Wózek widłowy akumulatorowy – do jakich prac warto go wynająć?

Wózek widłowy akumulatorowy – do jakich prac warto go wynająć?

Wózki widłowe to pojazdy wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach. Pozwalają one na przewożenie ciężkich ładunków, zazwyczaj umieszczonych na paletach. Na rynku znaleźć można wózki akumulatorowe. Do czego są one wykorzystywane?

Jak działa wózek widłowy akumulatorowy?

Wózek widłowy akumulatorowy jest zasilany energią elektryczną. Po przepracowaniu odpowiedniej liczby godzin wymaga on naładowania. Wózek widłowy akumulatorowy może być wykorzystywany wewnątrz budynków.

Wózki spalinowe generują zanieczyszczenia, które mogą powodować zatrucie pracowników. To właśnie dlatego nie są one dopuszczone do wykorzystywania we wnętrzu magazynów czy hal przemysłowych. W takich miejscach jedynym wyborem są więc wózki widłowe akumulatorowe. Wyjątek stanowią wózki gazowe, ale wyłącznie przy zastosowaniu odpowiedniej wentylacji w hali.

Wózek widłowy akumulatorowy w magazynie

Wózek widłowy akumulatorowy sprawdza się doskonale w magazynie, zwłaszcza gdy konieczne jest transportowanie towarów umieszczonych na paletach. Takie urządzenie z powodzeniem może przenieść ładunek o masie nawet kilku ton. Ponadto ułatwia układanie i wydawanie towaru. Oprócz wózków widłowych w magazynach wykorzystuje się również inne maszyny przyspieszające prace i odciążające pracowników.

Wózek widłowy na hali przemysłowej

Akumulatorowe wózki widłowe są wykorzystywane również na halach przemysłowych. Pozwalają one na wywożenie wyprodukowanych wyrobów czy dostarczanie niezbędnych surowców. Powszechnie stosuje się je podczas załadunku i rozładunku. Dzięki nim możliwe jest łatwe przewożenie palet zarówno wewnątrz ha przemysłowych, jak i na placach przeładunkowych. To urządzenia bardzo funkcjonalne, choć należy pamiętać o tym, by dostosować typ opon do powierzchni w danym miejscu.

Akumulatorowe wózki widłowe pozwalają na bezpieczne wykorzystywanie ich w zamkniętych halach przemysłowych. Muszą one jednak być kierowane przez profesjonalnych operatorów – mówi specjalista z wynajemwozkowwidlowych.com.pl.

Wózek widłowy akumulatorowy na świeżym powietrzu

Każdy wózek akumulatorowy jest inny, dlatego warto upewnić się, czy dany model pozwala na bezpieczne wykorzystywanie na świeżym powietrzu. W przypadku takich urządzeń warto uważać na nadmierną wilgoć. Jeśli jednak mają odpowiednie opony i kabiny chroniące operatorów przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, możliwe jest korzystanie z nich także na placach przeładunkowych i w podobnych miejscach.

Wynajem wózków widłowych akumulatorowych

Wózek widłowy akumulatorowy to sprzęt niezwykle funkcjonalny. To właśnie dlatego znajduje on zastosowanie w tak wielu zakładach pracy. Nie zawsze trzeba jednak kupować takie pojazdy na własność. Czasem znacznie lepszym rozwiązaniem jest ich wynajęcie.

Wynajem wózków widłowych sprawdza się zarówno podczas jednorazowych prac, jak i w sytuacji, gdy dana firma zamierza korzystać z takich pojazdów na co dzień. To doskonały sposób na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Taki krok jest szczególnie opłacalny w sytuacji, gdy firma nie ma budżetu na zakup wózka widłowego. Wynajęty wózek widłowy sprawdzi się także w przypadku, gdy prace z jego wykorzystaniem są krótkotrwałe lub wykonywane jedynie raz na jakiś czas.

Previous Budka telefoniczna do biura – idealna do open space
Next Największe wyzwania w relokacji maszyn

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zapowiada się kolejny dobry rok dla branży hotelarskiej

Polska branża hotelarska ma za sobą bardzo dobry rok, a obecny ma być równie udany. Głównie dzięki rosnącemu popytowi ze strony turystów oraz zainteresowaniu inwestorów z branży, również zagranicznych sieci. Krajowa baza

Wiadomości 0 Comments

Szkolenia Compliance – dla kogo?

Compliance to pojęcie znane w biznesie od lat, jednak dziś pojawiające się coraz częściej, szczególnie w kontekście planowanych zmian w prawie dotyczącym odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Znaczenie tej dziedziny z całą

Wiadomości 0 Comments

Wykładzina czy dywan? Co wybrać? Zalety i wady

Projektując wnętrze mieszkania zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Zależy nam na kolorze farby, rozmieszczeniu elementów dekoracyjnych, a także na rodzaju dywanu lub wykładziny. Dywany i wykładziny są chętnie wybierane w

Wiadomości 0 Comments

Uzależnienia we współczesnym świecie

Człowiek w każdym stuleciu miał do czynienia z substancjami uzależniającymi. Jednak informacje na ich temat nie były ogólnodostępne i często społeczeństwo nie było świadome, że niektóre środki mogą działać destrukcyjnie.

Wiadomości 0 Comments

Praca zdalna a telepraca

W dobie pandemii COVID-19 zmieniło się wiele, właściwie dotyczy to każdej dziedziny życia, w tym także rynku pracy. Panująca przez dłuższy czas sytuacja zobligowała Ustawodawcę do wdrożenia nowelizacji w przepisach

Wiadomości 2 komentarze

Mieszkanie dla singla – kupno kontra wynajem

Planując zmianę miejsca zamieszkania, prawdopodobnie musisz podjąć decyzję – wynajem czy kupno mieszkania? W związku z tym, że większość osób nie może sobie pozwolić na zakup mieszkania za gotówkę, dylemat

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź