Jakie nowości w metodzie kasowej?

Jakie nowości w metodzie kasowej?

W styczniu ubiegłego roku wdrożono poważne zmiany w metodzie kasowej. Przede wszystkim zlikwidowano termin 3 miesięcy, po zakończeniu których przedsiębiorca był zmuszony opłacić podatek VAT mimo, że kontrahent nie przekazał należności za zakupy. Jakie jeszcze nowości znalazły się w ustawie?

Do końca 2012 roku zadaniem podatnika było prowadzenie odliczeń z przeprowadzonych transakcji w ciągu kwartału. Nie liczyło się czy klient dostarczył należność za towary lub usługi. Było to bardzo niewygodne dla małych firm, ponieważ musiały odprowadzać podatek od przychodów, których nadal nie otrzymały.

Obecnie nie istnieją limity czasowe. W związku z tym właściciel firmy nie ma obowiązku przekazywać opodatkowania, kiedy nie uzyskał jeszcze należnych środków.

Warto jeszcze powiedzieć, że metoda kasowa nie dotyczy już dostarczania przesyłek w automatach oraz w ramach wewnętrznych zasad, pobierania dotacji, dopłat i innej pomocy finansowej oraz wykorzystywania urządzeń telefonicznych na żetony lub karty telefoniczne.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czy interpretacja podatkowa może zostać odwołana?
Next Czego dotyczą koszty reprezentacji?

Może to Ci się spodoba

Odwrotne obciążenie w obrocie elektroniką – korekta zasad rozliczania

Zasada odwrotnego obciążenia w obrocie notebookami, tabletami, smartfonami i konsolami do gier obowiązuje od 1 lipca 2015. Przedsiębiorcy, nie tylko ci handlujący elektroniką, mają sporo wątpliwości co do indywidualnych przypadków

Podatki 1Comments

Fiskus ściągnie bieżący VAT od upadłej spółki

Jeżeli wierzytelność z tytułu VAT powstała dopiero po ogłoszeniu upadłości spółki, to naczelnik urzędu skarbowego słusznie wyegzekwował ją z majątku spółki, zamiast zgłosić sędziemu komisarzowi – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Jak zdefiniować sprzedającego i nabywcę na fakturze VAT?

Przedsiębiorcy często korzystają z dodatków z tytułu uzyskiwanych dochodów. Bazą do takiego naliczenia jest faktura, jak więc dobrze opisać sprzedawcę i kupującego? Tegoroczne rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku poszczególnym firmom

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post