Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w Poznaniu?

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w Poznaniu?

Poznań to duże miasto, w którym ceny nieruchomości są wysokie. Mimo tego, wiele osób nie wyobraża sobie wynajmowania mieszkania przez wiele lat. Aby spełnić marzenia o własnym „M”, decydują się więc na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, który pozwala na realizację planów praktycznie od ręki. To dobra decyzja pod warunkiem, że świadomie podejdziemy do kredytu oraz wybierzemy ofertę tego banku, którego warunki są dopasowane do naszych potrzeb. W tym wszystkim pomoże doradca finansowy w Poznaniu.

Dlaczego kredyt hipoteczny należy zaciągnąć „z głową”?

Kredyt hipoteczny to największe zobowiązanie finansowe, jakie przeciętna osoba zaciąga w ciągu swojego życia. W dzisiejszych czasach średnia wysokość finansowania udzielana przez bank waha się między 300 a 400 tys. złotych, a jego spłata jest rozkładana na 25-30 lat. To bardzo długi czas, który obejmuje niekiedy całe dorosłe życie danej osoby.

W okresie kredytowania może wydarzyć się wiele okoliczności wpływających na możliwości finansowe kredytobiorcy – zmianie mogą ulec stopy procentowe, a co za tym idzie, oprocentowanie kredytu może się zwiększyć, możemy zmienić pracę lub ją stracić, zmianie może ulec także nasza sytuacja rodzinna i codzienne wydatki. Decydując się na zaciągnięcie kredytu, warto wziąć to wszystko pod uwagę i wybrać najkorzystniejszą, aktualnie dostępną ofertę.

Bardzo istotne jest także wybranie odpowiedniej nieruchomości – w cenie, która pozwoli na ustalenie miesięcznej raty z odpowiednim buforem bezpieczeństwa. Każdy doświadczony doradca finansowy w Poznaniu radzi, aby aktualna rata kredytu nie przekraczała 30% naszych miesięcznych dochodów. Jest to istotne na wypadek zmiany pracy na gorzej płatną czy wzrost oprocentowania kredytów. Niekiedy korzystne jest postawienie na stałe oprocentowanie, które przez 5 lat zapewni nam 100% pewność co do wysokości raty.

Dlaczego warto zaciągnąć kredyt mieszkaniowy z doradcą finansowym?

Kredyt mieszkaniowy możemy zaciągnąć zarówno na własną rękę, jak i korzystając w tym zakresie ze wsparcia profesjonalisty. Jest nim wspomniany wyżej doradca finansowy w Poznaniu, który specjalizuje się w kredytach hipotecznych. Z jego usług warto skorzystać tym bardziej, że klient nie ponosi żadnych, związanych z nimi kosztów – wsparcie eksperta jest całkowicie bezpłatne.

Ekspert kredytowy to osoba, która od poszewki zna oferty banków i ich niuanse. W związku z tym jest w stanie wskazać tę ofertę, która będzie najkorzystniejsza dla konkretnego klienta w perspektywie długoterminowej. Doradca finansowy w Poznaniu pomaga także w określeniu maksymalnej kwoty, jaką klient może przeznaczyć na zakup nieruchomości w stolicy Wielkopolski – w jej ustaleniu pomaga wyliczenie zdolności kredytowej, które odbywa się już na pierwszym spotkaniu. To jednak jeszcze nie wszystko!

Doradca finansowy wspiera klienta na każdym etapie ubiegania się o kredyt – od omówienia oczekiwań i preferencji klienta odnośnie warunków kredytowania i jego spłaty, poprzez kompletowanie wymaganej dokumentacji i wypełnianie wniosków kredytowych, a kończąc na dokładnym wyjaśnieniu warunków umowy kredytowej i wsparciu podczas jej podpisywania. Z jego pomocy zdecydowanie warto więc skorzystać, jeśli chcemy w pełni świadomie zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Sprawdzony Doradca – doradca finansowy Poznań.

Previous Comarch Business Intelligence – zobacz, jak podejmować biznesowe decyzje na podstawie danych?
Next Europejski rynek energii czeka szereg zmian. Dzięki nim będzie bardziej odporny na kryzysy

Może to Ci się spodoba

Księgowość spółki z o.o. – online czy tradycyjna?

Prowadzenie księgowości to obowiązek każdego właściciela firmy. Posiadanie własnej działalności – niezależnie od tego, jaką jej formę prawną się wybierze – wiąże się z koniecznością wypełnienia szeregu formalności, dotrzymywania terminów

Cyfrowe środowisko pracy zyskuje na znaczeniu

Komunikacja wewnętrzna w firmie wpływa na motywację, zaangażowanie pracowników, kondycję firmy i realizację strategii. Digitalizacja komunikacji wpisuje się w globalny trend związany z potrzebą stałego dostępu do informacji i  nieustannej interakcji. Jest też doskonałą odpowiedzią

Gdzie warto wynająć w Polsce biuro?

Zakładasz firmę, a może zastanawiasz się nad otwarciem nowego oddziału? Z pewnością szukasz zatem dogodnej lokalizacji. Warszawa wydaje się zbyt oklepana i jednocześnie przesadnie droga? A co powiesz na Katowice?

Praca biurowa. Jak sobie ją ułatwiać, jak rozwiązywać problem rozmów z klientami w biurze.

Współczesne biura, z uwagi na ich wielkość i sposób organizacji pracy (tzw. open space) nie są idealnym miejscem do twórczej pracy w ciszy i spokojnych rozmów zarówno ze współpracownikami, jak

Firmom trudniej będzie dotrzeć do odbiorców przez Facebooka

Facebook zmienia algorytm pozycjonujący treści w Newsfeedzie użytkowników. Pierwszeństwo będą miały posty, którymi dzielą się rodzina, bliscy znajomi i te publikowane w grupach, do których należy użytkownik, a dopiero w dalszej kolejności wpisy firm.

Firmy stawiają na elektroniczny obieg dokumentów. Daje im to oszczędności na poziomie 90 proc.

Papier jest nadal podstawowym nośnikiem informacji na dokumentach w polskich firmach. Tymczasem eksperci zauważają, że digitalizacja pozwala zaoszczędzić nawet 90 proc. kosztów związanych z obiegiem dokumentów. Dlatego coraz więcej firm inwestuje w systemy,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź