Kiedy trzeba przerejestrować spółkę do KRS?
W 2001 roku została wprowadzona ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym. Do tego czasu istniał Rejestr Handlowy B. Z końcem tego roku upływa ostateczny termin przerejestrowania przedsiębiorstw, ponieważ po 31 grudnia 2013 roku, wpisy te nie będą już ważne.
Niewywiązanie się z terminu przerejestrowania spółki może skutkować w postaci trzech rezultatów. Wpisanie w rejestrze jest potwierdzeniem istnienia spółki, zatem z momentem wykreślenia firmy z rejestru przestanie ona istnieć. Sytuacja wierzycieli zostałaby zagrożona, ponieważ w takiej sytuacji nie zostałoby zrealizowane postępowanie upadłościowe lub likwidacyjne.
Drugim skutkiem jest uznanie spółek, które nie dokonały przerejestrowania, z dniem 1 stycznia 2014 roku, za nieistniejące i tym samym nie występuje konieczność przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego wobec tych spółek.
Trzecią możliwością jest utarta funkcjonowania przez nieprzerejestrowane spółki, jednocześnie nie tracą one bytu prawnego. Warto być świadomym, że utrata bytu prawnego, przez spółki nieprzerejestrowane jest niezgodna z prawem Unii Europejskiej.
Prawo to chroni wierzycieli spółki, poprzez warunek przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego, wyznaczenia likwidatorów oraz usunięcia spółki z rejestru.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Czy polskie ustawy chronią nazwę firmy?
Nazwa spółki niejednokrotnie jest jej pierwszym znakiem rozpoznawczym dla konsumentów. Gdy przedsiębiorstwo wypracuje sobie dobrą opinię, jest ona silnym symbolem przeciw konkurencji. Według Kodeksu Cywilnego pokrzywdzony przedsiębiorca ma prawo żądać
Jak wygląda likwidowanie spółki?
Kryzys ekonomiczny sprawia, że wielu przedsiębiorców musi gromadzić oszczędności, a w ostateczności zamykać swoje biznesy. Oczywiście podejmowanie ostatecznych kroków nie jest łatwe, ale w sytuacji bez wyjścia należy postąpić odpowiedzialnie.
Czym zajmuje się EZIG?
Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych (EZIG) jest to bazująca na prawie europejskim jednostka organizacyjna, której zadaniem jest ułatwienie i wsparcie w gospodarczej współpracy transgranicznej firm i pozostałych podmiotów, które mają siedzibę
Czym są dochody źródłowe?
Jednostki z ograniczoną odpowiedzialnością muszą stosować się do zasad uiszczania podatku przychodowego od pozyskanych dochodów. Podmioty korzystające z ulg z tego tytułu, powinny mieć rzetelną bazę danych dla swoich zysków.
Kto powinien przygotować sprawozdania finansowe spółki?
Jednym z najważniejszych obowiązków osób, które otwarły spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, jest przymus sporządzania rocznego sprawozdania budżetowego. Co musi opisać i gdzie należy składać zbiór dokumentów? Przede wszystkim należy wyjaśnić,
Wydatki komplementariusza na pokrycie straty spółki nie są kosztem podatkowym
Wydatek ponoszony przez spółkę na pokrycie strat w spółkach komandytowych nie może być uznany, za związany z jej przychodem, czy też służący zabezpieczeniu albo zachowaniu źródła przychodów orzekł Wojewódzki Sąd
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post