Praca kuriera – kto się do niej nadaje?

Praca kuriera – kto się do niej nadaje?

Gdyby nie kurierzy, nasze zakupy robione w sklepach internetowych musiałyby być do nas dostarczane tradycyjną pocztą. Chyba nie trzeba mówić, że czas oczekiwania na przesyłkę znacząco by się wydłużył. Jak dobrze wiemy usługi kurierskie cechują się wysoką jakością, którą wiele osób bardzo sobie ceni, szczególnie gdy często korzystają z tego tupu usług.

Liczba firm kurierskich wciąż się powiększa. Mimo sporej konkurencji wiele z nich bardzo dobrze radzi sobie na rynku oferując dogodne warunki dostawy przesyłek do swoich klientów. Zapotrzebowanie na kurierów nie słabnie i sporo wskazuje na to, że tendencja ta się utrzyma. Myślałeś/-aś kiedyś o tym, by zostać kurierem? Jak do każdej pracy, do tej również konieczne są konkretne predyspozycje. Zobacz, jakie cechy powinien posiadać ktoś, kto chce spróbować swych sił w tej roli.

1. Sprawny fizycznie

Każdy kurier dostarcza nie tylko lekkie paczki, ale także większe przesyłki. Ich załadowanie oraz przekazanie odbiorcy może wymagać sporej siły. Dlatego też każdy, kto myślał o tym, by zacząć zarabiać jako kurier, musi zdać sobie sprawę, że siła oraz sprawność fizyczna z pewnością okażą się pomocne. Warunek ten jest szczególnie ważny, gdy zdecydujemy się dowozić paczki rowerem.

2. Dobry kierowca

Podstawą pracy kuriera jest ciągła jazda samochodem. To dzięki niemu dostarczane są przecież wszelkie przesyłki. Znajomość zasad ruchu drogowego oraz świetne rozeznanie w terenie wydają się w zasadzie niezbędne do umiejętnego wykonania tej pracy. Jeśli nie masz prawa jazdy lub czujesz się niepewnie za kierownicą, to zastanów się, czy warto zakrzątać sobie w ogóle głowę pomysłem z pracą w firmie kurierskiej. Znajomość przepisów obowiązuje również kurierów rowerowych!

3. Dobrze zorganizowany

Kurierzy sami wyznaczają sobie dzienną trasą dostarczania przesyłek. By była ona jak najkrótsza (a tym samym, aby móc rozwieźć jak najwięcej paczek) kurier powinien cechować się doskonałą organizacją pracy. Dzięki niej zajęcie to szybko okaże się być opłacalne!

4. Przedsiębiorczy

Aby móc pracować w roli kuriera, należy wcześniej zarejestrować swoją działalność gospodarczą oraz zainwestować w swój samochód dostawczy. Żeby szybko „wyjść na swoje” i żeby inwestycja zaczęła się zwracać, należy sprawnie pojawić się na rynku. Kurier musi być przedsiębiorczy, realizować jak najwięcej zleceń i dobrze organizować dzień pracy. Dzięki temu jego zarobki szybko zaczną być satysfakcjonujące.

5. Odporny na stres

Kuriera zawsze goni czas. A wiadomo, że tego typu praca zawsze jest stresująca. Dlatego też przyszły kurier musi mieć świadomość, że pod tym względem rozwożenie przesyłek do łatwych zajęć nie należy. Odporność na stres wydaje się więc być wręcz obowiązkowa. Dodatkowo przydadzą się także opanowanie i chłodny umysł.

Autor:
właściciel strony EuropePacket.pl – Tanie paczki do Niemiec

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Praca wakacyjna – jak rozliczyć podatek?
Next Sposoby na zwiększenie sprzedaży

Może to Ci się spodoba

Mała firma 2 komentarze

Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Z jednej strony rynek potrzebuje nowych produktów, potencjału wykształconych ludzi i rozwiązań, które proponuje nauka, z drugiej zaś, przedsiębiorczy studenci chcący wdrażać w życie swoje idee i osiągać sukces w

Zarządzanie 0 Comments

Tekstylia, czyli odzież do promocji swojej marki!

Gadżety reklamowe to popularna i chętnie wykorzystywana metoda promocji marki. Decydują się na nią zarówno niewielkie, jak i duże przedsiębiorstwa. Długopisy czy smycze z logo firmy pojawiają się na wszelkiego

Prawie połowa oprogramowania w Polsce wykorzystywana jest nielegalnie

Mimo że skala piractwa w Polsce systematyczne maleje, to wciąż jest na wysokim poziomie i wynosi 48 proc. Polska nadal ma wiele do nadrobienia do unijnej średniej wynoszącej 29 proc. czy światowej

1 Comment

  1. Gosia
    01 sierpnia, 16:43 Reply
    Ja o dziwo mam dobre zdanie o kurierach DPD, za to tym z poczty nie dałabym nawet złamanego grosza. Strasznie denerwują mnie osoby, które są leniwe, pyskate i jeszcze mają różne roszczenia. Jeśli ktoś ma rejon, gdzie są same bloki to czego taka osoba się spodziewała, że nigdy nie będzie mu dane wejść na 4 piętro? A i z moim pierwszym bywają problemy :) Praca kuriera nie jest dla każdego, ale też jestem zdania, że powinni mieć wyższe wypłaty. Może wtedy wzrosłaby jakość usług.

Zostaw odpowiedź