Dlaczego lepiej nie mówić o wynagrodzeniu w pracy?
Od jakiegoś czasu wiadomo, że każdy właściciel działa dla dobra swojej firmie. W związku z tym często w kontraktach pojawia się przepis dotyczący tajemnicy wynagrodzenia. Czy przepis ten jest zgodny z prawem? Dlaczego jest dodawany?
Pensję pracowniczą należy traktować dwojako. Przede wszystkim jako część danych osobowych lub praw jednostki. Oznacza to, że wiadomość o zarobkach powinna zostać tajna i niedostępna dla osób postronnych.
Niejednokrotnie można spotkać się z przekonaniem, że zatrudnieni nie mogą mówić o zarobkach. Praktykę tą stosują zazwyczaj duże i renomowane korporacje, które zatrudniają wielu podwładnych i szacują wypłaty na różnych poziomach.
Należy jednak pamiętać, że rozmowa pracowników jednej firmy o pieniądzach nie jest przestępstwem. Głównie dlatego, że pozwala określić rangę każdego podwładnego oraz przeciwdziałać nietolerancji i dyskryminacji. Przy okazji lepiej nie wymieniać szczegółów z osobami spoza pracy, które mogą wykorzystać zdobytą wiedzę na własny użytek.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Wysokość odpraw w Polsce
Odprawy służą po to, aby rekompensować pracownikowi śmierć bliskiej osoby lub utratę pracy. Pracownik ma prawo do odprawy, gdy: – następuje zwolnienie pracownika z zakładu pracy z przyczyn niezależnych od
Dla kogo tworzy się regulamin wynagrodzenia?
Podstawą zatrudnienia każdego pracownika jest umowa o pracę, która wyjaśnia sprawy formalne oraz opisuje metody wypłacania wynagrodzenia, możliwość zgłoszenia urlopu oraz okres wypowiedzenia. Dodatkowo nieprawidłowości prawne rozwiązuje Kodeks Pracy, który
Czy warto pracować w Islandii?
Imigracja zarobkowa jest coraz bardziej popularna i w zasadzie nikogo już nie dziwi. Bezrobotni Polacy lubią kraje zachodu (np. Niemcy, Holandia), które umożliwią im poprawę sytuacji materialnej w krótkim czasie.
Wynagrodzenie za okres niezdolności do pracy
Zgodnie z Kodeksem Pracy za okres kiedy pracownik jest niezdolny do pracy, na skutek choroby lub odizolowania w związku z chorobą powodującą zakażenie, pracownik ma prawo do 80% wynagrodzenia. Okres
Kiedy wypłacane jest wynagrodzenie za niewykonaną pracę?
Za pracę wykonaną przysługuje zapłata. Pracownik ma prawo do wynagrodzenia za czas pracy niezrealizowanej w przypadku, gdy przewidują to przepisy prawa pracy. Głównym obowiązkiem pracownika jest wykonywanie zadań wynikających z
Komu należy się trzynastka?
Wedle prawa funkcjonuje grupa pracowników, którzy mogą otrzymać trzynastą pensję (tak zwaną trzynastkę). Sposób jej naliczania jest bardzo charakterystyczny i związany z kilkoma kwestiami. Kto ma prawo do trzynastej pensji?
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post