Jaki kierunek szkoły policealnej wybrać?

Jaki kierunek szkoły policealnej wybrać?

Obecnie wiele młodych osób zastanawia się, jaki kierunek szkoły policealnej wybrać. Wydaje się, że w dobie panującego kultu zdrowia i urody, najlepszą inwestycją w przyszłość będzie zdobycie zawodu związanego z usługami w tym zakresie – niezależnie czy będzie to higienistka stomatologiczna, czy kosmetyczka. W tych kierunkach kształci właśnie jedna z bardziej renomowanych szkół policealnych GoWork, koncentrująca się na praktycznej nauce zawodu.

Higienistka stomatologiczna

To profesja, która w Polsce ma długą tradycję. Choć ostatnio nieco zapomniana, to obecnie powraca w wielkim stylu. Powodem renesansu są głównie zmiany społeczno – polityczne (od 2011 roku według rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w każdym gabinecie stomatologicznym musi być zatrudniona profesjonalna higienistka lub asystentka). Higienistka stomatologiczna ma nieco szersze uprawnienia niż asystentka, w większości krajów Unii Europejskiej stanowi nieocenione wsparcie dla lekarzy stomatologów. Jednak jej praca nie ogranicza się tylko do pomocy, dzięki wszechstronnemu wykształceniu może wiele zabiegów pod okiem lekarza wykonywać samodzielnie.  Największą rolę higienistka odgrywa w profilaktyce, to ona właśnie uczy, jak dbać o higienę jamy ustnej. Zawód higienistki można już zdobyć w wieli uczelniach. Kierunek higienistka stomatologiczna w Warszawa GoWork ukierunkowany jest na praktyczne umiejętności. Oczywiście poza umiejętnościami stricte praktycznymi, absolwenci opuszczający mury tej szkoły mają solidną podbudowę teoretyczną.

Kosmetyczka

To zawód, który w dobie ogromnej troski o wygląd zewnętrzny, odgrywa chyba największą rolę w całym „przemyśle” urody. Daje szerokie możliwości w zakresie miejsc pracy, od klasycznych gabinetów zajmujących się poprawą wyglądu ciała pań i panów, po różnego rodzaju salony urody, a na ośrodkach SPA/Wellness kończąc. Szkoła kosmetyczna Warszawa GoWork od dawna kształci w zawodzie technik usług kosmetycznych. Ta uczelnia przygotowuje kompleksowo do wykonywania tego zawodu, uczy nie tylko diagnozować pacjentów pod kątem problemów kosmetycznych, ale także uczy wykonywania wszystkich zabiegów, jakie dzisiaj są dostępne w dziedzinie poprawy urody twarzy i ciała. A co najważniejsze, podczas nauki adepci zgłębiający tajniki kosmetologii mogą zdobyć dodatkowe certyfikaty z zakresu wizażu, manicure, pedicure i stylizacji włosów.

Masażysta

Obecnie w medycynie panuje holistyczne podejście. Dobre samopoczucie to nie tylko łady wygląd, ale także zdrowe ciało. Za przywrócenie dobrej kondycji ludzkiego ciała odpowiada m.in. masażysta. Ta profesja od lat towarzyszy nie tylko amatorskiemu i zawodowemu sportowi, ale także rehabilitacji ruchowej. Wszędzie tam, gdzie trzeba ulżyć naszemu ciału, ma swoje zadanie technik masażysta. Jednak masaż to nie tylko sposób na powrót do pełni zdrowia, to także forma relaksu, z której zaczyna korzystać coraz więcej przepracowanych ludzi w miejskich metropoliach. Szkoła masażu Kraków GoWork kształci według standardów Ministerstwa Zdrowia. Każdy absolwent tej policealnej szkoły umie wykonać masaż profilaktyczny, leczniczy czy sportowy. Szkoła przyszłym masażystom zapewnia nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną.

Podsumowanie

Masażysta, higienistka stomatologiczna czy kosmetyczka to niewątpliwe zwody z przyszłością. Poza satysfakcją oferują także ponad przeciętne zarobki.

Previous Wyjazd firmowy okazją do podniesienia kwalifikacji?
Next Polskie firmy coraz częściej padają ofiarą hakerów

Może to Ci się spodoba

Szkolenia 0 Comments

Organizujesz konferencje i szkolenia? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o event marketingu

We współczesnym biznesie ogromną rolę odgrywa dbałość o budowanie silnych i trwałych relacji. Narzędziem, które daje do tego doskonałą okazję, jest event marketing. Jak organizować konferencje i szkolenia, wykorzystując cały

Szkolenia 0 Comments

Czy e-learning jest dobry dla pracowników?

W ostatnich latach miał miejsce ogromy rozwój praktyk szkoleniowych. Istnieje mnóstwo ciekawych i skutecznych metod na przekazywanie materiału i nowych sprawności. Wśród nich znajduje się e-learning, który ułatwia procedurę szkolenia

Szkolenia 0 Comments

Szkolenie pilota samolotów rejsowych kosztuje nawet 250 tys. zł

W ciągu kilku nadchodzących dekad technologie najprawdopodobniej zastąpią pilotów, ale jak na razie ta profesja ma dobrą passę w związku z dynamicznym rozwojem rynku lotniczego. Piloci mogą liczyć na ciekawą pracę i dobre

Szkolenia 0 Comments

Jaką specjalność wybrać na zarządzaniu?

Chcesz studiować zarządzanie? Pamiętaj, zanim zdecydujesz się na konkretną uczelnię, dokładnie przejrzyj oferowane przez nią specjalności. To w końcu w dużej mierze, dzięki ich wyborowi, ukierunkowujesz swoje przyszłe życie zawodowe.

Szkolenia 0 Comments

Czym charakteryzuje się tutoring?

Duże korporacje i międzynarodowe firmy próbują ulepszyć cały system kierowania podwładnymi i zrewolucjonizować sposoby mobilizowania zespołu. W ramach eksperymentów od kilku lat funkcjonuje tzw. tutoring, który powinien pozytywnie działać na

Szkolenia 0 Comments

Na czym polega spotkanie coachingowe?

Obecnie wiele nowoczesnych korporacji korzysta z technik coachingowych, aby mobilizować pracowników do właściwej pracy z klientami. Na czym polega na dość młoda i niedawno wprowadzona metoda działania? Coaching czyli prostymi

2 komentarze

  1. Kaśka
    24 października, 13:22 Reply
    Moim marzeniem zawsze była praca w biurze :) Po maturze poszłam do Policealnej Szkoły dla Dorosłych w Żorach na technika administracji. Jestem bardzo zadowolona ze sposobu nauczania, zajęcia prowadzone są w ciekawy sposób i wiele można się nauczyć. Odbywają się w weekendy, więc spokojnie można pogodzić je z pracą.
  2. saszka
    02 kwietnia, 09:11 Reply
    Ja też jestem technikiem administracji, ale po ŻAKu :)) Jestem zadowolona z tego wyboru, ponieważ czuję się dobrze przygotowana do pracy w zawodzie:)

Zostaw odpowiedź