Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura podróży?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura podróży?

Planując urlop czy wakacje stajemy przed wyborem – zorganizować wyjazd samemu, czy skorzystać z oferty biura podróży. W Polsce touroperatorzy cieszą się niestety ograniczonym zaufaniem w związku z nagłaśnianymi w ostatnich latach upadłościami tego typu przedsiębiorców. Jednak wycieczki z zawodowymi organizatorami mają wiele plusów. Jak zatem wybrać najlepsze biuro podróży i zapewnić sobie udane, ale i bezpieczne wakacje?

Korzyści wycieczek z biurem podróży

Organizacja wyjazdu na własną rękę to bardzo skomplikowana sprawa. Musimy zapewnić sobie transport na miejsce docelowe, a nierzadko brakuje połączeń bezpośrednich. Z biurem podróży ten problem znika. Touroperator zapewnia nam zarówno dojazd, jak i powrót z miejsca wypoczynku, co jest szczególnie istotne w przypadku wyjazdów zagranicznych. Podobnie sprawa wygląda z noclegiem. Znalezienie dobrego hotelu w sezonie urlopowym może graniczyć z cudem, szczególnie kiedy zostawimy tę kwestie na ostatnią chwilę. W przypadku wycieczek zorganizowanych możemy być pewni, że będziemy mieli gdzie spać.

Jeśli mamy ograniczony budżet, albo jesteśmy zwyczajnie oszczędni, biuro podróży może być dla nas najlepszym wyjściem. Oferty typu first minute i last minute, czyli takie, które planujemy z dużym wyprzedzeniem, albo “łapiemy okazję” w ostatniej chwili, wiążą się ze znacznie niższymi cenami. Jeżeli ostrożnie wybierzemy biuro turystyczne, możemy również być pewni, że nasze wakacje będą bezpieczne. Touroperatorzy oferują ubezpieczenia oraz wsparcie w nagłych wypadkach.
W tym zakresie bardzo dobrą ofertą może pochwalić się popularne biuro podróży Tui – tui.okazjum.pl

Jak wybrać biuro podróży?

Aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo i komfort wyjazdu, przed zdecydowaniem się na konkretną wycieczkę powinniśmy sprawdzić kilka rzeczy. Po pierwsze, bezwzględnie poszukajmy informacji o biurze podróży, z którego usług chcemy skorzystać. Internet jest doskonałym źródłem opinii o danym touroperatorze. Najważniejsze jednak jest sprawdzenie legalności biura – czy ma ono prawo do prowadzenia działalności, kiedy zostało założone, gdzie jest jego siedziba i jaką ma gwarancję ubezpieczeniową. Wszystkie te informacje są dostępne w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Dodatkowo, warto sprawdzić stan zadłużenia touroperatora w Krajowym Rejestrze Długów.

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest uważne przeczytanie umowy i dopytanie o ewentualne niejasności. Zwróćmy przy tym uwagę na kwestie transportu na miejsce docelowe i powrotu, zakwaterowanie oraz ubezpieczenie. Szczególnie uważajmy na zapisy, które przerzucają odpowiedzialność za niepowodzenie wyjazdu na klienta. Nie dajmy się skusić na podejrzanie niską cenę. Jeśli biuro turystyczne oferuje wycieczki o wiele tańsze niż konkurencja, zachowajmy ostrożność. W szczególności, jeśli oferta pochodzi od mało znanego, niedoświadczonego biura.

Za nasza wymarzoną wycieczkę warto zapłacić kartą, a nie gotówką. W razie, gdyby biuro podróży nie wywiązało się z umowy możemy skorzystać z procedury chargeback (obciążenie zwrotne), która umożliwi nam uzyskanie zwrotu kosztów. W tym celu wystarczy złożyć w banku reklamację wraz z wyjaśnieniem, a bank rozpocznie procedurę żądania zwrotu kosztów.

Podróże są istotnym elementem spędzania urlopu czy wakacji. Te oferowane przez profesjonalne biura podróży kuszą atrakcyjnymi cenami, ciekawymi kierunkami i wygodą. Jednak aby nasze wycieczki zagraniczne czy wczasy w kraju były komfortowe i bezpieczne, warto uważnie wybierać touroperatora.
Ofertę biura podróży Neckermann w wygodnej i przejrzystej formie można znaleźć na – https://www.promocyjni.pl/neckermann

Previous Rosnące koszty materiałów i niedobór siły roboczej zaczynają się odbijać na cenach mieszkań
Next Zarobki programistów rosną szybciej niż innych specjalistów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Frank rośnie. Tak drogo w lutym jeszcze nie było

Greckie negocjacje i amerykańska broń dla Ukrainy – to tylko niektóre powody, dla których złoty słabnie. Ale nie martwmy się. Koniec tygodnia zapowiada się spokojniej. Najprawdopodobniej frank znów spadnie poniżej

Wiadomości 0 Comments

Jak gadżety reklamowe pomagają wyróżnić się na rynku?

Wśród przedsiębiorców działających na rynku produkcyjnym jak i usługowym już od wielu lat istnieje przekonanie, że najlepszym sposobem na pozyskanie klientów i rozwijanie dotychczasowych kontaktów jest stała współpraca na wysokim

Wiadomości 0 Comments

Polska wciąż atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów

Z badań wynika, że 97 proc. zagranicznych inwestorów obecnych w Polsce chciałoby ulokować tu kolejne projekty. Przyczyniają się do tego dostępność wykwalifikowanej kadry i stabilność ekonomiczno-gospodarcza. Potwierdza to coraz wyższa pozycja Polski

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post