Płynność finansowa firm, a koronawirus. Jak zapobiegać upadłości przedsiębiorstw?

Płynność finansowa firm, a koronawirus. Jak zapobiegać upadłości przedsiębiorstw?

Czy przez epidemię Twoja firma ma problemy finansowe? Jak zapobiegać upadłości przedsiębiorstw? Skorzystaj z postępowania restrukturyzacyjnego!

  1. Problemy finansowe w dobie koronawirusa – ogłoszenie upadłości
    2. Restrukturyzacja zamiast bankructwa: jak się zabrać do postępowania restrukturyzacyjnego?
    3. Rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych: przyspieszone postępowanie układowe

Jak przetrać trudny okres wywołany przez pandemię? Czy w dobie koronawirusa można bez problemu zapewnić sobie ciągłość działania firmy? A może skutki epidemii już dosięgnęły Twojej firmy i w tym momencie masz poważniejsze problemy finansowe? W jaki sposób możesz uratować swoje przedsiębiorstwo przed upadłością? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Problemy finansowe w dobie koronawirusa – ogłoszenie upadłości

Niewypłacalność to coś, z czym mierzy się wiele firm przez epidemię wirusa SARS-CoV-2. W niektórych przypadkach nie udało się zachować płynności finansowej i tym samym poprowadziło przedsiębiorstwo do upadłości. Jeśli sam straciłeś lub właśnie tracisz zdolność do finansowania zobowiązań pieniężnych, skorzystaj z możliwości, jakie daje przyspieszone postępowanie układowe. Zabezpieczysz się wówczas w kwestii wymagalnych zobowiązań pieniężnych, a w razie potrzeby skorzystasz z przyspieszonego postępowania układowego. Warto zwrócić uwagę na usługi, które oferuje Kancelaria Restrukturyzacyjna KPR! Już teraz skorzystaj z pomocy specjalistów!

Wspomniana Kancelaria Restrukturyzacyjna KPR gwarantuje kompleksową obsługę prawną. Nawiązanie współpracy ze specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces, pozwoli na uniknięcie ogłoszenia upadłości. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego sprawi, że wszystkie zaległe zobowiązania będziesz mógł spłacić w późniejszym terminie.

Restrukturyzacja zamiast bankructwa: jak się zabrać do postępowania restrukturyzacyjnego?

Postępowanie restrukturyzacyjne to takie postępowanie sądowe, które pozwala na ustalenie nowego planu spłat wszystkich zobowiązań firmy. Każde przedsiębiorstwo, które pozytywnie przejdzie przez cały proces, ma szansę oddłużyć swoją firmę i tym samym uratować ją od bankructwa. Dzięki postępowaniu restrukturyzacyjnym poza nowym planem spłat zobowiązań przedsiębiorstwu zapewnia się ochronę przeciwegzekucyjną. Postępowanie gwarantuje także wstrzymanie wszelkich wypowiedzeń umów – na przykład leasingowych.

Rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych: przyspieszone postępowanie układowe

Aktualnie wyróżnia się kilka rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych. Lista ta obejmuje zatwierdzenie układu, przyśpieszone postępowanie układowe, postępowanie układowe, postępowanie sanacyjne oraz uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z tym, że dłużnik indywidualnie ustala z wierzycielami cały układowy plan. Doradca natomiast musi zatwierdzić go przed sądem. Zatwierdzenie tego układu nie jest równoznaczne z redukcją zadłużenia. Przyśpieszone postępowanie układowe daje doradcy restrukturyzacyjnemu większe pole manewru. To specjalista pomaga stworzyć odpowiedni plan układowy, prowadzi głosowanie wierzycieli instytucjonalnych (ma to miejsce na zgromadzeniu wierzycieli) i wszelkie działania, których celem jest zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Postępowanie układowe od przyśpieszonego różni się tym, że wierzyciela nie ujmuje się w tak zwanym spisie wierzytelności objętych sprawą. Ponadto ma prawo zgłosić jakikolwiek sprzeciw w trakcie postępowania sądowego. Postępowanie sanacyjne to takie postępowanie, w którym całą kontrolę nad przedsiębiorstwem przejmuje tak zwany syndyk. Nie tylko może ingerować we wszystkie sprawy wewnętrzne firmy, ale także w umowy handlowe i prawo restrukturyzacyjne oraz pracy. Postępowanie sanacyjne uważa się za bardzo rygorystyczne. Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne to szybkie postępowanie, przy którym zadłużone przedsiębiorstwo otrzymuje aż czteromiesięczną ochronę przed jakąkolwiek egzekucją.

 

Previous Kwiatowe ścianki dekoracyjne, gdzie ich użyć?
Next Zastosowanie metalowych szaf w przemyśle i edukacji

Może to Ci się spodoba

Jak rozmawiać z klientem przez telefon? – szkolenie z telefonicznej obsługi klienta

W dzisiejszych czasach, kiedy większość biznesów przeniosła się do świata online, kontakt z klientem przez telefon stał się niezwykle ważny. Dlatego też, jako przedsiębiorcy, musimy zadbać o jakość obsługi klienta

Mała firma 0 Comments

Innowacyjne polskie start-upy na celowniku inwestorów zagranicznych. Zaangażowanie polskich koncernów wciąż niewielkie

Polska na czele krajów Europy Środkowo-Wschodniej pod względem liczby start-upów. Z coraz większą uwagą przyglądają im się zagraniczni inwestorzy. Dotyczy to szczególnie najbardziej innowacyjnych firm. W ich rozwoju mogłoby pomóc

Audyt energetyczny a audyt efektywności energetycznej – wszystko co musisz wiedzieć

W kwestii zarządzania energią istnieją dwa pojęcia, które bywają ze sobą notorycznie mylone. Nie powinno to dziwić, ponieważ ich nazwy są podobne, a korzystając z Internetu, można trafić na wiele

Polskie firmy coraz śmielej wychodzą na zagraniczne rynki

W ciągu 25 lat wolności gospodarczej Polska zwielokrotniła wartość swojej wymiany handlowej, przeszła drogę od wyłącznie importera netto do liczącego się eksportera, a teraz polskie firmy sięgają po zagraniczne akwizycje.

W ciągu dekady może upaść nawet połowa prywatnych uczelni w Polsce

W ciągu najbliższych 5-10 lat nawet połowa prywatnych szkół wyższych może zostać zamknięta z powodu braku studentów – przekonuje dr Pradeep Kumar, założyciel Indo European Education Foundation. Ratunkiem dla uczelni mogą być

Do 2020 roku wydatki firm na nowoczesne rozwiązania IT przekroczą 500 mld dol

Proces przechodzenia przedsiębiorstw na rozwiązania cyfrowe następuje coraz szybciej. Aby utrzymać się na rynku, niebawem każda firma będzie musiała się przekształcić, przynajmniej częściowo, w spółkę software’ową. Eksperci podkreślają, że bardzo wzrośnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź