Filtry do wody jako rozwiązanie do biura – czy to się opłaca?

Filtry do wody jako rozwiązanie do biura – czy to się opłaca?

Odpowiednie nawadnianie organizmu to podstawa dbania o zdrowie. Szacuje się, że dorosły człowiek powinien spożywać ok. 2 litry tego płynu w ciągu dnia. Jednak w ferworze codziennych obowiązków łatwo można o tym zapomnieć. Rozwiązaniem może być zamówienie do biura urządzenia, które zagwarantuje pracownikom stały dostęp do wody pitnej. Do tej pory największą popularnością cieszyły się dystrybutory, jednak ostatnio coraz więcej firm decyduje się na wynajem filtrów do wody. Na czym to polega i jak wybrać najlepsze urządzenie dla swojego przedsiębiorstwa?

Woda w organizmie – dlaczego jej uzupełnianie jest tak ważne?

Woda może stanowić aż 70% naszej masy. Jednak ciało człowieka szybko ją traci, nie tylko podczas wzmożonego wysiłku fizycznego czy podwyższonej temperatury otoczenia i gorączki, lecz także w podstawowych procesach, jak oddychanie czy trawienie. Dzięki regularnemu uzupełnianiu płynów możliwe jest m.in. utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, a także sprawne usuwanie z niego toksyn.

Skutki odwodnienia to nie tylko silne pragnienie i uczucie suchości w gardle. To także bóle i zawroty głowy, nudności, brak apetytu, nadmierne pobudzenie lub uczucie senności. W dalszej kolejności może pojawić się również gorączka oraz przyspieszenie akcji serca. Wbrew powszechnemu przekonaniu, po zdrową wodę należy sięgać jeszcze zanim pojawi się uczucie pragnienia. Aby wyrobić odpowiednie nawyki, najlepiej robić to regularnie, np. o określonych porach, wyznaczając wcześniej odpowiednią dawkę. W pracy mogą pomóc w tym właśnie filtry do wody.

Filtry do wody czy dystrybutory – co wybrać?

Przez długi czas najpopularniejszą opcją dostarczania wody do biura były dystrybutory z wymiennymi pojemnikami. Takie rozwiązanie ma wiele plusów, choćby niezależność od sieci wodociągowych. Jednak to, co dla jednych jest zaletą, dla innych może być wadą. Wymienne butle zwykle są ciężkie i czasem nieporęczne, przez co nie każdy jest w stanie samodzielnie je zamontować. Co więcej, nie w każdym biurze znajdzie się przestrzeń, aby wygodnie je przechowywać. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem mogą być filtry do wody. Wystarczy jedynie podłączyć je do sieci wodociągowej i korzystać do woli z pitnej wody. Dodatkowo elegancki design wielu z nich z pewnością zrobi dobre wrażenie na gościach przedsiębiorstwa, a także uprzyjemni korzystanie z nich pracownikom. Taka opcja jest często znacznie bardziej przyjazna dla środowiska.

Filtry do wody – na czym to polega?

Woda kierowana do sieci wodociągowej jest wcześniej uzdatniana do picia, jednak w drodze z oczyszczalni do kuchennego kranu może zostać ponownie zanieczyszczona, np. przez rozmaite osady czy rdzę obecną w starszych fragmentach rur. Dlatego przed jej spożyciem należy ponownie ją oczyścić. Temu właśnie służą filtry do wody. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza filtr węglowy, wypełniony aktywnym węglem. Dzięki niemu można łatwo usunąć z wody związki metali ciężkich, chloru oraz ołowiu przy zachowaniu niezbędnych dla zdrowia składników mineralnych. Innym rozwiązaniem są m.in. filtry mikronowe, pozwalające oczyścić wodę z osadów, cyst i pierwotniaków, a także chloru i związków organicznych. Mają one również zdolność zmiękczania wody. Oba te typy stanowią doskonałe rozwiązanie dla biur, zapewniając stały dostęp do wody pitnej wszystkim pracownikom.

Filtry do wody Dar Natury – który z nich wybrać?

Filtr do wody powinien być przede wszystkim skuteczny, warto jednak zwrócić uwagę na inne parametry tego urządzenia. W ofercie Daru Natury dostępne są cztery rodzaje filtrów, w tym:

  • Oasis Aquarius – najbardziej ekonomiczna opcja, zaopatrzona w filtr z węglem aktywnym,
  • Oasis Quarrtz – to połączenie eleganckiego wyglądu i niezwykłej trwałości. Oczyszcza wodę za pomocą filtra mikronowego renomowanej marki 3M,
  • Oasis Calix – nowoczesny design sprawia, że filtr ten jest prawdziwą ozdobą każdego biura. Dodatkowa funkcja gazowania wody umożliwia m.in. przygotowywanie pysznych, słodkich napojów, np. z syropem. Urządzenie zaopatrzone jest w filtr mikronowy 3M,
  • Oasis Onyx – kompaktowy, idealny nawet do niewielkiej, firmowej kuchni. Filtruje wodę za pomocą filtra mikronowego, również firmy 3M.


Filtr do wody jest coraz częściej wybierany przez przedsiębiorców ze względu na wygodę oraz inne, liczne zalety. Sądzisz, że sprawdzi się również w Twoim biurze? Umów się na rozmowę z konsultantem Daru Natury i wspólnie z nim wybierz najlepsze urządzenie do swojego biura!

Previous Kiedy firma musi prowadzić pełną księgowość?
Next Dlaczego chwilówki są wysoko oprocentowane?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rząd i branżowi eksperci o przyszłości polskiego rynku mieszkaniowego

Deweloperzy szukają rozwiązań jak budować taniej. Czy możliwe jest budowanie za 2,5 tys zł/m2? Ile regulacji prawnych trzeba zmienić, żeby można było to osiągnąć? To wybrane zagadnienia, które 6 października

Wiadomości 0 Comments

Sterowniki maszyn CNC – jakie rodzaje możemy wyróżnić?

Maszyny sterowane numerycznie, inaczej CNC, wykorzystywane są do obrabiania różnego rodzaju materiałów – od drewna, gumy po aluminium i blachę. W tym celu każda maszyna musi zostać wyposażona w odpowiedni

Wiadomości 0 Comments

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestował już w Polsce 8,5 mld euro

Działalność na rynkach zagranicznych prowadzi ponad 15 tys. polskich przedsiębiorstw. Zdecydowana większość operuje w krajach Europy Zachodniej, ale uwaga krajowych firm coraz częściej znów zwraca się w stronę Ukrainy. Zdaniem Grzegorza Zielińskiego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post