Polisa na życie szyta na miarę – od czego uzależnić jej wybór?

Polisa na życie szyta na miarę – od czego uzależnić jej wybór?

Dobra polisa na życie to solidne zabezpieczenie finansowe dla rodziny. Ponieważ podpisanie umowy to zobowiązanie na wiele lat, konieczne jest dokładne przeanalizowanie warunków oferowanych przez co najmniej kilka towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisa na życie to jeden z produktów ubezpieczeniowych, którym interesujemy się najczęściej. Nie powinno to dziwić, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że prawidłowo dobrana do naszych potrzeb polisa gwarantuje nam i naszym najbliższym solidne zabezpieczenie finansowe. Ponieważ podpisanie umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym wiąże się ze koniecznością opłacania składki przez wiele lat, niezbędne jest dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia. Bez tego trudno będzie wybrać najlepszą ofertę, a skorzystanie z pierwszej lepszej może okazać się poważnym błędem wówczas, gdy ubezpieczyciel odmówi wypłaty pieniędzy. Od czego zacząć poszukiwanie najlepszego produktu?

Szukasz polisy na życie? Dowiedz się więcej

Polisa nie tylko na wypadek śmierci

Chcąc wybrać najlepszą polisę na życie, musisz zdawać sobie sprawę z różnorodności dostępnych produktów. Wśród polis znajdujących się w ofercie ubezpieczycieli można wyróżnić te, które pełnią wyłącznie funkcję ochronną i takie, które można wykorzystać do inwestowania środków (tzw. polisy inwestycyjne). Warto wiedzieć, że polisa na życie w wersji podstawowej, czyli ochronnej, może zostać rozszerzona o różne opcje, np. o pobyt ubezpieczonego w szpitalu. Wówczas, w razie hospitalizacji, ubezpieczyciel za każdy dzień spędzony przez ubezpieczonego w szpitalu wypłaci określoną sumę pieniędzy.

Pamiętaj, że z pieniądze z polisy na życie są wypłacane nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego, lecz także w innych sytuacjach, np. trwałego inwalidztwa. Czym jest trwałe inwalidztwo? Towarzystwa ubezpieczeniowe podają różne definicje, zatem niezbędne jest sprawdzenie, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel będzie mógł odmówić wypłaty świadczenia.

Z wiekiem potrzeby maleją

Jeżeli chcesz, aby Twoja polisa na życie była rzeczywiście uszyta na miarę, musisz pamiętać o przeanalizowaniu potrzeb Twoich oraz Twoich bliskich. Inne będą one wówczas, gdy masz małe dzieci i poważne zobowiązanie finansowe w postaci kredytu hipotecznego, inne, gdy zamknąłeś etap pracy zawodowej. W pierwszym przypadku powinieneś zapewnić rodzinie maksymalnie najszerszą ochronę na wypadek swojej śmierci lub inwalidztwa. Gdy nie masz już zobowiązań lub są one stosunkowo niewielkie, możesz zawrzeć umowę z niższą sumą ubezpieczenia.

Co z wyłączeniem odpowiedzialności?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe działające na polskim rynku przewiduje wyłączenie swojej odpowiedzialności w niektórych sytuacjach. Aby nie okazało się, że Twoi bliscy – mimo że przez wiele lat w terminie uiszczałeś składki – otrzymają  odpowiedź odmowną na wniosek o wypłatę świadczenia, niezbędne jest zapoznanie się z sytuacjami wyłączającymi odpowiedzialność ubezpieczyciela. Pamiętaj, że oferty towarzystw ubezpieczeniowych różnią się szczegółami – musisz je poznać, aby polisa na życie rzeczywiście była zabezpieczeniem finansowym dla Twojej rodziny.

Porównaj kilka ofert, aby wybrać korzystnie

Czy kupiłbyś pierwszy samochód, który zobaczyłbyś po wejściu do salonu samochodowego? Z pewnością nie. Z polisą na życie powinno być dokładnie tak samo – najpierw powinieneś przeanalizować oferty różnych ubezpieczycieli działających na rynku, a dopiero później wskazać tę, która w najlepszy sposób zabezpieczy twoje potrzeby. Pamiętaj, że podpisując umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym będziesz musiał opłacać składki przez kilkanaście lat. Tylko od Ciebie zależy, jak solidna będzie ochrona, którą stworzysz.

Previous Jak połączyć pracę z inwestowaniem na giełdzie?
Next Korporacje zainteresowane start-upami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Platforma „Property Breakers” – alternatywa dla korzystania z pośredników na rynku nieruchomości oraz motoryzacji?

Już niebawem „w sieci” będzie dostępna nowa, bardzo innowacyjna usługa dla uczestników dwóch dużych sektorów gospodarki: nieruchomości i motoryzacji. Serwis o nazwie „Property Breakers” to pionierskie rozwiązanie pozwalające na zautomatyzowane

Wiadomości 0 Comments

ZUS i Uniwersytet Warszawski planują nowy kierunek studiów dotyczący ubezpieczeń społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytet Warszawski rozpoczynają współpracę. W jej ramach instytucje będą mogły dzielić się wiedzą między sobą. Uczelnia uruchomi kursy i studia podyplomowe dla pracowników ZUS. Planowane jest też uruchomienie kierunku

Wiadomości 0 Comments

Spada liczba udzielanych kredytów

Banki udzielają coraz mniej kredytów konsumpcyjnych. W maju po raz pierwszy od miesięcy spadła także ich wartość. Spowolnienie w tym miesiącu odnotował także rynek kredytów hipotecznych. Na oba segmenty duży wpływ

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post