Kredyt na innowacyjne technologie – zmiany w sposobie przyznawania

Kredyt na innowacyjne technologie – zmiany w sposobie przyznawania

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach wsparcia działalności innowacyjnej. Zmiany zakładają korzystniejszą dla przedsiębiorców i bardziej efektywną dla kraju ocenę innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w firmach.

Nowelizacja objęła swym zakresem procedury przyznawania kredytów technologicznych, które częściowo mogą być spłacane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Kredyt ten nie tylko zmieni nazwę (obecnie będzie to kredyt na innowacje technologiczne), zmieni się również użyteczność przyznanej pomocy oraz sposób oceny wprowadzanych innowacji.

Dotychczas pomoc ukierunkowana była wyłącznie na rozwiązania innowacyjne w obszarze przedsiębiorstwa, które korzystało z preferencyjnego kredytu. Teraz wspierane mają być nowoczesne technologie z zakresu m.in. prawa własności przemysłowej, wyników badań, prac rozwojowych czy nieopatentowanej wiedzy technicznej użyteczne w skali całego kraju.

Korzystne zmiany obejmą także system oceny projektu. Wg dotychczasowych rozwiązań prawnych to wnioskujący o kredyt przedsiębiorcy dostarczali zlecane przez siebie ekspertyzy dotyczące innowacyjności rozwiązań. Teraz zadanie to przejmą wskazani przez BGK specjaliści z branż, których projekt dotyczy. Takie działanie pozwoli na oszczędność środków finansowych przeznaczanych do tej pory na wystawianie ekspertyz, a co najważniejsze, ukierunkuje pomoc na najbardziej innowacyjne projekty.


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous 0% VAT – nadmierna odpowiedzialność podatnika
Next Podatki przedsiębiorców – zmiany 2015

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Czy pracodawca chce palącego pracownika?

Pracodawca, który szuka sumiennego pracownika zwraca uwagę na różne rzeczy. Oprócz CV i listu motywacyjnego liczą się także inne kwestie. Zwykle są to zainteresowania, metody spędzania wolnego czasu oraz uzależnienia.

Konsumenci coraz częściej sprawdzają swoich usługodawców w biurach informacji gospodarczej

Świadomość Polaków na temat ich praw jako konsumentów rośnie. Nadal jednak jest spora grupa osób, które nie wiedzą, że dla bezpieczeństwa swoich interesów mogą sprawdzać wiarygodność płatniczą kontrahentów, z którymi chcą współpracować. Dotyczy

Mała firma 0 Comments

Faktury korygujące in plus – kiedy odliczyć naliczony podatek?

Zgodnie z przepisami podatkowymi prawo do obniżenia kwoty należnego podatku powstaje w rozliczeniu, w którym podatnik dostał fakturę lub w ciągu dwóch następnych okresów rozliczeniowych. W przypadku, gdy nabywca towaru

Rynek samochodów dostawczych notuje ponad 11-proc. wzrost

Rośnie sprzedaż samochodów dostawczych w Polsce. Do końca października 2018 roku zarejestrowano ponad 55 tys. aut, a rynek zanotował ponad 11 proc. wzrost. Opel chce wykorzystać rosnący popyt na samochody dostawcze.

Koncerny chcą wspierać polskie firmy. Szukają innowacyjnych rozwiązań

Start-upy wykorzystują nasze technologie informatyczne do stworzenia czegoś nowego, a my pomagamy im w osiągnięciu dojrzałej postaci ich produktu czy usługi i wyjściu do klientów na rynek – mówi Michał Jaworski, członek

Inwentaryzacja środków trwałych – kluczowe pojęcia

Efektywne zarządzenie majątkiem to nie tylko obowiązek przedsiębiorcy, ale i też warunek sukcesu. Bez odpowiedniego śledzenie tego, co gdzie się znajduje i jak przebiegają w firmie kluczowe procesy „obiegu” elementów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź