Wszystko o działalności regulowanej

Wszystko o działalności regulowanej

W ostatnim czasie otwarcie własnej działalności jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić kilka spraw formalnych i można zostać przedsiębiorcą. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze procedura jest łatwa, a pism tylko kilka. Czym jest działalność regulowana? Kiedy warto ją założyć?

Od 10 lat istnieje ustawa, która dokładnie omawia metody prowadzenia takiej firmy. Oprócz tego podaje wszystkie warunki konieczne do wykonania oraz istotne informacje dla każdego przedsiębiorcy.

O działalności regulowanej trzeba mówić głównie w stosunku do lekarzy, biur podróży i detektywistycznych, placówek edukacyjnych, nauki jazdy, produkcji napojów wysokoprocentowych, oraz usług kurierskich.

Aby zbudować firmę o takim charakterze należy złożyć odpowiedni wniosek, wypełnić oświadczenie świadczące o dopełnieniu wszystkich obowiązków oraz w okresie siedmiu dni roboczych zarejestrować firmę zgodnie z jej profilem branżowym. Pozostałe formalności są prawie takie same, jak w przypadku standardowej działalności gospodarczej.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czy firmy powinny kierować personel na kurs językowy?
Next Jak uzyskać premię?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Obligacyjne konwenanty

Relacje między emitentem obligacji, a ich nabywcami, czyli udzielającymi pożyczki, niejednokrotnie nie sprowadzają się jedynie do prostego określenia podstawowych parametrów emisji, czyli kwoty pożyczki, oprocentowania i terminu jej zwrotu oraz

Wiadomości 0 Comments

Seniorzy coraz chętniej kupują w sieci. E-sklepy muszą się dostosowywać do tej grupy klientów

Osoby 55+ są coraz bardziej aktywne w sieci. Chętniej korzystają z mediów społecznościowych, a już prawie co trzeci senior robi zakupy przez internet. Eksperci podkreślają, że aby zachęcić ich do e-zakupów, sklepy powinny

Wiadomości 0 Comments

Na Boże Narodzenie wydamy średnio 720 zł

Na zorganizowanie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia przeznaczymy średnio 720 zł – wynika z Barometru Providenta. Co czwarta osoba zamknie się w kwocie 400 zł, ale co dziewiąty wyda ponad 1 tys. zł.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post