Praca kuriera – kto się do niej nadaje?

Praca kuriera – kto się do niej nadaje?

Gdyby nie kurierzy, nasze zakupy robione w sklepach internetowych musiałyby być do nas dostarczane tradycyjną pocztą. Chyba nie trzeba mówić, że czas oczekiwania na przesyłkę znacząco by się wydłużył. Jak dobrze wiemy usługi kurierskie cechują się wysoką jakością, którą wiele osób bardzo sobie ceni, szczególnie gdy często korzystają z tego tupu usług.

Liczba firm kurierskich wciąż się powiększa. Mimo sporej konkurencji wiele z nich bardzo dobrze radzi sobie na rynku oferując dogodne warunki dostawy przesyłek do swoich klientów. Zapotrzebowanie na kurierów nie słabnie i sporo wskazuje na to, że tendencja ta się utrzyma. Myślałeś/-aś kiedyś o tym, by zostać kurierem? Jak do każdej pracy, do tej również konieczne są konkretne predyspozycje. Zobacz, jakie cechy powinien posiadać ktoś, kto chce spróbować swych sił w tej roli.

1. Sprawny fizycznie

Każdy kurier dostarcza nie tylko lekkie paczki, ale także większe przesyłki. Ich załadowanie oraz przekazanie odbiorcy może wymagać sporej siły. Dlatego też każdy, kto myślał o tym, by zacząć zarabiać jako kurier, musi zdać sobie sprawę, że siła oraz sprawność fizyczna z pewnością okażą się pomocne. Warunek ten jest szczególnie ważny, gdy zdecydujemy się dowozić paczki rowerem.

2. Dobry kierowca

Podstawą pracy kuriera jest ciągła jazda samochodem. To dzięki niemu dostarczane są przecież wszelkie przesyłki. Znajomość zasad ruchu drogowego oraz świetne rozeznanie w terenie wydają się w zasadzie niezbędne do umiejętnego wykonania tej pracy. Jeśli nie masz prawa jazdy lub czujesz się niepewnie za kierownicą, to zastanów się, czy warto zakrzątać sobie w ogóle głowę pomysłem z pracą w firmie kurierskiej. Znajomość przepisów obowiązuje również kurierów rowerowych!

3. Dobrze zorganizowany

Kurierzy sami wyznaczają sobie dzienną trasą dostarczania przesyłek. By była ona jak najkrótsza (a tym samym, aby móc rozwieźć jak najwięcej paczek) kurier powinien cechować się doskonałą organizacją pracy. Dzięki niej zajęcie to szybko okaże się być opłacalne!

4. Przedsiębiorczy

Aby móc pracować w roli kuriera, należy wcześniej zarejestrować swoją działalność gospodarczą oraz zainwestować w swój samochód dostawczy. Żeby szybko „wyjść na swoje” i żeby inwestycja zaczęła się zwracać, należy sprawnie pojawić się na rynku. Kurier musi być przedsiębiorczy, realizować jak najwięcej zleceń i dobrze organizować dzień pracy. Dzięki temu jego zarobki szybko zaczną być satysfakcjonujące.

5. Odporny na stres

Kuriera zawsze goni czas. A wiadomo, że tego typu praca zawsze jest stresująca. Dlatego też przyszły kurier musi mieć świadomość, że pod tym względem rozwożenie przesyłek do łatwych zajęć nie należy. Odporność na stres wydaje się więc być wręcz obowiązkowa. Dodatkowo przydadzą się także opanowanie i chłodny umysł.

Autor:
właściciel strony EuropePacket.pl – Tanie paczki do Niemiec

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Praca wakacyjna – jak rozliczyć podatek?
Next Sposoby na zwiększenie sprzedaży

Może to Ci się spodoba

Polski sektor gier komputerowych rośnie o 10 proc. rocznie

Polska to eldorado dla twórców gier komputerowych – ocenia Paweł Leskowicz, dyrektor zarządzający Tate Multimedia. Szacuje się, że krajowy rynek gamingowy wart jest ok. 1,8 mld zł, a gry produkuje ok.

Firma 1Comments

Lampy LED-owe coraz szybciej zastępują zwykłe żarówki

Rynek lamp LED-owe dynamicznie się rozwija. Następuje cyfryzacja oświetlenia, zamiast zwykłych żarówek wybierane są te energooszczędne. W tym roku technologia LED może stanowić 50 proc. globalnego rynku oświetlenia, a w 2020

Interaktywne tagi zamieniają wideo w bezpośredni kanał sprzedażowy

Klikalne tagi pozwalają internautom kupić wyświetlany na filmie produkt od ręki, bez przekierowania na inne strony i opuszczania oglądanego wideo. Pozwalają także dodawać linki www, obrazy albo pliki .pdf, dzięki czemu

Większość firm nie obniża kompleksowo kosztów energii

W przypadku co trzeciej firmy energochłonnej koszt energii stanowi powyżej 7 proc. ceny końcowej produktu. Wprowadzenie odpowiedniej polityki zarządzania energią elektryczną może poprawić wyniki finansowe przedsiębiorstwa. W ramach oszczędności ponad

Firmy pożyczkowe mogą całkowicie zniknąć z rynku

Nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim narzuci restrykcyjne limity prowizji i opłat pobieranych od klientów firm pożyczkowych. Propozycja, którą przedstawił resort sprawiedliwości, zakłada, że koszty pozaodsetkowe mają spaść z obecnych 55 proc. do maksymalnego

Przedsiębiorcom rodzinnym ufa ponad 50 proc. Polaków

Ponad 50 proc. Polaków deklaruje wysokie lub bardzo wysokie zaufanie do przedsiębiorców rodzinnych. To zaś przekłada się na chęć zakupu oferowanych przez nich produktów lub usług – wynika z raportu Fundacji Firmy

1 Comment

  1. Gosia
    01 sierpnia, 16:43 Reply
    Ja o dziwo mam dobre zdanie o kurierach DPD, za to tym z poczty nie dałabym nawet złamanego grosza. Strasznie denerwują mnie osoby, które są leniwe, pyskate i jeszcze mają różne roszczenia. Jeśli ktoś ma rejon, gdzie są same bloki to czego taka osoba się spodziewała, że nigdy nie będzie mu dane wejść na 4 piętro? A i z moim pierwszym bywają problemy :) Praca kuriera nie jest dla każdego, ale też jestem zdania, że powinni mieć wyższe wypłaty. Może wtedy wzrosłaby jakość usług.

Zostaw odpowiedź