elastycznego węża. Woda jest filtrowana przez wiele wkładów, które zawierają sorbent, węgiel aktywny i żywicę.

Zalety
Dokładne oczyszczanie wody: Nie tylko chlor i rdza, ale również inne zanieczyszczenia. Filtruje wodę w tempie 1-1,5% na minutę, co jest wartością wyższą niż filtr kranowy.

Wady
Zajmuje miejsce pod zlewem. Wymaga prawidłowej, profesjonalnej instalacji.

4. System odwróconej osmozy
Zasada działania: Filtr ten działa w taki sam sposób jak inne kuchenne filtry podzlewozmywakowe. Umieszcza się go pod zlewem i podłącza do niego trójdrożną baterię lub kranik z wodą pitną.

Główna różnica polega na tym, że filtr nie zawiera wkładów sorbentowych. Zamiast tego zawiera wkład z membraną odwróconej osmozy. Dzięki temu przez filtr przechodzą tylko cząsteczki wody. Zatrzymuje nawet bakterie i wirusy. Pod ciśnieniem woda przepływa przez filtr osmotyczny. Dodatkowa mineralizacja wody jest możliwa dzięki wkładowi z wkładem dolomitowym.

Zalety
Jest to dobra opcja do kontroli kamienia. Całkowicie rozwiązuje główny problem – sole wapnia i magnezu, które powodują twardość wody. Modele ze zbiornikiem kumulacyjnym przechowują do 10 litrów przefiltrowanej wody w ciągłej gotowości.

Wady
Wymagają bieżącego ciśnienia wody wynoszącego co najmniej 2 atm. Filtrują szybciej niż zwykłe filtry podzlewozmywakowe. Zalecana jest profesjonalna instalacja.

Previous Ogrodzenia betonowe ciągle w modzie. Jakie są ich zalety?
Next Profesjonalne kino domowe. O czym należy pamiętać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Trwają rozmowy PZL-Świdnik z Polską Grupą Zbrojeniową ws. utworzenia konsorcjum

Przedstawiciele PZL-Świdnik i firm wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej rozmawiają o potencjalnych obszarach współpracy. Jednym z nich jest budowa nowego polskiego śmigłowca wielozadaniowego. Jeśli zamówienie MON na zakup 50 helikopterów trafiłoby do PZL-Świdnik,

Wiadomości 0 Comments

Blockchain zrewolucjonizuje branżę finansową

Rynek fintechowy w Polsce bardzo szybko rośnie. Pojawia się na nim wiele nowych firm i udoskonalonych rozwiązań. Obecnie dwa kluczowe trendy dla sektora finansów to blockchain, na którym skupiają się już wszyscy najwięksi

Wiadomości 3 komentarze

Znamy najlepsze banki w Polsce

Jak ujawniło niekomercyjne badanie przeprowadzone przez tajemniczego klienta w polskich bankach, na najlepszą obsługę można liczyć przede wszystkim w placówkach Banku Millennium, ING Banku Śląskiego oraz Deutsche Banku. Badanie miało

Wiadomości 0 Comments

Czym wyróżnia się dobra gablota muzealna?

Trudno jest wyobrazić sobie muzeum bez jakiejkolwiek gabloty, w której przechowywane są eksponaty. W końcu nie tylko prezentuje się w niej przeróżne przedmioty, ale stanowi również zabezpieczenie przed ich dotykaniem.

Wiadomości 0 Comments

W tym roku spodziewane nasilone ataki hakerskie ransomware

Atak hakerski i zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem to coraz częstsza przyczyna utraty danych zapisanych na twardym dysku komputera. Eksperci od cyberbezpieczeństwa przestrzegają w tym roku przed nasilonymi atakami ransomware, które szyfrują pliki użytkownika

Wiadomości 2 komentarze

Nierzetelny klient to stały klient

Zaledwie 13% nierzetelnych płatników to wyłącznie klienci incydentalni. 87% polskich przedsiębiorców przyznaje, że z zapłatą opóźniają się najczęściej stali klienci. Nie jest to powodem do zerwania współpracy, jednak połowa z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post