Czym zajmuje się EZIG?

Czym zajmuje się EZIG?

Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych (EZIG) jest to bazująca na prawie europejskim jednostka organizacyjna, której zadaniem jest ułatwienie i wsparcie w gospodarczej współpracy transgranicznej firm i pozostałych podmiotów, które mają siedzibę na obszarze państw Unii Europejskiej.

Celem tego zarządzenia było zmniejszenie przeszkód prawnych i fiskalnych, jakie pojawiały się podczas nawiązywania współpracy trans granicznej na terenie UE.

Zadaniem EZIG jest uproszczenie lub rozwój działalności gospodarczej podmiotom do niego należących dzięki uzgodnieniu wspólnych działań, umiejętności oraz środków. Ustanowienie zgrupowania powinno być sfinalizowane umową, która powinna zawierać siedzibę, nazwę, przedmiot zgrupowania, a także nazwę numer i miejsce wpisu do spisu każdego członka zgrupowania. Dokonanie rejestracji umowy EZIG zapewnia całkowitą zdolność prawną na obszarze całej Unii Europejskiej.

W przypadku założenia lub likwidacji zgrupowania fakt ten musi zostać zgłoszony i opublikowany w Dzienniku Urzędowym UE. Siedziba zgrupowania musi znajdować się w jednym z krajów członkowskich UE, ale może być pod pewnymi warunkami przenoszona do innego kraju członkowskiego.

Przy tworzeniu EZIG nie jest obowiązkowy kapitał, a członkowie mogą dobrowolnie dokonywać wyboru sposobu finansowania. Zyski EZIG są rozdzielane między członków zgodnie z klauzulą zawartą w umowie o utworzeniu zgrupowania lub rozłożone są po równo.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Skończył się czas na uzupełnienie kwalifikacji BHP
Next Kiedy możliwe będą elektroniczne zaświadczenia lekarskie?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

Jak podpisywać maile firmowe?

W Kodeksie Spółek Handlowych odnajdziemy dokładny spis danych, jakie muszą być podane w trakcie wysyłania pism i zamówień drogą tradycyjną jak i mailową. Ustawa obejmuje spółki komandytowo-akcyjne, spółki akcyjne oraz

Spółki 0 Comments

Czym są dochody źródłowe?

Jednostki z ograniczoną odpowiedzialnością muszą stosować się do zasad uiszczania podatku przychodowego od pozyskanych dochodów. Podmioty korzystające z ulg z tego tytułu, powinny mieć rzetelną bazę danych dla swoich zysków.

Spółki 0 Comments

Ograniczenie wspólnikowi dostępu do niektórych danych

Wydawać by się mogło, że wspólnicy prowadzący spółkę handlową mają do niej jednakowe prawa. Okazuje się, że tak do końca nie jest. Dlaczego? Wedle prawa fundamentalnym założeniem w czasie otwierania

Spółki 0 Comments

Czy nieodpłatne poręczenie to przychód dla spółki?

Na podstawie ustawy dotyczącej podatku dochodowego bezpłatne poręczenie osoby powiązanej ze spółką jest rozliczane jako przychód. Definiuje to, iż od takiej pomocy trzeba odliczyć i odprowadzić podatek. Wartość owego świadczenia

Spółki 0 Comments

Jak przygotować pełnomocnictwo?

Pełnomocnictwo jest dokumentem sporządzanym na piśmie, czasami również ustnie, który ma duże znaczenie w czasie rozprawy sądowej. Upoważnia pełnomocnika do reprezentowania klienta oraz dochodzenia jego praw. Jak wypisuje się pełnomocnictwo?

Spółki 0 Comments

Kto inwestuje w akcje ukraińskie?

W ubiegłych latach coraz liczniejsza grupa inwestorów skupia się na rynku Ukrainy. Ponad 80% akcjonariuszy ukraińskich to mieszkańcy Unii Europejskiej. Jaką firmę można prowadzić w tym państwie? Zgodnie z Konstytucją

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź