Wyjazd integracyjny czy szkolenie?

Wyjazd integracyjny czy szkolenie?

Czy możliwe jest połączenie wyjazdu integracyjnego dla pracowników i szkolenia z zarządzania? Czy pracownicy mogą nauczyć się czegoś pożytecznego, jednocześnie bawiąc się i relaksując? Oczywiście. To właśnie wspólne przeżycia najlepiej spajają zespół.

Szkolenia przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych opierają się zazwyczaj na teorii, i chociaż można z takiego szkolenia wynieść wymierne korzyści, to często już po kilku dniach pracownicy zapominają o nowych umiejętnościach. Inaczej jest na wyjazdach integracyjnych, gdzie nowe możliwości można przetestować natychmiast. To świetne rozwiązanie dla szeregowych pracowników, a dla managerów szansa na zobaczenie jak pracują konkretne osoby w zespole.

To właśnie wspólna praca pozwala na zbudowanie zespołu. W większych firmach często zdarza się, że pracownicy jednego działu nawet do końca nie wiedzą, czym zajmują się ich koledzy zza ściany. W rzeczywistości może zaś okazać się, że współpraca między nimi jest kluczowa dla firmy. W czasie wspólnego wyjazdu można wreszcie poznać wszystkich i zdobyć pretekst, by zagadnąć osobę, z którą wcześniej się nie rozmawiało. Zazwyczaj pracownicy dzieleni są na grupy tak, żeby współpracować z osobami, które znają najmniej. W takich warunkach nawet nieśmiałe osoby przełamują bariery i dzięki temu stają się cenniejszymi członkami grupy.

Gratka dla obserwatora

Dobry manager powinien być świetnym obserwatorem, który szybko wyczuje na czym polegają umiejętności danego pracownika. Właśnie w takich grupowych zadaniach widać, jaką rolę każda z osób pełni w zespole. Poza naturalnymi liderami można odkryć np. ekspertów, czyli osoby, które publicznie wypowiadają się jedynie, gdy dzięki wiedzy i doświadczeniu są pewni swoich racji. Dzięki wspólnej pracy można także wyłowić tych, którzy uwielbiają pracę grupową i motywują wszystkich do wspólnego wysiłku, jak i tych, którzy preferują pracę solo.

Takie wyjazdy organizuje miedzy innymi firma HPR Group, która znając warunki pogodowe w Polsce przygotowała się na to, by wszystkie zajęcia przeprowadzać alternatywnie także w budynku. Firma prowadzi także różne szkolenia dla menedżerów.

Polski krajobraz

Wyjazdy integrujące w większych firmach na stałe wpisały się w polski krajobraz i dla pracowników są oczywistością. Pozwalają nie tylko na zwiększenie ducha koleżeństwa w zespole i lepsze poznanie się, ale także – jeżeli organizowane są z głową – na przekazanie pracownikom szacunku dla ważnych wartości, takich jak koleżeństwo czy współpraca. W ten sposób pracodawca może zapewnić sobie wdzięczność pracowników oraz ich lojalność. Należy też pamiętać o tym, że motywacja nawet najlepszego pracownika po jakimś czasie może wygasnąć i właśnie takie zewnętrzne bodźce są potrzebne do jej podtrzymania.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Innowacyjne narzędzia programu partnerskiego ComperiaLead
Next Internet, gazety, znajomości - czyli jak Polacy szukają zatrudnienia

Może to Ci się spodoba

Stwórz własne studio muzyczne

Przez ostatnie lata można zaobserwować wzrost popularności na indywidualne domowe studia nagraniowe. Obecnie coraz więcej artystów korzysta z innowacji technologicznych i samodzielnie tworzy swoje albumy. Teraz każdy może stać się

Korporacje zainteresowane start-upami

Duże firmy potrzebują start-upów. Dzięki nim zwiększają swoje szansę, aby nadążyć za zmianami w branży i reagować na nowe sytuację na rynku. Modeli współpracy jest wiele, korporacje mogą występować w roli klienta, partnera

Firmy coraz chętniej angażują się charytatywnie

Zaangażowanie biznesu w działalność charytatywną z roku na rok jest coraz większe. To nie tylko wsparcie finansowe, ale i aktywny udział w różnego rodzaju akcjach i inicjatywach. Widać to również w Poland Business Run. W ubiegłym roku

1 Comment

  1. Majka
    01 lutego, 08:13 Reply
    W ubiegłym roku nasza firma miała wyjazd integracyjny, ale co najfajniejsze to nie mieliśmy tylko gier i zabaw, jak to zwykle bywa. Nasz HR załatwił nam szkolenie z pierwszej pomocy. Według mnie super pomysł, bo nauczyliśmy się bardzo przydatnych rzeczy. No i firma, która prowadziła nam szkolenie – Ośrodek Rescue – pełna profeska. Wszyscy wspominamy do tej pory pana Wojtka, który jest otwartym człowiekiem i bardzo dobrym nauczycielem.

Zostaw odpowiedź