„Zadowolenie gości to nasz priorytet” – Wywiad z Joanną Preisner – właścicielką Hotelu Bacówka Radawa & SPA****

„Zadowolenie gości to nasz priorytet” – Wywiad z Joanną Preisner – właścicielką Hotelu Bacówka Radawa & SPA****

W jednym z wywiadów powiedziała Pani, że tak naprawdę to Pani dzieci: Julka, Olek i Tosia stworzyli HOTEL  Bacówka Radawa & SPA**** . Doradzili, sprawdzili i podrzucili wiele pomysłów, z których dzisiaj korzystają najmłodsi goście Bacówki. (proszę rozwinąć myśl)

Bacówka Radawa SPA to miejsce stworzone przez dzieci. Trójka wspaniałych urwisów wymyślała, rysowała projekty i w końcu przekonała rodziców że to wspaniały pomysł. Niezwykła moc wyobraźni dzieci sprawiła, że powstał hotel z którego najmłodsi goście nie chcą wyjeżdżać. Radawa zawsze budziła w nas pozytywne emocje i miłe wspomnienia. To tutaj się spotkaliśmy. Darzymy  niezwykłym sentymentem miejsce, od którego zaczęła się nasza wspólna podróż przez życie. To tutaj nasze dzieci stawiały pierwsze kroki . Nie szukaliśmy miejsca. Samo nas znalazło. Do tego maluchy dorzuciły swoje pomysły i później była już tylko konsekwentna realizacja naszych marzeń i planów.  Dzięki wielu dyskusjom w naszym małym gronie rodzinnym ustaliliśmy misję naszego obiektu i tak właśnie powstał pierwszy 4 **** hotel dla dzieci. Miejsce, w którym dzieci się bawią a rodzice odpoczywają. Julka, Olek i Tosia wymyślają kolejne atrakcje. Jak coś im się znudzi to wychodzą z nowym pomysłem. Dzięki temu hotel rośnie i rozwija się wraz z nimi, a dzieci które przyjeżdżają do naszego obiektu kolejny raz są zaskoczone i korzystają z coraz nowszych rozrywek.

Hotel Bacówka Radawa & SPA****można śmiało nazwać najszybszej rozwijającym się hotelem w Polsce. Obiekt pojawił się na rynku w maju 2017 roku, a już na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień. Co i kto stoi za tym sukcesem?

Naszym największym sukcesem jest to, że goście którzy wyjeżdżają z Bacówki obiecują że wrócą. I wracają. To największy dowód na to, że było im u nas dobrze. Polecają nas swoim znajomym, przyjaciołom i rodzinom. To dzięki nim mogliśmy szybko trafić do ludzi, którzy chcą wypocząć z dziećmi komfortowo i wygodnie. W dzisiejszym świecie czterogwiazdkowy hotel kojarzy się z ogromnym, luksusowym budynkiem, w którym wszystko jest dopieszczone co do centymetra, strach tam wypuścić nasze dzieci, które w trakcie zabawy w berka, wydawałoby się – zdemolują połowę tego monumentalnego miejsca. My chcemy przełamać te stereotypy! Cztery gwiazdki to przede wszystkim możliwość pełnego zrelaksowania się, złapania oddechu i spędzenia komfortowo czasu z całą rodziną.  Nie chcemy żeby rodzice wracali z wakacji bardziej zmęczeni niż przed wyjazdem na nie. To dzięki atrakcjom zaplanowanym przez nasze dzieci mogliśmy stworzyć mały raj dla najmłodszych gości , a co za tym idzie również czas wypoczynku dla ich rodziców. Nie zabrzmi to dobrze, ale prawda jest taka, że jak dzieci wyjeżdżają z Bacówki Radawa SPA ze łzami w oczach, że tak szybko muszą opuścić nasze miejsce , to jest to dla nas największa nagroda, że spełniliśmy oczekiwania najbardziej wymagających gości hotelu.  To chyba z tego wynika nasz szybki rozwój…. Dzieci rozwijają się szybko, a nasz hotel razem z nimi.

Państwa hotel cieszy się niezwykłą popularnością, bo staje się dla gości „drugim domem”. Nietypowe zabiegi w spa, m.in. terapia sianem, wyśmienita kuchnia z naturalnych regionalnych produktów to na pewno rzeczy, które wyróżniają Was spośród konkurencji. Czy jest coś jeszcze, co sprawia, że wybijacie się ponad przeciętność?

Naszym założeniem, bardzo banalnym, a jednak tak nieoczywistym jest korzystanie z natury. Zarówno nasze wnętrza, jak również kuchnia i zabiegi dostępne w strefie relaksu są bezpośrednim nawiązaniem do przyrody i bardzo wiele z niej czerpią. W dobie szybkiego życia przepełnionego pracą i biznesem ciężko o możliwość chwilowego zatrzymania się, zadbania o swoją duszę i ciało. Bacówka  Radawa SPA od początku miała być dla mnie i dla mojej rodziny drugim domem, do którego będziemy przyjeżdżać po ciężkim tygodniu pracy i nauki. Ciągle pilnujemy naszego przesłania. Każda osoba, która wiąże się z naszym obiektem, wie że to priorytet. Tutaj nie ma oficjalnych zwrotów, procedur. Są przyjaciele, jest rodzina. Każdy gość ma się poczuć u nas komfortowo. Ale nie przez pryzmat komfortu oficjalnego, złotych klamek i obrusów. Chodzi o swobodę istnienia i dobrego wykorzystania czasu. Najmłodsi goście mogą nakarmić owieczki, skorzystać z zabiegów spa, pooglądać bajkę w kinie. Rodzice w tym czasie najchętniej korzystają z naszej terapii sianem- zabiegu na bazie naturalnych darów natury. Terapia sianem to cały rytuał, w którym na pierwszym miejscu postawiliśmy siłę przyrody. Wykorzystując szeroką wiedzę naszego zielarza postanowiliśmy zadbać o zdrowie Gości w naturalny sposób – bazując na dobroczynnych właściwościach siana oraz olejków, tworzonych własnoręcznie przez zielarza Hotelu Bacówka Radawa & SPA****.

Ile osób zatrudnia Państwa hotel i czym kierujecie się przy wyborze kadry pracowniczej? Pytam o to, bo jak powszechnie wiadomo – o sukcesie danej firmy decydują głównie jego pracownicy. Stworzenie tzw. dream teamu to nie lada sztuka. 

Kiedyś zastanawiałam się o co chodzi z tym stwierdzeniem, że to ludzie tworzą miejsca. Przecież niejednokrotnie czytałam o tym, że dana jednostka odniosła sukces, stworzyła coś niezwykłego. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć z pełną świadomością, że gdyby nie nasz zespół który tworzy Bacówkę Radawa SPA to nie wyglądałaby ona tak samo. Poczynając od samego początku, kiedy tylko nasza piątka planowała powstanie obiektu, przez cały okres rozwoju i dzień dzisiejszy . Blisko czterdzieści osób, które tworzą nasze magiczne miejsce, to ludzie którzy są dla nas nie tylko pracownikami ale również partnerami w tworzeniu biznesu.  Każda osoba, która stara się o pracę w hotelu jest początkowo na okresie próbnym, w trakcie którego sprawdzamy predyspozycje do tworzenia tego miejsca. Staramy się aby w tym czasie zaczęli żyć strategią hotelu. Uczymy ich podejścia do najmłodszych gości i staramy się zarazić optymizmem. Nie ma dla nas bariery wieku czy też umiejętności jakie posiada osoba, która stara się o pracę. Wychodzę z założenia, że najważniejsze są chęci, pozostałe umiejętności można szybko nabyć. Preferuję nawet osoby, które w branży hotelowej nie pracowały. Dzięki temu nie są oni przeżarci procedurami, formułkami, regułami. Nasz hotel jest miejscem niepowtarzalnym. Śmiało dzisiaj mogę powiedzieć, że zasłyszane kiedyś hasło o tym, że „ to ludzie tworzą miejsca”  jest prawdziwe. Rafał, Iryna, Ania, Sylwia, Magda, Kamil, Asia, Kuba ….. mogłabym wymieniać jeszcze długo. To dzięki nim Bacówka Radawa Spa jest miejscem wyjątkowym i magicznym.

Każdy hotelarz powie, że nadrzędnym celem jego działalności jest zadowolenie gości. Co dla Państwa, oprócz tego jest jeszcze ważne w codziennym prowadzeniu hotelu?

Zadowolenie gości to nasz priorytet. Całą rodziną odwiedzamy Bacówkę każdego tygodnia. Oprócz ankiet, które standardowo znajdują się w każdym pokoju hotelowym, staramy się rozmawiać z naszymi gośćmi. Dopytujemy co im przeszkadzało w trakcie pobytu i co chcieliby zmienić. Dzięki tym uwagom możemy poprawiać jakość naszego obiektu i oferowanych usług. W recepcji usytuowany jest dodatkowy fotel – nasze dzieci często w nim zasiadają i wcielają się w rolę recepcjonisty . Kto zrozumie lepiej dziecko jak nie dziecko? Dzięki takiej zabawie często dowiadujemy się co maluszkom brakuje i jak im jeszcze dogodzić.  Staram się również dbać o zadowolenie pracowników. Jeśli oni będą zadowoleni i szczęśliwi to przełoży się to również na osoby, które odwiedzają Bacówkę. Uśmiech na buzi może przecież zrekompensować wszystkie przykrości.

Powszechne jest przekonanie, że w prowadzeniu biznesu chodzi o pieniądze. A ja uważam, że w prowadzeniu biznesu chodzi o człowieka, o ludzi właśnie. Jak skutecznie budować relacje z ludźmi, pracownikami, gośćmi hotelowymi? 

Jak wspomniałam wcześniej staramy się spędzać dużo czasu zarówno z osobami, które pracują w hotelu jak również z gośćmi, którzy go odwiedzają. Ponieważ Bacówka jest dla mojej rodziny drugim domem mamy wiele możliwości aby się spotkać z wszystkimi. Wszyscy chcielibyśmy aby ktoś dla nas znalazł chwilę na rozmowę, na wysłuchanie i zrozumienie. Codzienność niejednokrotnie nie pozwala nam na to aby ucinać sobie długie pogawędki. Biegniemy, czasem nawet nie wiemy za czym. Tymczasem okazuje się, że kluczem do sukcesu jest czas, który poświęcimy drugiej osobie. Niezależnie kim jest i co robi. Bardzo wiele czerpię z ludzi, którzy mówią, czasem krzyczą. To dzięki nim uczymy się i jesteśmy kim jesteśmy.

Zmiana w biznesie to wartość stała. Dlaczego zatem tak wiele osób boi się zmian? 

Boimy się zmian, bo nie wiemy co przyniosą. Nieznane jest dla nas niepewną, która może nieść za sobą zarówno korzyści jak i porażki. Jednak bez podejmowania ryzyka nie byłabym w stanie rozwijać siebie i hotelu. Bardzo wiele nauczyłam się od moich urwisów. Dla dzieci zmiany są rzeczą naturalną. Każdy dzień przynosi coś nowego, innego. To one napędzają moje życie na tor nieznanych niespodzianek. Później następuje efekt, który jest sukcesem lub klapą. Sama staram się im tłumaczyć, że poniesiona porażka może okazać się czymś dobrym pod warunkiem, że wyciągniemy z niej naukę. Nie możemy się poddawać, bo to co wydarzy się później jest zależne wyłącznie od nas. Pamiętam do dzisiaj dzień, w którym zakupiliśmy działkę na której obecnie posadowiony jest hotel. Od wszystkich usłyszałam wtedy, że to nieporozumienie, że nie damy rady. A po co Wam to wszystko? – dopowiadali inni. Był czas zwątpienia, myśli o tym że ponieśliśmy porażkę. Co się wtedy wydarzyło?  Nasze dzieci powiedziały, że damy radę. Uwierzyliśmy z mężem, że bariera jest tylko w naszej głowie. A to co wydarzy się później to kwestia naszej mobilizacji, pomysłów i uwierzenia w to że się uda. I udało się.

Plany zawodowe na najbliższe 5 lat? 

Dzieci rozpędziły się z nowymi rysunkami na kolejną część Bacówki więc będę miała co robić J  A tak na poważnie to mam nadzieję, że za 5 lat będę opowiadała WAM o kolejnym zrealizowanym hotelu.

Największe marzenie? 

Moim największym marzeniem jest to aby moje dzieci miały świadomość, że marzenia się spełniają. Trzeba tylko o nie walczyć i konsekwentnie realizować założone cele.

Fot. Joanna Preisner

Rozmawiała: Ilona Adamska

Previous W polskim sektorze bankowym rozwija się nowa specjalizacja
Next Jak łatwo pomóc potrzebującym przekazując 1% podatku

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czy można zablokować komuś możliwość brania pożyczek i kredytów?

Niestety w Polsce coraz częstszym zjawiskiem jest popadanie w długi. Nie dzieje się to z dnia na dzień, ani z powodu tylko jednego niespłaconego kredytu. Najczęściej osoba zadłużona wpada w

Wiadomości 0 Comments

Hosting w chmurze – wygoda i oszczędność

Aby zaistnieć z własnym biznesem niezbędne jest wykupienie oprócz przestrzeni biurowej, także tej wirtualnej. Technologia chmury stała się ostatnio bardzo popularna i dla większości użytkowników sieci to już codzienność. Nie

Wiadomości 5 komentarzy

Postrzeganie Coca-Coli na świecie

Przez wiele lat Coca Cola opinie miała jak najlepsze i tak pozostaje do chwili obecnej, pomimo czarnego PR-u, którym marka była atakowana przez konkurencję. Najpopularniejszy napój świata Wymyślona w 1886

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post