Czy można obniżyć wynagrodzenie?

Czy można obniżyć wynagrodzenie?

Bazą każdej umowy o pracę jest duży zestaw praw i obowiązków. Wśród nich jest także metoda wypłacania wynagrodzenia oraz jego wysokość. Zwykle przełożeni chcą przyjmować podwładnych za niedużą pensję i wymagać długiej listy obowiązków. Czy zatrudniający ma prawo zmniejszyć pensję w trakcie obowiązywania umowy?

Zgodnie z przepisami wynagrodzenie dla pracownika powinno być odpowiednie do zajmowanego stanowiska, wykształcenia, umiejętności oraz doświadczenia. Dodatkowo brane są pod uwagę inne aspekty, np. wypełnianie miesięcznego planu lub niestandardowe zlecenia służbowe.

Okazuje się, że obniżenie wynagrodzenia jest niemożliwe, ponieważ wszystkie zmiany muszą być zatwierdzane za porozumieniem stron. Innymi słowy pracownik musi się zgodzić na modyfikacje do działającej obecnie umowy.

Od czasu do czasu ciężka sytuacja materialna przedsiębiorstwa skłania do redukcji etatów lub obniżenia wypłaty. W takiej sytuacji większość zatrudnionych przystaje na decyzję pracodawcy i wyraża zgodę na przedstawione warunki.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czym jest urlop ojcowski?
Next Pracownica w ciąży a zasiłek chorobowy

Może to Ci się spodoba

Wynagrodzenie 0 Comments

Jak pracodawcy przekazują wynagrodzenia pracownikom?

Pracodawcy są zobowiązani przekazać na rzecz pracownika wynagrodzenie za wykonaną przez niego pracę w ramach ubiegłego miesiąca. Typ samej transakcji wypłaty zależy od ustaleń zainteresowanych. Biznesmen może przelać środki z

Wynagrodzenie 0 Comments

Ile średnio zarabia architekt?

Praca architekta wymaga specjalistycznego wykształcenia (przynajmniej stopień magistra) oraz kilku lat stażu. Jest to zawód trudny, bardzo kreatywny, ale również atrakcyjny pod względem finansowym. Jak wyglądają zarobki architektów w kraju?

Wynagrodzenie 0 Comments

Jaka pensja dla grafika komputerowego?

Rozwój innowacyjnych technologii spowodował, że na rynku zatrudnienia powstają nowe, niespotykane wcześniej, stanowiska pracy. I tak duże zainteresowanie na przestrzeni ostatnich lat zyskał zawód grafika komputerowego. Jest to interesujące, ale

Wynagrodzenie 0 Comments

Komu należy się trzynastka?

Wedle prawa funkcjonuje grupa pracowników, którzy mogą otrzymać trzynastą pensję (tak zwaną trzynastkę). Sposób jej naliczania jest bardzo charakterystyczny i związany z kilkoma kwestiami. Kto ma prawo do trzynastej pensji?

Wynagrodzenie 0 Comments

W przyszłym roku płaca minimalna najprawdopodobniej przekroczy 4,2 tys. zł brutto

W 2023 roku płaca minimalna wzrośnie dwukrotnie: pierwsza podwyżka nastąpiła w styczniu, druga czeka firmy w lipcu. To jednak nie koniec podwyżek, bo zgodnie z obowiązującym prawem kolejna powinna nastąpić od początku 2024 roku.

Wynagrodzenie 0 Comments

Kiedy ponosimy konsekwencje jak rezygnujemy z wynagrodzenia?

Okazyjnie można mieć do czynienia z sytuacją, w której członek rady nadzorczej rezygnuje dobrowolnie z otrzymania wynagrodzenia w związku z pełnioną funkcją. Jakie następstwa podatkowe niesie ze sobą taki wybór?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź