Dlaczego lepiej nie mówić o wynagrodzeniu w pracy?
Od jakiegoś czasu wiadomo, że każdy właściciel działa dla dobra swojej firmie. W związku z tym często w kontraktach pojawia się przepis dotyczący tajemnicy wynagrodzenia. Czy przepis ten jest zgodny z prawem? Dlaczego jest dodawany?
Pensję pracowniczą należy traktować dwojako. Przede wszystkim jako część danych osobowych lub praw jednostki. Oznacza to, że wiadomość o zarobkach powinna zostać tajna i niedostępna dla osób postronnych.
Niejednokrotnie można spotkać się z przekonaniem, że zatrudnieni nie mogą mówić o zarobkach. Praktykę tą stosują zazwyczaj duże i renomowane korporacje, które zatrudniają wielu podwładnych i szacują wypłaty na różnych poziomach.
Należy jednak pamiętać, że rozmowa pracowników jednej firmy o pieniądzach nie jest przestępstwem. Głównie dlatego, że pozwala określić rangę każdego podwładnego oraz przeciwdziałać nietolerancji i dyskryminacji. Przy okazji lepiej nie wymieniać szczegółów z osobami spoza pracy, które mogą wykorzystać zdobytą wiedzę na własny użytek.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Wynagrodzenie dla pracownika pracującego na dwóch stanowiskach pracy
Każdy, kto mógł pracować w korporacji lub dużej firmie ma świadomość, że oprócz zobowiązań wynikających z umowy o pracę (lub innej) musiał spełniać ponadprogramowe polecenia, ale nie dostawał za to
Jak pracodawcy przekazują wynagrodzenia pracownikom?
Pracodawcy są zobowiązani przekazać na rzecz pracownika wynagrodzenie za wykonaną przez niego pracę w ramach ubiegłego miesiąca. Typ samej transakcji wypłaty zależy od ustaleń zainteresowanych. Biznesmen może przelać środki z
Komu należy się trzynastka?
Wedle prawa funkcjonuje grupa pracowników, którzy mogą otrzymać trzynastą pensję (tak zwaną trzynastkę). Sposób jej naliczania jest bardzo charakterystyczny i związany z kilkoma kwestiami. Kto ma prawo do trzynastej pensji?
Czy kierownik może zmniejszać wynagrodzenie?
Dla większości zatrudnionych ogromną motywacją jest pensja oraz uznaniowe dodatki za właściwe spełnianie powinności. Jednak czasy są coraz trudniejsze i kłopoty finansowe mają również właściciele firm. Czy przełożony może obniżyć
W przyszłym roku płaca minimalna najprawdopodobniej przekroczy 4,2 tys. zł brutto
W 2023 roku płaca minimalna wzrośnie dwukrotnie: pierwsza podwyżka nastąpiła w styczniu, druga czeka firmy w lipcu. To jednak nie koniec podwyżek, bo zgodnie z obowiązującym prawem kolejna powinna nastąpić od początku 2024 roku.
Przez pandemię aż 42 proc. Polaków musiało ciąć wydatki
Aż 42 proc. Polaków w trakcie pandemii COVID-19 musiało rezygnować albo ograniczyć część wydatków. Najczęściej dotyczyło to wyjazdu na wakacje, zakupu nowych ubrań, obuwia, kosmetyków czy sprzętu RTV/AGD. Ponad połowa badanych wskazała, że w czasie pandemii takie zakupy nie były im
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post