Kto może uzyskać zasiłek rodzinny?

Kto może uzyskać zasiłek rodzinny?

Każda rodzina, która posiada dzieci, może starać się o przyznanie zasiłku rodzinnego. Aby jednak uzyskać świadczenie trzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Kto powinien ubiegać się o zasiłek? Na jakich zasadach jest wypłacany?

W zgodzie z ustawą zasiłek rodzinny należy się rodzicom lub prawnym opiekunom dziecka. Należy jednak wiedzieć, że świadczenie będzie przekazywane do momentu osiągnięcia pełnoletności, na czas nauki w szkole (do 21. roku życia) lub wyższej szkoły (do 24. roku życia).

Wielkość zasiłku przyznawana jest według wieku dziecka. I tak opiekunowie dziecka, które nie przekroczyło 5 lat dostaną 77 zł. Później 106 zł aż do ukończenia 18 lat i 115 zł do czasu ukończenia studiów.

Z całą pewnością rodzina, która stara się o przyznanie zasiłku rodzinnego musi wykazać maksymalnie 539 zł przychodu na jedną osobę w rodzinie. Jeśli suma jest większa, wtedy wnioskujący traci szansę na uzyskanie świadczenia.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Wszystko o odprawie pośmiertnej
Next Dużo pracujesz – zadbaj o zdrowie swoich stawów zanim pojawią się ich trwałe choroby

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia społeczne 0 Comments

Dobrowolne ubezpieczenie emerytalne – czy potrzebny wniosek?

Dobrowolne ubezpieczenie emerytalne, jak samo określenie mówi, dotyczy osób, które z własnej woli planują zostać objęci świadczeniem. Wcześniej jednak muszą spełnić kilka podstawowych warunków. Co zrobić, aby przystąpić do ubezpieczenia?

Ubezpieczenia społeczne 0 Comments

Kiedy pracownik ma prawo do świadczenia rehabilitacyjnego?

Podwładny przyjęty na zasadach umowy o pracę ma prawo do ubezpieczeń społecznych i wielu ulg socjalnych. Są przydzielane, ponieważ pracodawca płaci należne składki. Jak w związku z tym wygląda kwestia

Ubezpieczenia społeczne 0 Comments

Jakie obowiązki ma Rzecznik Ubezpieczonych?

Stanowisko Rzecznika Ubezpieczonych powstało, żeby reprezentować interesy pokrzywdzonych oraz pomagać w przypadkach skomplikowanych i w teorii bez wyjścia. Jakie jeszcze obowiązki ciążą na Rzeczniku? Kto może zwrócić się do niego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post