Wyjazd integracyjny czy szkolenie?

Wyjazd integracyjny czy szkolenie?

Czy możliwe jest połączenie wyjazdu integracyjnego dla pracowników i szkolenia z zarządzania? Czy pracownicy mogą nauczyć się czegoś pożytecznego, jednocześnie bawiąc się i relaksując? Oczywiście. To właśnie wspólne przeżycia najlepiej spajają zespół.

Szkolenia przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych opierają się zazwyczaj na teorii, i chociaż można z takiego szkolenia wynieść wymierne korzyści, to często już po kilku dniach pracownicy zapominają o nowych umiejętnościach. Inaczej jest na wyjazdach integracyjnych, gdzie nowe możliwości można przetestować natychmiast. To świetne rozwiązanie dla szeregowych pracowników, a dla managerów szansa na zobaczenie jak pracują konkretne osoby w zespole.

To właśnie wspólna praca pozwala na zbudowanie zespołu. W większych firmach często zdarza się, że pracownicy jednego działu nawet do końca nie wiedzą, czym zajmują się ich koledzy zza ściany. W rzeczywistości może zaś okazać się, że współpraca między nimi jest kluczowa dla firmy. W czasie wspólnego wyjazdu można wreszcie poznać wszystkich i zdobyć pretekst, by zagadnąć osobę, z którą wcześniej się nie rozmawiało. Zazwyczaj pracownicy dzieleni są na grupy tak, żeby współpracować z osobami, które znają najmniej. W takich warunkach nawet nieśmiałe osoby przełamują bariery i dzięki temu stają się cenniejszymi członkami grupy.

Gratka dla obserwatora

Dobry manager powinien być świetnym obserwatorem, który szybko wyczuje na czym polegają umiejętności danego pracownika. Właśnie w takich grupowych zadaniach widać, jaką rolę każda z osób pełni w zespole. Poza naturalnymi liderami można odkryć np. ekspertów, czyli osoby, które publicznie wypowiadają się jedynie, gdy dzięki wiedzy i doświadczeniu są pewni swoich racji. Dzięki wspólnej pracy można także wyłowić tych, którzy uwielbiają pracę grupową i motywują wszystkich do wspólnego wysiłku, jak i tych, którzy preferują pracę solo.

Takie wyjazdy organizuje miedzy innymi firma HPR Group, która znając warunki pogodowe w Polsce przygotowała się na to, by wszystkie zajęcia przeprowadzać alternatywnie także w budynku. Firma prowadzi także różne szkolenia dla menedżerów.

Polski krajobraz

Wyjazdy integrujące w większych firmach na stałe wpisały się w polski krajobraz i dla pracowników są oczywistością. Pozwalają nie tylko na zwiększenie ducha koleżeństwa w zespole i lepsze poznanie się, ale także – jeżeli organizowane są z głową – na przekazanie pracownikom szacunku dla ważnych wartości, takich jak koleżeństwo czy współpraca. W ten sposób pracodawca może zapewnić sobie wdzięczność pracowników oraz ich lojalność. Należy też pamiętać o tym, że motywacja nawet najlepszego pracownika po jakimś czasie może wygasnąć i właśnie takie zewnętrzne bodźce są potrzebne do jej podtrzymania.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Innowacyjne narzędzia programu partnerskiego ComperiaLead
Next Internet, gazety, znajomości - czyli jak Polacy szukają zatrudnienia

Może to Ci się spodoba

Ponad 1/3 Polaków uważa handel za atrakcyjną branżę na własny biznes

Rosnąca zamożność społeczeństwa i dobre nastroje konsumentów sprawiają, że handel dynamicznie się rozwija. Ponad 1/3 Polaków uważa, że to branża, w której warto rozpocząć własny biznes – wynika z badania TNS dla Grupy Muszkieterów.

Firmy tworzą własne media społecznościowe

Coraz więcej polskich firm bierze przykład z zachodnich korporacji i tworzy własne social media. Wewnętrzna firmowa platforma komunikacyjna spełnia wiele funkcji. Buduje poczucie przynależności, integruje pracowników i ułatwia komunikację z kadrą zarządzającą. Takie rozwiązanie

Więcej biurokracji i utrudnienia dla firm w całej Europie

Przepisy zakładające wyrównywanie płacy minimalnej i składek socjalnych kierowców to część pakietu zmian socjalnych, które najbardziej niepokoją branżę transportową. Propozycje Brukseli mogą prowadzić do zwiększenia biurokracji i ograniczenia konkurencji – alarmują właściciele

Czym charakteryzuje się technologia cięcia laserem?

Oferuje nam szereg unikatowych możliwości pozwalając między innymi na łatwą edycję kształtu, jaki ma element docelowy, wpływanie na jego wymiary, a nawet na strukturę. Co ważne, znajduje ona zastosowanie bez

Ochrona firmowego logo. Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Codziennie w obrocie gospodarczym pojawiają się nowe znaki towarowe, tworząc wartościowy element promocji oraz majątku każdego przedsiębiorstwa. Fantazyjne logo jest wizytówką każdej firmy, która staje się magnesem dla nowych klientów.

Prawie połowa oprogramowania w Polsce wykorzystywana jest nielegalnie

Mimo że skala piractwa w Polsce systematyczne maleje, to wciąż jest na wysokim poziomie i wynosi 48 proc. Polska nadal ma wiele do nadrobienia do unijnej średniej wynoszącej 29 proc. czy światowej

1 Comment

  1. Majka
    01 lutego, 08:13 Reply
    W ubiegłym roku nasza firma miała wyjazd integracyjny, ale co najfajniejsze to nie mieliśmy tylko gier i zabaw, jak to zwykle bywa. Nasz HR załatwił nam szkolenie z pierwszej pomocy. Według mnie super pomysł, bo nauczyliśmy się bardzo przydatnych rzeczy. No i firma, która prowadziła nam szkolenie – Ośrodek Rescue – pełna profeska. Wszyscy wspominamy do tej pory pana Wojtka, który jest otwartym człowiekiem i bardzo dobrym nauczycielem.

Zostaw odpowiedź