Klub Atalanta nie pojawi się w FIFA 22 po podpisaniu wyłącznego kontraktu z Konami

Klub Atalanta nie pojawi się w FIFA 22 po podpisaniu wyłącznego kontraktu z Konami

Sportowego symulatora FIFA nie trzeba nikomu przedstawiać. Opiewająca na ponad 20 pozycji seria przyciągnęła przed konsole i komputery miliony graczy, których z roku na rok wcale nie maleje. Oczywiście Electronic Arts znane jest z różnych kontrowersji, co odbiło się również niejednokrotnie na grze piłkarskiej. Niemniej jednak, kolejna już FIFA, tym razem okraszona numerkiem 22, niedługo zawita na sklepowe półki. Powoli zaczynamy więc dostawać informacje o zawartości gry, a jedną z nich jest brak włoskiego klubu Atalanta.

Atalanta podpisuje partnerstwo na wyłączność z Konami

Producent automatów i gier wideo Konami od lat rywalizuje z EA Sports o miano lidera na rynku symulatorów piłki nożnej. Jeszcze na początku XXI wieku walka ta była bardzo wyrównana, teraz natomiast Pro Evolution Soccer musi odejść nieco w cień. Okazuje się jednak, że producentowi wcale taka pozycja nie szkodzi. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Konami podpisało interesujący kontrakt z włoską Atalantą. Tym samym, klub z Bergamo dołącza do czterech innych przedstawicieli Serie A – Romy, Lazio, Juventusu i Napoli – których nazwy, herby i stroje będą oficjalnie licencjonowane w PES 2022.

Przejście czołowych klubów Serie A do Pro Evolution Soccer jest niemałym ciosem dla EA Sports. Po tym, jak Juventus Turyn musiał zamienić się w Piemonte Calcio, można było przypuszczać, że będzie to pierwszy krok do rozłamu licencji na Serie A w FIFIE.

PES 2022 vs FIFA 22 – kto wygra coroczny bój?

Mimo że brak licencji na największe kluby Seria A jest dużym ciosem dla gry od EA Sports, prawdopodobnie nadal będzie to tylko kropla w morzu warunków, które trzeba by spełnić przed zrzuceniem FIFY z tronu. Symulator proponowany przez Kanadyjczyków jest bowiem wybierany głównie ze względu na tryb Ultimate Team, który nie tylko przynosi ogromne zyski producentowi, ale również tysiące godzin dobrej zabawy graczom.

Choć seria PES od jakiegoś czasu również posiada tryb wzorowany na Ultimate Team, brak licencji na większość drużyn światowego formatu może odrzucać. Herby, nazwiska czy wizerunki graczy są ważne przede wszystkim dla niedzielnych graczy, którzy chcą wcielić się w skórę swoich idoli, czego nie do końca mogą dokonać w Pro Evolution Soccer. Kolejne „podkradanie” licencji grze od EA Sports może jednak nieco przechylić szalę wygranej na drugą stronę, dając Konami kilku kolejnych fanów.

Choć głównym motorem napędowym marki FIFA jest jej popularność i dostęp do licencji, nie da się ukryć, że to jednak symulator od Konami jest czymś, na co szczególnie liczą esportowcy. Produkcja EA Sports to przede wszystkim gra zręcznościowa, a to właśnie PES z góry zakłada walkę na symulacyjnym poziomie.

Co nowego w tegorocznych symulatorach piłki nożnej

Jak dotąd nie wiemy jeszcze, co pojawi się w nowych odsłonach FIFY i PES-a. Pierwsze poważne informacje zaczną wypływać w okresie lipca i sierpnia, a zatem gracze muszą uzbroić się w cierpliwość. Przecieki wskazują jednak, że FIFA 22 może oferować spore innowacje w trybie kariery, z kooperacją na czele.

eFootball PES 2022 ma być natomiast czymś zupełnie nowym w portfolio Konami. Wydawca skupił się na tej części tak bardzo, że aktualna odsłona jest tylko sezonową aktualizacją, a nie pełnoprawną wersją gry. Nowy PES to nowy silnik graficzny, wcześniej wspomniane nowe licencje oraz prawdopodobnie szereg nowych rozwiązań, o których dopiero przyjdzie nam się dowiedzieć. Jak widać, jest na co czekać, bowiem w tym roku walka pomiędzy EA Sports a Konami może być naprawdę zacięta.

Previous Zarządzanie projektami w firmie – dlaczego warto?
Next Rejestracja suplementów diety w Polsce

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Agencja Rynku Rolnego chce otwierać polskim produktom dostęp do rynków zagranicznych

Agencja Rynku Rolnego spodziewa się w tym roku stabilizacji na rynkach produktów rolnych. Skupi się na dalszym wspieraniu polskich rolników z sektorów, które ponoszą straty spowodowane rosyjskim embargiem, oraz ustabilizowaniu sytuacji na rynku

Wiadomości 0 Comments

Koniec z programem Mieszkanie Dla Młodych (MDM)

Projekt MDM, który cieszył się dużym zainteresowaniem Polaków, powoli zbliża się ku końcowi. Czas trwania programu przewidziany był na okres od 1 stycznia 2014 roku do 30 września 2018 roku.

Wiadomości 0 Comments

Opinie Allegro – jak je łatwo pozyskać?

Allegro.pl jest popularnym serwisem do prowadzenia sprzedaży w Internecie. W zasadzie odnaleźć można tam wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Popularność tego kanału wśród nabywców sprawia, że wzrasta konkurencja wśród

Wiadomości 0 Comments

Zamachy w Brukseli nie wpłyną w dłuższym terminie na rynki finansowe

Zamachy terrorystyczne wpływają na rynki finansowe jedynie w krótkim terminie, bo w dłuższym okresie inwestorzy zwracają uwagę głównie na czynniki fundamentalne – wyjaśnia Jarosław Janecki z Société Générale. Widoczne było to m.in. po

Wiadomości 0 Comments

Jak działają profesjonalne drukarnie?

Nawet przy postępie technologicznym materiały drukowane nadal mają ogromną wartość. Usługi drukarskie oferują szeroką gamę produktów, w tym ulotki, broszury, książki i czasopisma, a także katalogi i dzienniki. Na rynku

Wiadomości 0 Comments

Najważniejsze etapy postępowania karnego

Postępowanie karne składa się z kilku etapów: na każdym z nich przeprowadzane są ściśle określone procedury, które pozwalają sprawnie i skutecznie wykrywać przestępstwa, a finalnie wykonać wyrok wobec sprawcy. W

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź