Jak zdefiniować sprzedającego i nabywcę na fakturze VAT?
Przedsiębiorcy często korzystają z dodatków z tytułu uzyskiwanych dochodów. Bazą do takiego naliczenia jest faktura, jak więc dobrze opisać sprzedawcę i kupującego?
Tegoroczne rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku poszczególnym firmom określiło, iż niezbędne jest opisanie na dowodzie kupna -sprzedaży imion i nazwisk lub nazw podmiotów oraz rzetelne określenie usług, jakich dotyczy transakcja.
Najwięcej problemów rodzi wykorzystywanie skrótów na przykład dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czy spółki akcyjnej. Ponieważ prawo określa, iż nazwa działalności gospodarczej jest wybierana dowolnie, możemy używać na fakturze skróty rodzaju spółka z o.o. , ponieważ jest to jedynie kolejne oznaczenie klasyfikujące.
Symbole na dowodzie kupna -sprzedaży powinny odpowiadać treścią zawieranym przez usługobiorcę i producenta na odrębnych pismach firmowych. Gdy podmiot posługuje się nazwą firmy, nie musi podawać osobno imienia i nazwiska, jeśli nie znajduje się ono na pieczątce firmy.
W rzeczywistości najczęściej przedsiębiorcy, oprócz samej nazwy działalności gospodarczej, podają swoje dane personalne w celu zlokalizowania miejsca aktywności gospodarczej i likwidacji problemu z ze zdefiniowaniem nazwy firmy na pismach rozliczeniowych.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Zmiany w rozliczaniu VAT w budownictwie kłopotem dla branży
Nowe zasady rozliczania VAT za usługi budowlane, które weszły w życie z początkiem stycznia, mają uszczelnić system podatkowy oraz ograniczyć oszustwa i nadużycia. Nowe przepisy budzą jednak wątpliwości interpretacyjne. Sam podatnik musi sklasyfikować usługi.
Unijny VAT kontra mali sprzedawcy usług elektronicznych
Od stycznia 2015r. sprzedawcy usług elektronicznych muszą stosować nowe prawo unijne. Sprzedawca, którego e-produkt kupi klient zagraniczny zobowiązany jest do odprowadzenia podatku VAT w kraju konsumenta. Nowelizacja jest wymierzona przeciwko
Rząd uszczelnia ściągalność podatku VAT
Resort finansów systematycznie pracuje nad zatykaniem kolejnych luk w podatku VAT. ZIPSEE „Cyfrowa Polska” wskazuje jednak, że rządowe inicjatywy nie obejmują wszystkich ważnych obszarów, jak chociażby obłożenia odwróconym VAT-em obrotu twardymi dyskami.
VAT-marża – używany towar, czyli jaki?
Podstawą opodatkowanie w procedurze VAT – marża jest różnica między całkowitą kwotą, którą ma zapłacić nabywca towaru, a kwotą nabycia, pomniejszona o kwotę podatku. Tego rodzaju opodatkowanie mogą stosować podmioty
Rewolucja w kontroli podatku VAT. Od 1 lipca wejdzie w życie Jednolity Plik Kontrolny, który ma uszczelnić system podatkowy
Na dodatkowe wpływy w wysokości 200 mln zł w pierwszym roku i 300 mln zł w drugim liczy Ministerstwo Finansów po wprowadzeniu Jednolitego Pliku Kontrolnego w rozliczeniach przedsiębiorców z fiskusem. W wybranych przypadkach nowy system zakłada
Kiedy przedsiębiorca musi wykonać spis z natury?
Biznesmen, który wszczął procedury likwidacji prowadzonej jednostki gospodarczej, jest zobowiązany stworzyć spis z natury towarów wchodzących w skład majątku firmy. Ten rejestr obejmuje produkty i usługi obarczone obowiązkiem odliczenia podatku
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post