Zakupy online – jak ułatwić proces klientom?

Zakupy online – jak ułatwić proces klientom?

Zakupy online z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Klienci doceniają ich liczne zalety. Świadczy o tym rosnąca liczba sklepów internetowych. Decydując się na założenie sklepu internetowego przyjmującego płatności online, musisz mieć na uwadze to, że powinien on być odpowiednio skonfigurowany, tak by zapewnić jak największy poziom wygody klientom.

Zalety zakupów online

Zakupy online mają wiele zalet. Po pierwsze, zamawiając produkty online, klienci oszczędzają dużo czasu. Zarówno wyszukanie określonego produktu na stronie internetowej, jak i opłacenie go zajmuje zwykle kilka minut. Drugim bardzo ważnym argumentem, który decyduje o tym, że klienci decydują się na zakupy zamiast w punkcie stacjonarnym, jest wygoda, ponieważ dzięki takim zakupom nie trzeba chodzić pomiędzy sklepowymi póułkami w poszukiwaniu określonych produktów. Cały proces zakupów można przejść w domu, z poziomu komputera lub smartfona. Inną z zalet zakupów i płatności online jest także to, że klient zyskuje szczegółowe informacje o interesującym go produkcie. Opisy i zdjęcia mogą pomóc w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania. Sprawnie działający sklep internetowy, dzięki któremu zdobędziesz grono wiernych klientów, wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań technicznych. Dzięki temu ułatwisz im zakupy w sieci.

Jak ułatwić klientom zakupy online?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, powinieneś skorzystać z doświadczonych dostawców usług płatniczych. Kluczowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę, to liczba klientów, a także liczba państw, w których działa taki dostawca usług płatniczych. Zakupy online będą dla naszych klientów łatwiejsze, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z szeregu rozwiązań programistycznych zapewnianych przez dostawcę usług płatniczych. Im więcej rozwiązań, tym więcej stałych klientów.

Wśród nich szczególnie przydatne będą:

– Obsługa płatności kartą przez Internet przy wykorzystaniu mechanizmu 3D Secure – Autoryzacja transakcji odbywa się przez identyfikację właściciela karty, weryfikując hasło wygenerowane przez token lub wysłane SMS-em –płatność może się odbywać za pomocą najpopularniejszych kart takich jak VISA, Mastercard, American Express, czy też Diners Club.

– Obsługa przelewów elektronicznych – Przelewy elektroniczne to obecnie najpopularniejsza forma płatności online. Warto postawić na dostawcę usług płatniczych, który pozwala na realizowanie płatności w sklepie z wykorzystaniem najbardziej znanych na rynku banków. PKO Bank Polski, Bank Millennium, PEKAO S.A., Alior Bank, czy może Credit Agricole – to tylko niektóre z tych, które powinien obsługiwać dobry sklep internetowy.

– Obsługa urządzeń mobilnych – Płatność telefonem lub tabletem to obecnie podstawa wielu transakcji internetowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostawcy usług płatniczych przygotowali szereg rozwiązań programistycznych zapewniających sprawne i bezpieczne realizowanie transakcji w tej formie.

– Obsługa płatności walutowych – Możliwości swojego sklepu możesz rozwinąć otwierając się na klientów zagranicznych i krajowych płacących w różnych walutach. Z ich punktu widzenia bardzo istotny jest jednak kurs wymiany. Dzięki zapewnieniu takiej usługi jak DCC możliwa jest nie tylko płatność przez klienta w wybranej przez niego walucie, ale również przeliczenie wartości transakcji po korzystnym kursie. Przed wyborem dostawcy usług płatniczych warto zwrócić uwagę na to, w ilu walutach on działa, w ramach usługi DCC. Dobrym standardem jest tutaj co najmniej kilkadziesiąt najbardziej popularnych na świecie walut. Pomijasz dzięki temu niekorzystne różnice kursowe, bez względu na to, kto jest Twoim klientem.

Previous Jakie maszyny powinny znaleźć się w pieczarkarni?
Next Zarządzanie projektami w firmie – dlaczego warto?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Automatyzacja magazynów

Magazyn to obszar, w którym składowane są towary. Zwykle można go znaleźć w pobliżu wejścia do punktu sprzedaży detalicznej i jest używany, aby klienci mogli łatwo zamówić pożądane produkty. Magazyn

Wiadomości 0 Comments

Herbata na zimno

Cold brew to sposób przyrządzania herbaty bez parzenia. Herbata przygotowana bez użycia gorącej wody ma unikalny smak i doskonale chłodzi organizm podczas upałów. Taki napój świetnie smakuje z różnymi dodatkami,

Wiadomości 0 Comments

Większe zainteresowanie najmem napędza rynek nieruchomości

Ponad połowa Polaków, którzy inwestują, decyduje się na nieruchomości. Rok 2018 może być pod tym względem rekordowy. Do takich inwestycji przekonuje ich coraz większe zainteresowanie najmem zarówno krótko-, jak i długoterminowym.

Wiadomości 0 Comments

Ubezpieczenia inwestycyjne powoli wracają do łask

Polisy na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi od kilku lat mają złą prasę. Po zmianach prawnych, które nastąpiły przed dwoma laty, i wobec prowadzonych prac nad jeszcze większą ochroną inwestorów, konsumenci wracają

Wiadomości 0 Comments

Jest duża nieufność zagranicznych inwestorów do polskich banków

Wprowadzenie podatku bankowego oraz niepewność dotycząca portfela kredytów hipotecznych to główne powody nieufności zagranicznych inwestorów do polskich banków – uważa Janusz Jankowiak, główny ekonomista z Polskiej Rady Biznesu. W jego ocenie tę

Wiadomości 0 Comments

W jaki sposób ZUS monitoruje pracę przedsiębiorstw?

W zgodzie z obowiązującym prawem ZUS może monitorować przedsiębiorstwa. Zwykle chodzi o przekazywanie płatności i świadczeń dla państwa. Jak wyglądają kontrole? Na jakiej podstawie wybiera się kontrolowane firmy? Na wstępie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź