Praca kuriera – kto się do niej nadaje?

Praca kuriera – kto się do niej nadaje?

Gdyby nie kurierzy, nasze zakupy robione w sklepach internetowych musiałyby być do nas dostarczane tradycyjną pocztą. Chyba nie trzeba mówić, że czas oczekiwania na przesyłkę znacząco by się wydłużył. Jak dobrze wiemy usługi kurierskie cechują się wysoką jakością, którą wiele osób bardzo sobie ceni, szczególnie gdy często korzystają z tego tupu usług.

Liczba firm kurierskich wciąż się powiększa. Mimo sporej konkurencji wiele z nich bardzo dobrze radzi sobie na rynku oferując dogodne warunki dostawy przesyłek do swoich klientów. Zapotrzebowanie na kurierów nie słabnie i sporo wskazuje na to, że tendencja ta się utrzyma. Myślałeś/-aś kiedyś o tym, by zostać kurierem? Jak do każdej pracy, do tej również konieczne są konkretne predyspozycje. Zobacz, jakie cechy powinien posiadać ktoś, kto chce spróbować swych sił w tej roli.

1. Sprawny fizycznie

Każdy kurier dostarcza nie tylko lekkie paczki, ale także większe przesyłki. Ich załadowanie oraz przekazanie odbiorcy może wymagać sporej siły. Dlatego też każdy, kto myślał o tym, by zacząć zarabiać jako kurier, musi zdać sobie sprawę, że siła oraz sprawność fizyczna z pewnością okażą się pomocne. Warunek ten jest szczególnie ważny, gdy zdecydujemy się dowozić paczki rowerem.

2. Dobry kierowca

Podstawą pracy kuriera jest ciągła jazda samochodem. To dzięki niemu dostarczane są przecież wszelkie przesyłki. Znajomość zasad ruchu drogowego oraz świetne rozeznanie w terenie wydają się w zasadzie niezbędne do umiejętnego wykonania tej pracy. Jeśli nie masz prawa jazdy lub czujesz się niepewnie za kierownicą, to zastanów się, czy warto zakrzątać sobie w ogóle głowę pomysłem z pracą w firmie kurierskiej. Znajomość przepisów obowiązuje również kurierów rowerowych!

3. Dobrze zorganizowany

Kurierzy sami wyznaczają sobie dzienną trasą dostarczania przesyłek. By była ona jak najkrótsza (a tym samym, aby móc rozwieźć jak najwięcej paczek) kurier powinien cechować się doskonałą organizacją pracy. Dzięki niej zajęcie to szybko okaże się być opłacalne!

4. Przedsiębiorczy

Aby móc pracować w roli kuriera, należy wcześniej zarejestrować swoją działalność gospodarczą oraz zainwestować w swój samochód dostawczy. Żeby szybko „wyjść na swoje” i żeby inwestycja zaczęła się zwracać, należy sprawnie pojawić się na rynku. Kurier musi być przedsiębiorczy, realizować jak najwięcej zleceń i dobrze organizować dzień pracy. Dzięki temu jego zarobki szybko zaczną być satysfakcjonujące.

5. Odporny na stres

Kuriera zawsze goni czas. A wiadomo, że tego typu praca zawsze jest stresująca. Dlatego też przyszły kurier musi mieć świadomość, że pod tym względem rozwożenie przesyłek do łatwych zajęć nie należy. Odporność na stres wydaje się więc być wręcz obowiązkowa. Dodatkowo przydadzą się także opanowanie i chłodny umysł.

Autor:
właściciel strony EuropePacket.pl – Tanie paczki do Niemiec

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Praca wakacyjna – jak rozliczyć podatek?
Next Sposoby na zwiększenie sprzedaży

Może to Ci się spodoba

Jak zmienić biuro rachunkowe?

Nie masz pełnego wglądu w dokumentację swojego przedsiębiorstwa? Nie zadowala Cię poziom usług świadczonych przez księgowego? Biuro nie dopilnowało ważnych terminów i wątpisz, aby ta współpraca wyszła Ci na dobre?

Elastyczność godzin pracy coraz ważniejsza dla pracowników

Pięć trendów będzie w najbliższym czasie znacząco wpływać na rynek pracy – podkreślają eksperci firmy ADP. Jednym z nich jest elastyczność środowiska pracy. Pracownicy chcą mieć wpływ na godziny, w których pracują, a

Mała firma 1Comments

Czy polskie firmy powinny kupować chińskie produkty?

Nikogo już nie dziwi, że większość towarów w sklepach pochodzi z Chin. Są tanie, prezentują niską jakość, nietrwałość konstrukcji i często wytworzone są z niebezpiecznych materiałów. Czy opłaca się przywozić

Jak szybko zbudować halę magazynową? 4 rady eksperta

Konieczność szybkiej realizacji inwestycji jest dziś kluczem do sukcesu. Tajemnicą nie jest przecież fakt, że w biznesie obowiązuje przekonanie „czas to pieniądz”. Mając je na uwadze, zapytaliśmy eksperta: jak sprawnie

Na rynku pracy brakuje co najmniej 500 tys. specjalistów

Od 2008 roku liczba zasadniczych szkół zawodowych i techników spadła w Polsce o 20 proc. Licząc od 2000 roku, spadek sięgnął 50 proc. Stworzenie sprawnego modelu kształcenia zawodowego ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w obecnej

Prowadzisz sklep online? Nawiąż współpracę z kurierem!

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i sprzedajesz fizyczne produkty, to potrzebujesz wysyłać  klientom zakupione przez nich przedmioty. Niezależnie od tego, czy wystawiasz asortyment na serwisach aukcyjnych, czy też rozbudowujesz własna e-sklep

1 Comment

  1. Gosia
    01 sierpnia, 16:43 Reply
    Ja o dziwo mam dobre zdanie o kurierach DPD, za to tym z poczty nie dałabym nawet złamanego grosza. Strasznie denerwują mnie osoby, które są leniwe, pyskate i jeszcze mają różne roszczenia. Jeśli ktoś ma rejon, gdzie są same bloki to czego taka osoba się spodziewała, że nigdy nie będzie mu dane wejść na 4 piętro? A i z moim pierwszym bywają problemy :) Praca kuriera nie jest dla każdego, ale też jestem zdania, że powinni mieć wyższe wypłaty. Może wtedy wzrosłaby jakość usług.

Zostaw odpowiedź