Na czym polega limit kredytowy?

Na czym polega limit kredytowy?

Coraz więcej osób decyduje się na pożyczanie pieniędzy od instytucji pozabankowych. Wśród ofert, które przyciągają klientów królują szybkie pożyczki, najczęściej z okresem spłaty wynoszącym maksymalnie kilka miesięcy. Osoby, które często zaciągają niewielkie zobowiązania, muszą jednak za każdym razem składać nowy wniosek o przyznanie dodatkowej gotówki. Istnieje jednak wygodniejsze rozwiązanie – jest nim limit kredytowy.

Moda na pożyczki online

Jeszcze do niedawna wiele osób uważało pożyczkę (zwłaszcza od instytucji pozabankowych) za usługę, z której należy korzystać jedynie w ostateczności. Obecnie sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej – ludzie coraz chętniej pożyczają pieniądze na sfinansowanie wycieczki last minute dla całej rodziny czy sfinansowanie prezentu dla bliskiej osoby. Nie bez znaczenia jest fakt, że w wielu przypadkach klient nie musi udawać się do placówki instytucji. Wystarczy, że złoży odpowiedni wniosek przez Internet. To niezwykle wygodne rozwiązanie, chociaż ma jeden mały mankament. Osoby, które stosunkowo często zaciągają zobowiązania finansowe za pośrednictwem sieci, za każdym razem muszą wysłać nowy wniosek. To z kolei wiąże się z oczekiwaniem na decyzję firmy. Ten problem rozwiązuje limit kredytowy.

Limit kredytowy: jak to działa?

Limit kredytowy, czy inaczej – limit odnawialny, to rozwiązanie dla osób, które nie chcą cały czas składać nowych wniosków, a którym zależy na stałym dostępie do dodatkowej gotówki. Odnawialny limit kredytowy to szczególny rodzaj pożyczki; w pierwszym odruchu może przywodzić na myśl kartę debetową, jednak usługa działa nieco inaczej. Podobnie jak w przypadku zwykłej pożyczki online, konieczne jest wypełnienie specjalnego wniosku i podanie wszystkich niezbędnych danych. Jeśli decyzja o przyznaniu limitu kredytowego okaże się pozytywna, klient otrzymuje do dyspozycji określoną kwotę. Nie jest ona od razu, w całości, przelewana na rachunek bankowy klienta – to on sam decyduje, ile i kiedy chce wypłacić. Oczywiście łączna suma wypłat nie może przekroczyć kwoty przyznanej na początku.

Limit odnawialny w euroloan.pl

Usługę limitu kredytowego oferuje firma euroloan.pl. Najmniejsza możliwa kwota pożyczki to 300 zł, a największa – aż 20 000 zł – to z pewnością informacja, która zainteresuje wszystkich potencjalnych pożyczkobiorców. Równie ważna jest wiadomość o godzinach możliwości dokonywania wypłat. System euroloan.pl działa 7 dni w tygodniu przez 24 h na dobę, co oznacza, że klient (po przyznaniu środków) może w dowolnej chwili wypłacić pieniądze. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że możliwe jest wielokrotne korzystanie ze środków w ramach przyznanego limitu. Oznacza to, że jeżeli klient spłaci ustaloną kwotę minimalną (lub większą), to limit kredytowy odnawia się automatycznie. Na stronie https://www.euroloan.pl/pozyczki/limit-kredytowy można łatwo sprawdzić, jaki będzie całkowity koszt pożyczki. Dla osób, które nie są pewne, czy dobrze zrozumiały działanie limitu kredytowego, przygotowany jest specjalny schemat, w którym zilustrowano i opisano najważniejsze zagadnienia.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Poliuretanowe warstwy ochronne w motoryzacji
Next BHP w firmie: 6 najczęstszych pytań

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Media społecznościowe to miejsce najgorętszych dyskusji o bankach i oszczędzaniu

Internauci chętnie dyskutują w sieci o oszczędnościach. W I kwartale tego roku w mediach społecznościowych pojawiło się blisko 90 proc. wszystkich wzmianek o bankach – wynika z badania IMM. Klienci radzą, czasami dają gotowe rozwiązania.

Wiadomości 0 Comments

Jakie bazy danych możemy tworzyć poprzez program Taxomatic i w jaki sposób?

Program Taxomatic pojawił się na rynku po to, by ułatwiać prowadzenie księgowości firmom, które chcą to robić na własną rękę. Okazuje się, że narzędzie może być również bardzo przydatne w

Wiadomości 0 Comments

Wcześniejsze ustalenie kapitału początkowego może przyspieszyć otrzymanie emerytury

Z ubiegłorocznych danych NIK wynika, że jeszcze 2 mln Polaków nie ma ustalonego kapitału początkowego. Nie należy zwlekać ze złożeniem wniosku i niezbędnych dokumentów. Wiele firm, które działały przed 1999 r., już

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post