Czy do Urzędu Skarbowego można wysłać mail?

Czy do Urzędu Skarbowego można wysłać mail?

Nowelizacja prawa w kraju skierowała uwagę na problem komunikowania się w instytucjach państwowych osób niepełnosprawnych. Dotyczy to przede wszystkim Polaków niedosłyszących i niemych.

Na pomoc ze strony państwowych urzędników mogą liczyć osoby posiadające trwałe lub okresowe trudności z porozumiewaniem się, krewni oraz ich prawni opiekunowie. Pomoc dotyczy głównie poprawy drogi kontaktu ze wszystkimi organami krajowymi oraz jednostkami pierwszej pomocy.

Jaki wybór ma niepełnosprawny? Może kontaktować się z wyżej wymienionymi organami drogą elektroniczną, wysyłać wiadomości SMS oraz poprzez programy do rozmowy, takie jak na przykład GG czy Skype.

Ponadto w kontaktach personalnych może służyć pomocą tłumacz państwowy lub opiekun, który jest w stanie ułatwić proces porozumienia się. Opiekun powinien mieć nie mniej niż 16 lat. Specjaliści z zakresu komunikacji niejednokrotnie uczą się języka migowego, by niepełnosprawny mógł samodzielnie załatwiać formalności w urzędach.

Niestety znaczna część instytucji państwowych nie jest przystosowanych dla osób z zaświadczeniem o niepełnosprawności, szczególnie tych potrzebujących wózków inwalidzkich.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kto w zarządzie wieloosobowym odpowiada za CIT -8?
Next Jakie są prawa pracownika w zakresie rodzicielstwa?

Może to Ci się spodoba

Sukcesja firm na nowych zasadach. Trwają konsultacje propozycji przepisów Ministerstwa Rozwoju

Jednoosobowa działalność gospodarcza dziś zwykle umiera wraz ze śmiercią właściciela. Resort rozwoju chce to zmienić i proponuje nowe zasady sukcesji. W niezakłóconym działaniu firmy ma pomóc prokurent spadkowy, który zyska m.in.

Coraz większy wybór ofert pracy. Firmy potrzebują kandydatów prawie na każde stanowisko

W ostatnich tygodniach firmy sygnalizują wysoki popyt na pracowników. Są oni poszukiwani nie tylko w gastronomii czy hotelarstwie, lecz także w branży call center i logistyce. Oferty dotyczą zarówno prac sezonowych czy na zastępstwo,

Prawo dla firm 0 Comments

Founders agreement, co to jest i kiedy podpisywać

Founders agreement, czyli umowa założycielska to nic innego jak pierwsze, oficjalne sformalizowanie powstającego startupu i jego założeń.  Choć istnieje wiele typów i rodzajów umów bardziej rozbudowanych i o wiele bardziej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post