Kto powinien założyć spółkę partnerską?
Każdy początkujący przedsiębiorca zaciekawiony założeniem spółki ma wiele opcji do wyboru. Wśród nich znajduje się plan rozkręcenia spółki partnerskiej. Trzeba jednak pamiętać o dopełnieniu najważniejszych warunków. Kto powinien prowadzić spółkę partnerską? Jakie ograniczenia prawne dotyczą właścicieli?
Otóż, jak sama nazwa wskazuje, spółka partnerska zawierana jest między partnerami. Liczba członków jest dowolna, aczkolwiek każdy z nich musi uprawiać wolny zawód. Jeśli partner nie ma takich kwalifikacji, wtedy nie może zostać dołączony do udziałowców.
Według przepisów wolne zawody obowiązują osoby fizyczne, które nabyły prawo do wypełniania swoich powinności. Chodzi przede wszystkim o lekarzy, prawników, architektów, farmaceutów, księgowych, pielęgniarek, notariuszy oraz rzeczoznawców.
Na zakończenie warto powiedzieć, że spółka partnerska powinna funkcjonować w granicach jednej branży, np. służba zdrowia. Łączenie różnych profesji jest absolutnie zabronione i surowo karane. Dodatkowo każdy z partnerów jest odpowiedzialny jedynie za swoje decyzje zawodowe.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Śmierć wspólnika a rozwiązanie spółki jawnej
Jedną z przyczyn unieważnienia spółki jawnej jest śmierć jednego z partnerów. Rozwiązanie spółki nie oznacza jednak ustania jej bytu prawnego, ponieważ traci ona go z chwilą wykreślenia z rejestru przedsiębiorców.
Czy spółka musi płacić podatek od wypłacanej dywidendy niepieniężnej?
Spółka, która prowadzi działalność gospodarczą może wypłacić w postaci tzw. dywidendy rzeczowej, czyli w formie przysługujących jej praw do znaków towarowych. Czy w świetle prawa podatkowego taka metoda wypłaty powoduje
Zatrudnienie w spółkach cywilnych
Wielokrotnie spółka cywilna zatrudnia pracowników. Nie posiada ona statusu podmiotu prawnego, więc są pewne warunki, do których trzeba się dostosować, by być pracodawcą. Ustawy klarownie opisują, kto może być podmiotem
Spółki kapitałowe – kto ponosi odpowiedzialność za zaległości podatkowe
Nowe przepisy zawarte w Ordynacji podatkowej zwiększają liczbę osób odpowiedzialnych za zaległości podatkowe i ściśle określają sytuacje, w których dany podmiot staje się odpowiedzialny za te zaległości. Bardziej precyzyjne zapisy
Czy polskie ustawy chronią nazwę firmy?
Nazwa spółki niejednokrotnie jest jej pierwszym znakiem rozpoznawczym dla konsumentów. Gdy przedsiębiorstwo wypracuje sobie dobrą opinię, jest ona silnym symbolem przeciw konkurencji. Według Kodeksu Cywilnego pokrzywdzony przedsiębiorca ma prawo żądać
Jak przygotować pełnomocnictwo?
Pełnomocnictwo jest dokumentem sporządzanym na piśmie, czasami również ustnie, który ma duże znaczenie w czasie rozprawy sądowej. Upoważnia pełnomocnika do reprezentowania klienta oraz dochodzenia jego praw. Jak wypisuje się pełnomocnictwo?
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post