Zakupy online – jak ułatwić proces klientom?

Zakupy online – jak ułatwić proces klientom?

Zakupy online z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Klienci doceniają ich liczne zalety. Świadczy o tym rosnąca liczba sklepów internetowych. Decydując się na założenie sklepu internetowego przyjmującego płatności online, musisz mieć na uwadze to, że powinien on być odpowiednio skonfigurowany, tak by zapewnić jak największy poziom wygody klientom.

Zalety zakupów online

Zakupy online mają wiele zalet. Po pierwsze, zamawiając produkty online, klienci oszczędzają dużo czasu. Zarówno wyszukanie określonego produktu na stronie internetowej, jak i opłacenie go zajmuje zwykle kilka minut. Drugim bardzo ważnym argumentem, który decyduje o tym, że klienci decydują się na zakupy zamiast w punkcie stacjonarnym, jest wygoda, ponieważ dzięki takim zakupom nie trzeba chodzić pomiędzy sklepowymi póułkami w poszukiwaniu określonych produktów. Cały proces zakupów można przejść w domu, z poziomu komputera lub smartfona. Inną z zalet zakupów i płatności online jest także to, że klient zyskuje szczegółowe informacje o interesującym go produkcie. Opisy i zdjęcia mogą pomóc w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania. Sprawnie działający sklep internetowy, dzięki któremu zdobędziesz grono wiernych klientów, wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań technicznych. Dzięki temu ułatwisz im zakupy w sieci.

Jak ułatwić klientom zakupy online?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, powinieneś skorzystać z doświadczonych dostawców usług płatniczych. Kluczowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę, to liczba klientów, a także liczba państw, w których działa taki dostawca usług płatniczych. Zakupy online będą dla naszych klientów łatwiejsze, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z szeregu rozwiązań programistycznych zapewnianych przez dostawcę usług płatniczych. Im więcej rozwiązań, tym więcej stałych klientów.

Wśród nich szczególnie przydatne będą:

– Obsługa płatności kartą przez Internet przy wykorzystaniu mechanizmu 3D Secure – Autoryzacja transakcji odbywa się przez identyfikację właściciela karty, weryfikując hasło wygenerowane przez token lub wysłane SMS-em –płatność może się odbywać za pomocą najpopularniejszych kart takich jak VISA, Mastercard, American Express, czy też Diners Club.

– Obsługa przelewów elektronicznych – Przelewy elektroniczne to obecnie najpopularniejsza forma płatności online. Warto postawić na dostawcę usług płatniczych, który pozwala na realizowanie płatności w sklepie z wykorzystaniem najbardziej znanych na rynku banków. PKO Bank Polski, Bank Millennium, PEKAO S.A., Alior Bank, czy może Credit Agricole – to tylko niektóre z tych, które powinien obsługiwać dobry sklep internetowy.

– Obsługa urządzeń mobilnych – Płatność telefonem lub tabletem to obecnie podstawa wielu transakcji internetowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostawcy usług płatniczych przygotowali szereg rozwiązań programistycznych zapewniających sprawne i bezpieczne realizowanie transakcji w tej formie.

– Obsługa płatności walutowych – Możliwości swojego sklepu możesz rozwinąć otwierając się na klientów zagranicznych i krajowych płacących w różnych walutach. Z ich punktu widzenia bardzo istotny jest jednak kurs wymiany. Dzięki zapewnieniu takiej usługi jak DCC możliwa jest nie tylko płatność przez klienta w wybranej przez niego walucie, ale również przeliczenie wartości transakcji po korzystnym kursie. Przed wyborem dostawcy usług płatniczych warto zwrócić uwagę na to, w ilu walutach on działa, w ramach usługi DCC. Dobrym standardem jest tutaj co najmniej kilkadziesiąt najbardziej popularnych na świecie walut. Pomijasz dzięki temu niekorzystne różnice kursowe, bez względu na to, kto jest Twoim klientem.

Previous Jakie maszyny powinny znaleźć się w pieczarkarni?
Next Zarządzanie projektami w firmie – dlaczego warto?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Opłacalne stało się korzystanie z leasingu z wysoką wartością wykupu

Zarówno w przypadku kredytu, jak i leasingu coraz popularniejsze staje się pokrycie kosztów zakupu samochodu w oparciu o wysoką wartość wykupu. Taka operacja może obniżyć poziom miesięcznej raty za auto o nawet 70 proc. W

Wiadomości 0 Comments

1/3 zawodowych kierowców w Polsce zarabia ponad 6 tys. zł netto

Ponad jedna trzecia kierowców zarabia miesięcznie powyżej 6 tys. zł na rękę – wynika z badania „Zarobki kierowców zawodowych w Polsce 2018” TransJobs.eu. Na to składają się przede wszystkim diety i ryczałty, które

Wiadomości 0 Comments

Program Mieszkanie Plus niezbyt atrakcyjny dla osób ze zdolnością kredytową

Choć szczegóły nowego rządowego programu Mieszkanie Plus nie są jeszcze znane, już teraz można przypuszczać, że wiele rodzin mających zdolność kredytową nie zdecyduje się na skorzystanie z tego mechanizmu – ocenia Katarzyna Dmowska

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post