Kto będzie stosował e – zwolnienia?

Kto będzie stosował e – zwolnienia?

W rytm postępu technicznego lekarze i osoby aktywne zawodowo pragną korzystać z mobilnych sposobów przekazywania informacji do szefów o stanie zdrowia. Dotyczy to głownie pomysłu elektronicznego kreowania i przesyłania e- zwolnień.

Obecnie za dokument lekarski uznaje się wniosek opisany na konkretnym formularzu papierowym, opisującym kondycję zdrowia pacjenta i występujące przyczyny jego niezdolności do wykonywania pracy. W tym roku owy status mają otrzymać pliki elektroniczne spełniające taką samą misję co ich papierowe odpowiedniki.

Ponieważ lekarze dysponują danymi o chorym, jego historią chorobową jak i zestawieniem składek, mogą otrzymać informacje kontaktowe pracodawcy, więc mogliby przekazywać zwolnienia lekarskie podczas wizyty chorego. To było by ważnym udogodnieniem dla niedysponowanego pracobiorcy. Dodatkowo możliwe miałoby być wydrukowanie kopii oświadczenia z pieczątką i podpisem doktora.

Jeśli użytkowanie z sieci jest niewykonalne, mając na uwadze wizyty domowe, konieczne było by powstanie papierowej wersji zaświadczenia. Zaistnienie nowych dróg nie miałoby zakazać stosowania obecnych form.

Ponieważ krajowe procesy zdrowotne są nie łatwe i czasochłonne zarówno dla chorych jak i lekarzy, wszelkie kroki mające na celu redukcje sytuacji są z niecierpliwością oczekiwane. Jedyną kwestią, która spowalnia rozwój takich metod jest zapewnienie bezpieczeństwa danych przesyłanych drogą internetową.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy mówimy o odpowiedzialności cywilnej?
Next Naruszenie praw pracownika przez pracodawcę

Może to Ci się spodoba

Mała firma 1Comments

Czy firmy powinny organizować grupową integrację?

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowe stosunki między pracownikami to fundament zdrowej atmosfery w pracy. W związku z tym każdy przełożony musi dbać o nawiązanie więzi zawodowych lub ich poprawianie.

Mała firma 1Comments

Jak przygotować niedrogą reklamę dla przedsiębiorstwa?

Prawie każdy młody lub początkujący przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że reklama i marketing to bardzo ważna część biznesu. Niestety to kosztowna usługa, ale zwykle daje pożądane rezultaty. Nie można jednak

Mała firma 0 Comments

Kiedy właściciel przedsiębiorstwa musi wymienić kasę rejestrującą?

Co prawda wytyczne dotyczące kas fiskalnych ważne są już kilka miesięcy, ale nadal rodzą wiele wątpliwości i kontrowersji. Większość protestów dotyczy konieczności zakupy nowego sprzętu. Jaka jest prawda? Czy przedsiębiorca

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post