Na jakich zasadach działa spółka przekształcona?

Na jakich zasadach działa spółka przekształcona?

Zgodnie z działającym w kraju prawem dowolna spółka handlowa może doprowadzić do przekształcenia. Po spełnieniu niezbędnych formalności wypełnia obowiązki i respektuje przepisy w zgodzie dokonanym wyborem. Jak przebiega i czy naprawdę się przekształcenie?

Żeby spółka została przekształcona właściciele muszą spełnić jedynie kilka najważniejszych warunków. Przede wszystkim nowa działalność powinna zostać wpisana do rejestru i odpowiednio sklasyfikowana przez sąd rejonowy (zmiana formy prawnej). Poza tym REGON powinien zostać nadany ponownie, NIP nie jest zmieniany.

Trzeba wiedzieć, że zawarte kontrakty i zatwierdzone umowy nadal są ważne, ale stroną będzie spółka po przekształceniu. Dodatkowo każdy udziałowiec musi przedstawić oświadczenie, w którym zgadza się na proces przekształcenia.

Prowadzona procedura jest bezproblemowa i nie trzeba załatwiać wielu formalności. Należy jednak o całym zdarzeniu poinformować członków oraz przyjętych pracowników.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Wady i zalety prowadzenia kwiaciarni
Next Czy przedsiębiorcy zarabiają dużo?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

Czy możliwe jest odzyskanie majątku z przedwojennej spółki?

Okres działań wojennych pamiętany jest jako czas wyjątkowo dotkliwy i bolesny. Nie tylko dla zwykłych ludzi, ale również dla przedsiębiorców. Dzień po dniu utracili swoje firmy, mienie, dobytki całego życia.

Spółki 0 Comments

Kto przejmuje akcje w warunkowym podwyższeniu kapitału spółki?

W statucie spółki akcyjnej można istnieć zapis dotyczący warunkowego podwyższenia jej kapitału. Prawo do objęcia akcji przysługuje wyznaczonym osobom, które muszą dokonać go na zasadach zawartych w uchwale i zgodnie

Spółki 0 Comments

Kim są członkowie spółki partnerskiej?

W porównaniu z innymi korporacjami spółka partnerska różni się od nich pewnymi właściwościami. Ważnym parametrem jest konieczność posiadania partnera. Osoba ta musi wykonywać wolny zawód. Punktem docelowym przedsiębiorstw partnerskich jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post